Козловський, С. В.
    Моделювання процесів ціноутворення в агропромисловому комплексі України [Текст] / С. В. Козловський, Г. О. Пчелянська // Економіка АПК. - 2010. - № 2. - С. 66-73. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Ціноутворення--АПК--Україна
   Економічна теорія--Теорія нечіткої логіки

Кл.слова (ненормовані):
Дефазифікація -- Теорія нечіткої логіки
Анотація: Розглянуто основні положення фундаментального аналізу як одного із способів прогнозування ціни. Для моделювання процесів ціноутворення на продукцію АПК запропоновано використовувати теорію нечіткої логіки. Побудовано багатофакторну модель прогнозування ціни, визначено основні вхідні параметри моделі та методи їх обробки.


Дод.точки доступу:
Пчелянська, Г.О.




    Калетнік, Г. М.
    Роль інфраструктури аграрного ринку в ціноутворенні на сільськогосподарську продукцію [Текст] / Г. М. Калетнік, Г. О. Пчелянська // Економіка АПК. - 2010. - № 3. - С. 21-25. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Аграрний ринок--Ціноутворення
   Сільськогосподарська продукція--Біржова торгівля--Вінницька обл.

Кл.слова (ненормовані):
Виробництво -- Постачання -- Збут
Анотація: Проаналізовано стан розвитку інфраструктури у Вінницькій області. Досліджено вплив інститутів інфраструктури ринку на процеси ціноутворення на аграрному ринку. Запропоновано заходи щодо організаційного забезпечення розвитку інфраструктури аграрного ринку.


Дод.точки доступу:
Пчелянська, Г. О.




    Калетнік, Г. М.
    Соціально-економічне становище населення та його вплив на формування продовольчої безпеки [Текст] / Г. М. Калетнік, Г. О. Пчелянська // Економіка АПК. - 2011. - № 7. - С. 36-41 : рис. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Продовольчі ресурси--Формування--Україна
   Агропродовольча сфера--Розвиток--Україна

   Добробут населення--Державне регулювання

Кл.слова (ненормовані):
Харчування -- Продовольчі товари -- Соціальна політика
Анотація: Розглянуто вплив соціально-економічного становища населення на формування продовольчої безпеки. Зроблено аналіз доходів і витрат населення, а також споживання основних видів продуктів харчування.


Дод.точки доступу:
Пчелянська, Г. О.




    Калетнік, Г. М.
    Інституціональні засади функціональності інфраструктури та ціноутворення у розвитку аграрного ринку: теоретичний аспект [Текст] / Г. М. Калетнік, Г. О. Пчелянська, О. Г. Шпикуляк // Економіка АПК. - 2012. - № 7. - С. 132-139 : табл. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Аграрна економіка--Інституціональні проблеми
Кл.слова (ненормовані):
інфраструктура ринку -- інституціональна методологія
Анотація: Обгрунтовано теоретичні аспекти інституціональної функціональності інфраструктури та ціноутворення у механізмі аграрного ринку, визначено зв'язок між ними у процесі інституціоналізації до ринкових умов.


Дод.точки доступу:
Пчелянська, Г. О.; Шпикуляк, О. Г.




    Пчелянська, Г. О.
    Поведінка споживачів на продовольчому ринку: інституційний та маркетинговий підходи [Текст] / Г. О. Пчелянська // Економіка АПК. - 2020. - № 3. - С. 47-56 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Продовольчий ринок--Маркетинг--Україна
Кл.слова (ненормовані):
маркетинг -- поведінка споживачів -- інституційний підхід -- продовольчий ринок -- маркетинг партнерських відносин
Анотація: Мета статті - розкрити фактори впливу на поведінку споживачів на продовольчому ринку з використанням інституційного й маркетингового підходів та розробити напрями вдосконалення діяльності суб’єктів продовольчого ринку. Встановлено, що на поведінку споживачів впливатимуть інституційні й маркетингові чинники, такі як споживчі настрої населення, фактори формування конкурентних переваг для підприємства, діюча маркетингова концепція. Запропоновано заходи, необхідні для поліпшення інституційного середовища споживачів продовольчого ринку.





    Головчук, Ю. О.
    Особливості формування стратегії підвищення конкурентоспроможності підприємства на основі парадигми інноваційного розвитку [Текст] / Ю. О. Головчук, Г. О. Пчелянська // Економіка та держава. - 2020. - № 3. - С. 66-70. - Бібліогр. с. 69-70 (14 назв)
Рубрики: Підприємства--Інновації--Конкурентоспроможність
Анотація: У статті розглядаються теоретичні, методологічні та практичні аспекти розробки стратегії конкурентоспроможності підприємств, досліджуються існуючі проблеми в контексті реалій сучасної економіки та кризових процесів економічної сфери та конкретизуються методичні підходи до стратегії розвитку підприємства для конкурентоспроможності. Важливу роль у виборі конкурентної стратегії відіграють наявні ресурси підприємства (матеріальні, фінансові та людські ресурси), інтелектуальна власність, торгові мережі; науково-технічний рівень розвитку корпорацій, структура виробництва відповідно до етапів життєвого циклу організації, характеристик ринку. Стратегії підвищення конкурентоспроможності підприємства сформульовані на основі парадигми сучасного інноваційного розвитку підприємства, орієнтованого на споживача. Вони не повинні бути тільки функціональними, проте вони повинні відповідати їх стратегічному плануванню та основані на логіці сучасного управління.


Дод.точки доступу:
Пчелянська, Г.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пчелянська, Г. О.
    Стратегічні напрями маркетингової діяльності бізнесу в умовах транспарентності середовища [Текст] / Г. О. Пчелянська, Ю. О. Головчук, Л. В. Дибчук // Економіка та держава. - 2021. - № 3. - С. 88-93 : табл. - Бібліогр. с. 92-93 (17 назв)
Рубрики: Бізнес--Маркетинг
Анотація: У статті розглядаються теоретичні, методологічні та практичні підходи до розроблення стратегічних напрямів маркетингової діяльності бізнесу в умовах транспарентності середовища. Встановлено типи внутрішніх та зовнішніх суб'єктів, зацікавлених у транспарентності підприємства. У статті визначено, що на масштаби стратегічної прозорості впливають два фактори: орієнтація інституційної інфраструктури на певну економіку та основи ділової системи в певній економіці. Встановлено, що основою для розробки стратегій є план маркетингу. Розглянуто зміст та сутність MUST-аналізу в процесі розроблення стратегічних напрямів діяльності підприємства. MUST-аналіз передбачає аналіз корпоративних цінностей, конкурентів, попиту на товари та послуги підприємства через вплив основних макроекономічних параметрів ??У статті визначено оснівні види маркетингового аналізу, що використовується при розробленні стратегічних напрямів діяльності, а саме при визначенні стратегічних цілей, аналізі транспарентності, аналізі нестабільності середовища, аналізі стратегічних позицій та цільового ринку. Запропоновано основні напрями для вдосконалення стратегічних напрямів маркетингової діяльності в умовах транспарентності.


Дод.точки доступу:
Головчук, Ю.О.; Дибчук, Л.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)