Рингач, Н.
    Самооцінка стану здоров"я: використання у державному управлінні охороною громадського зоров"я [Текст] / Н. Рингач // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2008. - № 2. - С. 289-298 : рис. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Охорона здоров"я--Державне управління
Анотація: Висвітлюється сучасна ситуація стосовно оцінки власного здоров"я різними соціальними групами населення в Україні. Наголошується на важливості використання даних щодо самооцінки здоров"я для отримання достовірної інформації про стан громадського здоров"я та прийняття обгрунтованих управлінських рішень.





    Рингач, Н.
    Управлінські підходи до досягнення Україною цілі розвитку тисячоліття стосовно обмеження поширення ВІЛ/СНІДу [Текст] / Н. Рингач // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2008. - № 4. - С. 232-241 : табл. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Охорона здоров"я--ВІЛ/СНІД--Державне управління
Анотація: Аналізується досягнення Україною Цілі розвитку тисячоліття стосовно обмеження поширення ВІЛ/СНІДу. На основі оцінки стану реалізації Україною завдань охарактерізовано основні управлінські підходи, необхідні для прогресу в досягненні цільових індикаторів ЦРТ.





    Рингач, Н.
    Роль управління охороною громадського здоров"я в організації боротьби з чинниками ризику серцево-судинних захворювань [Текст] / Н. Рингач // Вісник Національної академії державного управління при Президентові України. - 2009. - № 1. - С. 214-223 : рис. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Охорона здоров"я--Серцево-судинні хвороби
Анотація: Стаття присвячена вивченню поширеності чинників ризику серцево-судинних захворювань серед населення України як основної причини високого рівня передчасної смертності від хвороб системи кровообігу та управлінським аспектам організації протидії чинникам ризику.





    Рингач, Н.
    Медичне обслуговування в навчальному закладі: думки керівників [Текст] / Наталія Рингач // Директор школи, ліцею, гімназії. - 2011. - № 4. - С. 89-94 : ілюстр. - За результатами опитування учнівської молоді та керівників навчальних закладів в Україні, проведеного в межах міжнародного проекту "Health behaviour school-aged children".
Рубрики: Загальноосвітні навчальні заклади--Учні--Охорона здоров'я
Кл.слова (ненормовані):
медичні профілактичні огляди -- здоровий спосіб життя -- стан здоров'я
Анотація: Автор звертається до важливої теми медичного обслуговування в навчальному закладі. Пропонується аналіз опитування як учнівської молоді, так і керівників навчальних закладів,що охоплює певні аспекти медичного обслуговування. Зазначається, що значну кількість розладів здоров'я можна попередити за допомогою профілактики, важливими складовими якої є здоровий спосіб життя, регулярні профілактичні огляди та проведення щеплень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Рингач, Н. О.
    Демографічна модернізація в Україні: трансформація режиму смертності [Текст] / Н. О. Рингач // Статистика України. - 2012. - № 2. - С. 64-69. - Библиогр.: с. 69 (11 назв.)
Рубрики: Демографічна статистика
   Епідеміологічний перехід

   Модернізація смертності

Кл.слова (ненормовані):
Надсмертність
Анотація: У статті оцінено відповідність режиму смертності в Україні тенденціям демографічної модернізації та алгоритму соціальної модернізації взагалі. Сформульовано основні причини відставання у зниженні смертності від розвинених країн світу.





    Рингач, Н. О.
    Оцінка досягнення Цілі Розвитку Тисячоліття щодо зниження дитячої смертності в Україні [Текст] / Н. О. Рингач // Демографія та соціальна економіка. - 2013. - № 2. - С. 28-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Смертність--Дитяча--Україна
Кл.слова (ненормовані):
ЦІЛІ РОЗВИТКУ ТИСЯЧОЛІТТЯ





