Радчук, О. В.
    Дослідження можливих наслідків входження України до зони вільної торгівлі для агропромислового комплексу [Текст] / О. В. Радчук // Економіка. Фінанси. Право. - 2009. - № 8. - С. 5-8
Рубрики: Вільні економічні зони в Україні--Агропромислові





    Радчук, О. В.
    Актуалізація ідей О. О. Потебні про апперцепцію у когнітивній лінгвістиці (на матеріалі словотвору української та російської мов) [Текст] / О. В. Радчук // Мовознавство. - 2015. - № 6. - С. 72-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавці--Персоналії--Україна
Анотація: У статті розкривається поняття "аппарцепції", яке було введене в мовознавство О. О. Потебнею. Аналізується розміння апперцепції вітчизняним мовознавцем, викладене в його фундаментальній праці "Мысль и язык". На основі теоретичних засад, розроблених О. О. Потебнею, розглядається вплив апперцепції на розкриття словотвірного потенціалу префіксів в українській та російській мовах у парадигмі лінгвістики.


Дод.точки доступу:
Потебня, Олександр Опанасович (укр. мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громад. діяч ; 1835-1891) \про нього\




    Радчук, О. В.
    Учення П. О. Лавровського крізь призму когнітивно-дискурсивного аналізу [Текст] / О. В. Радчук // Мовознавство. - 2018. - № 4. - С. 70-75. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Порівняльно-історичне мовознавство--Когнітивно-дискурсивний аналіз
   Мовознавці--Персоналії--Росія--Україна, 19 ст.

Анотація: Сучасні методики моделювання історії мови розвинулися з порівняльно-історичних досліджень ХІХ ст., джерелом яких багато в чому стали лінгвістичні ідеї П. О. Лавровського. Концепції дослідників ХХІ ст. співзвучні з ідеями мовознавця, який розглядав мовні факти в хронології та локалізації, простежив зміни, що в них відбуваються, указав на поступовий характер цих змін, виявив і пояснив особливості споріднених мов і на основі генетичної близькості встановив самостійність української та російської мов. Висновки, до яких прийшов учений, зберігають свою значущість і мають цінність для когнітивно-дискурсивного аналізу такого гетерогенного явища, як мова.


Дод.точки доступу:
Лавровський, Петро Олексійович (рос. та укр. філолог-славіст ; 1827-1886) \про нього\