Руда, О.
    Зміни в системі державного управління в Україні: основні досягнення та недоліки і перспективи подальшого реформування [Текст] / О.Руда // Економічні реформи сьогодні. - 2000. - N29. - С. 20-25
Рубрики: Державне управління в Україні





    Катеринич, О.
    "КУРЯЧИЙ ПАРАДОКС", або Вирощування м'яса на балконі [Текст] / О. Катеринич, О. Терещенко, О. Руда // Пропозиція. - 2008. - № 2. - С. 127 - 129 : табл.
Рубрики: Птахівництво--Селекція--Різновиди курей
Анотація: Виведена нова популяція міні-курей.


Дод.точки доступу:
Терещенко, О.; Руда, О.




    Руда, О. Л.
    Оцінка структурних зрушень у зерновій галузі регіону [Текст] / О. Л. Руда // Економіка АПК. - 2009. - № 11. - С. 46-49. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Аграрний сектор--Зерновиробництво
   Економіка--Аграрний ринок--Зернові культури

Кл.слова (ненормовані):
Посівна площа -- Врожайність
Анотація: Досліджено регіональні можливості стабілізації ефективного використання потенціалиалу зернової галузі в усіх категоріях господарств Вінницької області.





    Руда, О.
    Комплімент у житті українців : соціолінгвістичні нотатки [Текст] / О. Руда // Українська мова й література в середніх школах, гімназіях, ліцеях та колегіумах. - 2010. - № 4. - С. 117-123. - Бібліогр.: 4 назви.
Рубрики: Мовознавство--Загальне--Соціолінгвістика
   Мовознавство--Загальне--Психолінгвістика

   Українська мова--Культура мовлення

Кл.слова (ненормовані):
комплімент як мовленнєвий жанр -- психолінгвістичний експеримент (анкета) -- адресат та адресант компліменту -- предмет компліменту -- емоційна оцінка, мотивація, визначення компліменту
Анотація: В статті зосереджено увагу на одному з мовленнєвих жанрів, а також комунікативній стратегії - на компліменті. Розкрито і на конкретних прикладах продемонстровано різновиди компліментів та особливості їх використання у сучасному спілкуванні. У ході психолінгвістичного експерименту (анкетування) виявлено істотні характеристики мовленнєвої поведінки українських чоловіків і жінок у ситуації компліментарних мовленнєвих актів. В статті зафіксовано і проаналізовано результати цього експерименту, на підставі яких зроблено висновки про розбіжності і збіги у комунікативній поведінці різних гендерних груп населення.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Руда, О. Л..
    Розвиток і шляхи підвищення економічної стійкості зернової галузі [Текст] / О. Л. Руда // Економіка АПК. - 2012. - № 1. - С. 35-39. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Рослинництво--Зернові культури
   Землеробство--Мінеральні добрива

   Регіональна економіка--Вінницька область

Кл.слова (ненормовані):
Врожайність пшениці -- Сільське господарство -- Аграрна політика
Анотація: Проведено моніторинг показників сільськогосподарських підприємств за 2001-2010 роки, що стосуються впливу окремих чинників на ефективність виробництва в контексті його трансформації до ринкових умов.





    Руда, О. Г.
    Маніпулятивні стратегії в розв'язанні мовних проблем в Україні [Текст] : наукове повідомлення молодого вченого на засіданні Президії НАН України 23 листопада 2011 року / О. Г. Руда // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 1. - С. 89-91 : фот.
Рубрики: Мовна політика в Україні--Проблеми
   Риторика--Політичний дискурс

   Засоби масової інформації--Вплив на масову свідомість

Анотація: У статті виикладено результати дослідження мовного складника передвиборчої риторики кандидатів на пост Президента України та інших політиків, а також охарактеризовано діяльність влади з мовного планування й реформування в державі. З метою реконструювання реального контексту проаналізовано тексти політичного дискурсу: програмні документи, розпорядження владних структур, публічні виступи політичних і громадських діячів, заяви з проблем мовної політики, матеріали, присвячені двомовності, змінам мовного законодавства, мовній ситуації, та коментарі держслужбовців. Увагу зосереджено також на дискурсі ЗМІ як інструменті поширення маніпулятивних повідомлень.