    Рингач, Н. О.
    Втрати, спричинені смертністю в результаті самогубств в Україні [Текст] / Н. О. Рингач // Статистика України. - 2017. - № 2. - С. 70-78 : табл.; граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Демографія--Смертність населення--Суїцид--Україна
Анотація: На основі даних Державної служби статистики України щодо розподілу померлих за статтю, віком і причинами смерті та макроекономічних показників за допомогою методу потенційної демографії розраховано абсолютну кількість втрачених років потенційного життя, недожитих через настання передчасної смерті в результаті самогубств.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Рингач, Н. О.
    Оцінка безповоротних демографічних втрат, спричинених смертністю в результаті транспортних нещасних випадків в Україні [Текст] / Н. О. Рингач // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 2. - С. 61-77. - Бібліогр.: с. 76-77 (13 назв)
Рубрики: Дорожньо-транспортні пригоди--Смертність--Демографічні втрати
Анотація: Мета роботи - оцінити обсяг втрачених років потенційного життя у зв'язку з передчасною смертністю в результаті транспортних нещасних випадків (дорожньо-транспортних пригод) в Україні з подальшою конвертацією цих втрат в економічному еквіваленті. На основі даних Державної служби статистики України щодо розподілу померлих за статтю, віком і причинами смерті та макроекономічних показників за допомогою методу потенційної демографії розраховано абсолютну кількість утрачених років потенційного життя, недожитих через настання передчасної смерті від цієї причини. Показано, що обсяг втрачених років потенційного життя населення у зв'язку з передчасною смертністю в транспортних нещасних випадках досягав 2015 р. 108,74 тис. людино-років (2013 р. - 128,18 тис.). Виявлено суттєву диспропорцію втрат залежно від статі: загальна кількість втрачених років потенційного життя чоловіків у чотири рази вища, ніж жінок. Розрахована в грошовому еквіваленті величина ВВП, недоотриманого внаслідок передчасної смертності населення України в транспортних нещасних випадках, становила в 2015 р. 5 млрд гривень або більше 230 млн дол. США. Доведено значущість проблеми смертності у дорожньо-транспортних пригодах як загрози для здоров'я та благополуччя і перешкоди досягнення Цілей Сталого Розвитку. Обґрунтовано рекомендації щодо мінімізації реальних і потенційних втрат, спричинених транспортними нещасними випадками.





    Рингач, Н. О.
    Статистична оцінка вподобань, критеріїв вибору та ступеня довіри населення до джерел інформації щодо здорового способу життя, профілактики і лікування серцево-судинних захворювань [Текст] / Н. О. Рингач, М. Ю. Огай, В. В. Гаврилова // Статистика України. - 2017. - № 4. - С. 70-78 : табл.; граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Загальна терапія--Захворювання серцево-судинної системи--Україна--Дніпропетровська обл.
Анотація: Проаналізовано вибір шляхів пошуку населенням працездатного віку джерел інформації щодо здорового способу життя, профілактики і лікування серцево-судинних захворювань. Мета дослідження - виявити й охарактеризувати уподобання мешканців Дніпропетровської області щодо вибору каналів отримання інформації медичного характеру, ступінь довіри до них, а також потреби у додаткових джерелах за результатами двоетапного соціологічного дослідження. Опитування здійснено за спеціально розробленмим методологією якісного і кількісного етапів дослідження та інстументарієм збирання даних.


