Романюк, С.
    Підсумки діяльності та проблеми підвищення ефективності функціонування спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку [Текст] / С.Романюк // Регіональна економіка. - 2001. - № 3. - С. 56-61
Рубрики: Спеціальні економічні зони в Україні





    Романюк, С.
    У Державному Комітеті у справах релігій [Текст] / С. Романюк // Людина і світ. - 2004. - № 9. - С. 36-42
Рубрики: Україна--Державно-церковні відносини--Порівняльний аналіз
Кл.слова (ненормовані):
філософія відносин





    Романюк, С. І.
    Імунітет: що змушує його працювати? [Текст] / С. І. Романюк, С. В. Комісаренко // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 1. - С. 49-54 : фот.
Рубрики: Медицина--Імунологія
   Нобелівська премія--Фізіологія та медицина

Анотація: Нобелівська асамблея при Каролінському медичному інституті вирішила присудити найпрестижнішу в науковому світі премію з фізіології та медицини за 2011 рік трьом ученим-імунологам. Однієї половини премії удостоїлися спільно Брюс Бойтлер і Жюль Хоффман за відкриття, що стосуються активації вродженого імунітету, а друга половина дісталася Ральфу Стейнману за відкриття дендритних клітин та їхньої ролі в набутому імунітеті.


Дод.точки доступу:
Комісаренко, С. В.; Хоффман, Жюль \про нього\; Бойтлер, Брюс \про нього\; Стейнман, Ральф \про нього\




    Романюк, С. І.
    Навіщо потрібні рецепторні протеїни на мембранах клітин, або як різні клітини оргнізму сприймають навколишнє середовище? [Текст] / С. І. Романюк, С. В. Комісаренко // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 2. - С. 32-37 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біохімія клітини--GPC-рецептори
   Молекулярна біологія--G-протеїни

   Нобелівські премії--Хімія

Анотація: Лауреатами Нобелівської премії з хімії 2012 року стали американські вчені Роберт Лефковіц і Брайан Кобилка за "дослідження рецепторів, зв'язаних з G-протеїнами" (GPCR). GPC-рецептори на поверхні спеціалізованих клітин виконують роль структур розпізнавання специфічних сигналів із середовища, що оточує клітину. Дослідження Р. Лефковіца і Б. Кобилки стали фундаментальним внеском у визначення просторової структури GPC-рецепторів та вивчення механізмів їхнього функціонування.


Дод.точки доступу:
Комісаренко, С. В.; Лефковіц, Роберт \про нього\; Кобилка, Брайан \про нього\




    Романюк, С. А.
    Система планування розвитку як інструмент регіональної політики держави [] / С. А. Романюк // Економіка та держава. - 2013. - № 4. - С. 18-21. - Бібліогр. с.21 (11 назв)
Рубрики: Регіони України--Розвиток--Державна політика
Анотація: У статті розглядається стан запровадження в Україні програмування та планування розвитку на різних територіальних рівнях.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Романюк, С.
    Міжрегіональні диспропорції у доходах населення України [Текст] / С. Романюк // Україна: аспекти праці. - 2013. - № 3. - С. 10-15. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Доходи населення, 2001-2011 рр.
Анотація: У статті розглядається динаміка диспропорцій у доходах населення за 2001-2011 рр., аналізуються зміни у структурі доходів фізичних осіб.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Романюк, С. А.
    Економічна щільність як індикатор територіальної концентрації економіки [Текст] / С. А. Романюк // Регіональна економіка. - 2013. - № 2. - С. 7-14 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Соціально-економічний розвиток--Україна
   Демографія--Вивчення народонаселення

   Регіональна економіка--Чернівецька область

Кл.слова (ненормовані):
Щільність населення -- ВРП на одну особу -- індекс агломерації
Анотація: Проаналізовано методологію застосування показників економічної щільності у звіті Світового Банку "Reshaping Economic Geography World development report 2009". Запропоновано формулу визначення зв'язку між показниками валового випуску, економічної щільності та щільності населення.





    Удовиченко, В. П.
    Рецензія на монографію Романюка Сергія Андрійовича "Розвиток регіонів у відкритій економіці: теорія, політика, практика" [Текст] / В. П. Удовиченко // Статистика України. - 2013. - № 3. - С. 70.
Рец. на Романюк С. А. Розвиток регіонів у відкритій економіці: теорія, політика, практика / С. А. Романюк. - К. : НАДУ при Президентові України, 2013. - 408 с.

Рубрики: Регіональна економіка
   Глобалізація

   Регіональна політика--Інституалізація

Анотація: У статті розглянуто рецензію на монографію Романюка С. А. "Розвиток регіонів у відкритій економіці: теорія, політика, практика", у якій висвітлюються проблеми територіального розвитку на грунтовній теоретичній та методологічній основі, з використанням значного обсягу аналітичного і статистичного матеріалу.