    Руда, О. Л.
    Державний борг України на сучасному етапі розвитку [] / О. Л. Руда // Економіка та держава. - 2015. - № 3. - С. 64-67. - Бібліогр. с.67 (6 назв)
Рубрики: Державні борги--Економічна безпека--Україна
Анотація: У статті розглядається вплив державного боргу на економічний розвиток у період валютно-фінансової кризи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Руда, О. Л.
    Конкурентоспроможність банків на ринку надання банківських послуг [Текст] / О. Л. Руда // Економіка та держава. - 2018. - № 4. - С. 58-61 : табл. - Бібліогр. с. 61 (8 назв)
Рубрики: Банківські послуги--Конкуренція

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Руда, О. Л.
    Депозитна політика банку та механізм її реалізації [Текст] / О. Л. Руда, К. Г. Маркуш // Економіка та держава. - 2018. - № 11. - С. 81-84 : табл. - Бібліогр. с. 84 (8 назв)
Рубрики: Банківські послуги--Депозитні операції
Анотація: У статті висвітлено поняття "вклад" і "депозит", які ототожнюють, хоча, на думку багатьох економістів, останнє поняття є ширшим. Наведено класифікацію депозитів за різними ознаками. Депозитна політика банку — це сукупність цільових орієнтирів депозитної діяльності банку, що визначають види, умови, обсяги та структуру депозитних операцій банку, поведінку банку під впливом зовнішніх і внутрішніх факторів, а також вибір найбільш ефективних способів їх досягнення, що підпорядковується загальним вимогам щодо діяльності банку, тобто поєднанню доходності, ліквідності й ризику. Депозитна політика банку визначає загальну стратегію, положення і обмеження в діяльності банку щодо здійснення депозитних операцій з клієнтами. Визначення основних складових депозитної політики може служити основою для формування методологічних засад її розроблення у кожному банку, оскільки ці компоненти відображають всі головні аспекти організації депозитної діяльності, які мають бути врахованими при здійсненні відповідних операцій. На практиці у кожному банку така політика повинна охоплювати два такі напрями: по-перше — це формування змісту самої депозитної політики, а по-друге, вона повинна містити конкретні організаційно-управлінські заходи, спрямовані на її реалізацію. Вихідними моментами для реалізації обидвох напрямів є цілі і завдання депозитної політики, а також її елементи, визначені відповідно до загальної мети діяльності банку як ринкової фірми, що отримує відображення у належному рівні прибутковості та ліквідності як основних критеріїв функціонування банківської установи. Для формування в Україні ефективної ринкової економіки, спроможної на рівних конкурувати з європейськими країнами, потрібна сильна банківська система, яка здатна вирішувати власні питання і стимулювати розвиток реального сектора економіки. А для цього необхідно перейняти європейські стандарти і підходи до роботи. Призначення банківської системи в ринковій економіці полягає в забезпеченні безперервного, збалансованого і стабільного обігу грошей на макро- і мікрорівні відповідно до потреб та інтересів усіх суб'єктів процесу розширеного відтворення. Через регулювання грошового обороту банківська система має змогу ефективно впливати на всі стадії суспільного життя.


Дод.точки доступу:
Маркуш, К.Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Руда, О. Г.
    "Покоління інтернету": IV Міжнародна наукова конференція з циклу "Соціолінгвістичний підхід до вивчення слов'янських мов" Комісії з соціолінгвістики при Міжнародному комітеті славістів [Текст] / О. Г. Руда // Українська мова. - 2019. - № 4. - С. 147-152
Рубрики: Мовознавство--Соціолінгвістика
Анотація: Подано інформаційний звіт про дану Міжнародну конфернцію, що була присdячена інтернету як новітньому засобу комунікації та соціального впливу. зазначено, що проблематика конференції охопила широке коло питань: слов'янські мови та культури в контексті інформаційних технологій (мовна та освітня політика).

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Руда, О. І.
    Мовні засоби агітації молоді на виборах Президента України 2019 року [Текст] / О. І. Руда // Українська мова. - 2021. - № 1. - С. 36-49. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська мова--Лексикологія--Політична лексика--Інформаційні технології
Кл.слова (ненормовані):
комунікація, соціальні мережі, фейсбук, передвиборча кампанія, вульгаризми, жаргон.
Анотація: У статті проаналізовано технологічні та власне лінгвальні способи налагоджування комунікації з молоддю в межах президентської передвиборчої кампанії 2019 року в Україні. Використання сучасних інтернет-каналів комунікації, різних її форм і жанрів, тактик комунікативного підлаштування стало запорукою успіху політичної сили на виборах.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Руда, О. Г.
    На мовній передовій [Текст] / О. Г. Руда // Українська мова. - 2021. - № 1. - С. 104-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн.: Масенко Л. Конфлікт мов та ідентичностей у пострадянській Україні / Л. Масенко. - Київ, 2020

Рубрики: Соціолінгвістика--Мовна політика України--Двомовність
Анотація: У статті йдеться про те, що в Україні "мовний фронт лишається головною ареною боротьби за національний і цивілізаційний європейський вибір".

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)