Дод.точки доступу:
Огай, М. Ю.; Гаврилова, В. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Рингач, Н. О.
    Обізнаність населення щодо факторів ризику як аспект санітарної грамотності в Україні [Текст] / Н. О. Рингач // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 1. - С. 41-52. - Бібліогр. с. 51-52 (12 назв)
Рубрики: Здоров'я населення--Ризики
Анотація: Мета статті – окреслити сучасні підходи до оцінки санітарної грамотності, виявити й охарактеризувати за результатами двоетапного соціологічного дослідження рівень обізнаності населення працездатного віку про фактори ризику й активність з їх мінімізації як аспект санітарної грамотності в Україні. Використано метод глибинних інтерв’ю (N20) та метод особистих формалізованих інтерв’ю (N2000). Опитування серед репрезентативної вибірки населення у працездатному віці здійснено відповідно до розробленої методологї якісного і кількісного етапів дослідження з застосуванням спеціального інструментарію збору даних. Дослідження виконано у 2017 році на замовлення Дніпропетровської обласної державної адміністрації за фінансової підтримки Світового Банку. Проаналізовано поінформованість населення працездатного віку щодо факторів ризику серцево-судинних захворювань як передумову їх ефективної профілактики та лікування. Показано, що за достатньої поінформованості в цілому, частина опитаних має неглибокі або фрагментарні знання про фактори ризику. Знають про основні п’ять факторів ризику (підвищений артеріальний тиск, тютюнопаління, гіподинамія, ожиріння та надмірна вага, надмірне вживання алкоголю) лише 20 %, про чотири (за винятком чиннику «надмірне вживання алкоголю») – 31,2 % респондентів. Доведено недостатнє охоплення консультуванням стосовно корекції факторів ризику (лише кожен четвертий (25,3 %) отримував упродовж останніх 12 місяців від сімейного / дільничного лікаря або медичної сестри конкретні поради, які стосувалися їх мінімізації). Результати кількісного дослідження підтверджують якісно виявлений розрив між знаннями та діями. Доведено, що основний акцент у профілактичній роботі треба робити на ліквідації цього розриву через підвищення усвідомлення можливості власного впливу на стан здоров’я, мотивації до здорового вибору та мінімізації дії факторів ризику. Обґрунтовано необхідність міжсекторального підходу до підвищення санітарної грамотності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Рингач, Н. О.
    Грамотність з питань здоров’я і досягнення Цілей сталого розвитку в Україні [Текст] / Н. О. Рингач // Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 2. - С. 71-88. - Бібліогр. с. 85-87 (16 назв)
Рубрики: Здоров'я населення
   Сталий розвиток