    Романюк, С. В.
    Сонети Вільяма Шекспіра- перлини світової лірики (інформаційно-дослідницький проект). 8-й клас [Текст] / С. В. Романюк // Зарубіжна література в школі. - 2016. - № 5-6. - С. 10-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зарубіжна література--Методика викладання
   Письменники--Персоналії--Англія



Дод.точки доступу:
Шекспір, Вільям (англ. поет, драматург, актор періоду Відродження ; 1564-1616) \про твір\




    Романюк, С. А.
    Регіональний розвиток і децентралізація: теоретичні та практичні аспекти [Текст] / С. А. Романюк // Регіональна економіка. - 2016. - № 3. - С. 10-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Децентралізація--Соціально-економічний розвиток--Україна
   Місцеве самоврядування--Децентралізація--Україна

   Урбанізація--Регіони України

Кл.слова (ненормовані):
Нерівномірність розвитку -- Концентрація економічна -- Послуги публічні
Анотація: Розглянуто теоретичні і практичні аспекти запровадження децентралізації в сучасних умовах регіонального розвитку, які характеризуються територіальною економічною концентрацією, яка супроводжується нерівномірністю та поглибленням соціально-економічних диспропорцій.





    Романюк, С. А.
    Суперечності та виклики реалізації реформи системи державного управління та місцевого самоврядування в Україні: методологічні аспекти [Текст] / С. А. Романюк // Демографія та соціальна економіка. - 2018. - № 2. - С. 117-129. - Бібліогр.: с. 128-129 (16 назв)
Рубрики: Державне управління
   Місцеве самоуправління

Анотація: Стаття присвячена теоретичним та методологічним аспектам децентралізації. Проблеми її імплементації розглянуто з точки зору оптимального розподілу повноважень, відповідальності та ресурсів між двома ключовими інститутами суспільства. Інституціоналізоване суспільство у вигляді держави та громада - дві комплементарні форми організації, між якими формується баланс і взаємодія, забезпечуючи економічний потенціал території. Зміни у цьому балансі відбуваються постійно і впливають на середньо- та довгостроковий розвиток. І державна влада має це враховувати. Адже політику децентралізації здійснює центральна влада і цей процес надзвичайно складний та контроверсійний. Розмір країни, рівень її розвитку, рівень економічних та соціальних диспропорцій, і головне - тип і ступінь децентралізації визначають потенціал місцевих органів влади щодо ефективного надання публічних товарів та послуг. Складним є визначення позитивного чи негативного впливу запровадження децентралізації на регіональний та місцевий розвиток, у тому числі виключно на основі теоретичних моделей. Емпіричні дослідження свідчать про значні розбіжності оцінок впливу децентралізації на розвиток. Причинами є відсутність консенсусу серед дослідників стосовно кращих індикаторів, методів та підходів до оцінювання. Тим не менше можна впевнено стверджувати, що участь у виробництві та наданні більшості публічних послуг, за винятком небагатьох, беруть різні територіальні органи влади і місцевого самоврядування, отже центральна влада, запроваджуючи навіть найрадикальніші реформи, залишатиметься одним із ключових стейкхолдерів у цих процесах. Ось чому децентралізація і централізація є двома точками одного континууму та відіграють важливу роль у публічному управлінні для формування умов розвитку громад, регіонів і країн.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Романюк, С. А.
    Регіональний розвиток в Україні: минуле, сучасне. Майбутнє? [Текст] / С. А. Романюк, Г. І. Терещенко // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 3. - С. 113-132. - Бібліогр.: с. 129-132 (26 назв)
Рубрики: Регіональна економіка
Анотація: Стаття присвячена проблемам формування державної політики регіонального розвитку в умовах посилення тенденцій територіальної економічної концентрації в Україні. Метою статті є формування пропозицій зі здійснення державної політики регіонального розвитку на період після 2020 року на основі узагальнення тенденцій розвитку регіонів України та дослідження сучасних підходів до територіального розвитку в європейських країнах. На основі використання дифузійної моделі розвитку регіонів за період 2004-2017 років виявлено подальше поширення процесів гальмування економічної динаміки у ключових промислових областях країни на фоні концентрації розвитку в інших територіях, що корелює зі зміною щільності населення. Охарактеризовані нові концепції, які сьогодні впроваджуються у розвинених країнах і можуть бути використані в умовах України (регіональні інноваційні системи). З'ясовано, що найефективнішим підходом держави до територіального розвитку є територіально спрямоване втручання, що передбачає інтеграцію сфер державної політики в різних секторах економіки та інвестиційних інтервенцій у намаганні покращити їх ефективність і запровадити більш інтегрований підхід до регіонального та місцевого розвитку. Обґрунтовано, що нова державна стратегія регіонального розвитку, яка буде сформована на період після 2020 року, має враховувати ризики територіальної економічної концентрації, що продовжують підвищуватися, застосовуючи інтегровані підходи у політиці і в управлінні.


Дод.точки доступу:
Терещенко, Г. І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Романюк, С. А.
    Соціальна політика: питання сучасної концептуалізації інституціоналізму [Текст] / С. А. Романюк // Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 4. - С. 120-142. - Бібліогр.: с. 137-141 (49 назв)
Рубрики: Соціальна політика
Анотація: Стаття присвячена систематизації сучасних теоретичних поглядів на роль інституцій у суспільному розвитку. Актуальність визначається потребою ґрунтовного аналізу сучасних поглядів на роль і місце інституцій у суспільному розвитку в рамках концептуалізації різних підходів до розвитку інституціональної теорії. Новизна ж полягає в обґрунтуванні напрямів використання у вітчизняній науці та практиці сучасних підходів до інституціоналізму в цілому та різноманітних інституцій зокрема з метою удосконалення економічного та соціального розвитку країни, її регіонів і громад.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)