Анотація: Грамотність з питань здоров’я є однією з ключових його детермінант. Ефективність стратегій подовження життя і поліпшення здоров’я безпосередньо залежить від рівня такої грамотності як громадськості в цілому, так і уряду країни й фахівців, що опікуються громадським здоров’ям. Реа лізація однієї з найважливіших Цілей cталого розвитку (ЦСР) в Україні — Цілі 3 «Гарне здоров’я та добробут» неможлива без досягнення вищого рів ня медичної грамотності. Мета статті — на основі міжнародних підхо дів до оцінки грамотності з питань здоров’я визначити роль підвищення її рівня у реалізації завдань ЦСР в Україні; охарактеризувати за результа тами соціологічного дослідження рівень санітарної грамотності українських лікарів на прикладі фахівців з управління охороною здоров’я. Визна чено потенційний внесок підвищення рівня санітарної грамотності у реа лізацію пов’язаних зі здоров’ям завдань ЦСР в Україні. Уперше здійснено оцінку рівня санітарної грамотності лікарів — фахівців з управління охороною здоров’я. Використано метод контент-аналізу (для вивчення сучасних поглядів на роль санітарної грамотності у досягненні ЦСР та підходів з її оцінювання) та соціологічний метод (формалізоване інтерв’ю з подальшим обговоренням у групі). Доведено надзвичайно важливу роль грамот ності з питань здоров’я (Health Literacy) для реалізації ЦСР в Україні. Проілюстровано потенційний внесок підвищення рівня санітарної грамотнос ті населення України у реалізацію завдань, пов’язаних зі здоров’ям, із деталізацією за рядом ЦСР. Соціологічне дослідження виконано протягом 2018—2019 навчального року серед лікарів-фахівців з управління охороною здоров’я на базі Національної медичної академії післядипломної освіти іме ні П.Л. Шупика. Опитування здійснено за допомогою спеціального інстру мента оцінювання санітарної грамотності (The European Health Literacy Survey Questionnaire, HLS_EU_Q47). Проаналізовано оцінку суб’єктивного сприйняття респондентами труднощів у вирішенні проблем, пов’язаних зі здоров’ям. Показано, що за досить доброї поінформованості загалом існують конкретні проблеми, насамперед щодо застосування власних знань і навичок. Найскладнішими виявились питання щодо активності зі сприяння здоров’ю (за місцем роботи і проживання, у громаді і країні, впливу на умови життя, які діють на здоров’я і благополуччя, політичні зміни), причому визнано труднощі за всіма позиціями: від пошуку інформації до практичної діяльності. Виявлено брак здатності респондентів критично мислити, труднощі у виборі власних суджень у разі наявності різних авторитетних думок з певного питання. Обґрунтовано роль лідера для сектора охорони здоров’я у міжсекторальній діяльності з підвищення рівня санітарної грамотності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Рингач, Н. О.
    Цінність здоров’я в Україні: від декларації до реалізації [Текст] / Н. О. Рингач, Л Й. Власик // Демографія та соціальна економіка. - 2021. - № 2. - С. 74-91
Рубрики: Здоров’я населення--Соціологічні дослідження
Анотація: Здоров’я є загальновизнаною цінністю та передумовою повноцінних життя, праці і соціальної реалізації людини, задоволення матеріальних і духовних потреб, її економіч ної, політичної, наукової, культурної діяльності. Метою статті було на основі сучасних підходів до сутності цінності здоров’я та належних позицій, задекларованих законодавством України, продемонструвати місце здоров’я та його охорони в ієрархії загальнолюдських цінностей; за результатами різних соціологічних досліджень охарактеризувати рівень відповідності реальної профілактичної активності проголошеній цінності здоров’я. Застосовано метод контент-аналізу (для вивчення сучасних поглядів на цінність здоров’я та відображення його у національному законодавчому полі) та соціологічний метод (для оцінки рівня відповідності між задекларованою цінністю здоров’я та реальною активністю, спрямованою на його збереження та укріплення). Здійснено компаративний аналіз низки опитувань населення (їх фрагментів), виконаних в Україні та за кордоном, що стосувалися важливості категорії здоров’я у переліку життєвих цінностей, пріоритетності витрат державного бюджету, розуміння громадянами європейських цінностей тощо. Проаналізовано результати дослідження з вивчення медичної активності економічно активного населення (18—69 років) Чернівецької області та опитування населення працездатного віку ( 18—59 років) у Дніпропетровській області 1. Також проаналізовано дані дослідження профілактичної активності лікарів первинної ланки у царині промоції здорового способу життя та усунення чинників ризику основних неінфекційних захворювань. Проведено паралелі з іншими соціологічними дослідженнями. У статті проілюстровано різницю між проголошенням основним законом (Конституцією України) найвищої соціальної цінності життя і здоров’я людини, та пріоритетності охорони здоров’я як напряму державної діяльності (Основами законодавства України про охорону здоров’я); поставленими задачами з реалізації країною Цілей Сталого Розвитку та розподілом видатків Державного бюджету України на поточний 2021 рік (зокрема, обсягом і часткою, виділеними на охорону здоров’я). У роботі доведено наявність соціально значущої проблеми значної розбіжності між ступенем проголошуваної людьми цінності здоров’я та реальною діяльністю з його збереження і укріплення. Обґрунтовано необхідність відображення концепції цінності здоров’я у соціальній політиці країни загалом та політиці у сфері громадського здоров’я зокрема; у повсякденній медичній практиці, передусім завдяки реальному пріоритетові профілактичної складової. Необхідними умовами втілення концепції цінності здоров’я визначено спадкоємність формування і реалізації політики при зміні урядів, стабільність та достатність наданих для її реалізації ресурсів та розвиток системи, орієнтованої на пацієнта (patient-centered system).


Дод.точки доступу:
Власик, Л Й.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Рингач, Н. О.
    Смертність у мегаполісах України : історичні паралелі з дослідженням Ю. О. Корчака-Чепурківського [Текст] / Н. О. Рингач // Статистика України. - 2021. - № 1. - С. 47-57 : табл.; граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Демографія України--Народонаселення--Смертність населення
Анотація: У статті здійснено компаративний аналіз ситуації у царині смертності за причинами у чотирьох містах України (Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі) за період 1923-1929 рр. і у сучасності, зокрема, порівняння структури смертності у 1926 та 2019 рр., виявлено структурні зрушення та сформовано припущення щодо детермінант таких змін.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)