Трегобчук, В. М.
    Про довгострокову стратегію сталого розвитку агропромислового комплексу [Текст] / В.М. Трегобчук, Б.Й. Пасхавер, А.Е. Юзефович, І.В. Прокопа та ін // Економіка АПК. - 2005. - № 7. - С. 3-11.
Рубрики: Агропромисловий комплекс України
   Аграрна політика України

Кл.слова (ненормовані):
Сільськогосподарське виробництво -- Ринкова інфраструктура -- Державна політика -- Зовнішньоекономічна діяльність -- Природокористування -- Сільські території
Анотація: Автори порушують стратегічні питання розвитку аграрного сектору держави. Також зазначають, що без розробки довгострокової стратегії розвитку національного агропромислового комплексу Україна не зможе вивести його на якісно нову траєкторію економічно ефективного й екологічно безпечного функціонування в оглядовій перспективі.


Дод.точки доступу:
Пасхавер, Б. Й.; Юзефович, А.Е.; Прокопа, І.В.; Молдаван, Л.В.; Крисанов, Д. Ф.; Шубравська, О.В.; Попова, О.Л.; Скурська, Н. М.; Яровий, В. Д.




    Прокопа, І. В.
    Соціалні аспекти розвитку сільських територій [Текст] / І.В. Прокопа // Економіка АПК. - 2005. - № 11. - С. 48-51.
Рубрики: Аграрний сектор України--Стратегія розвитку
   Соціальний розвиток села в Україні

Кл.слова (ненормовані):
Продуктивна зайнятість -- Інфраструктура села -- Доходи
Анотація: У статті обгрунтовано головні завдання розвитку сільських територій, зокрема створення умов для продуктивної зайнятості на селі, подолання бідності та збільшення доходів населення, поліпшення соціальної інфраструктури села.





    Прокопа, І. В.
    Зайнятість сільського населення в Україні: територіальна диференціація [Текст] / І.В. Прокопа, О.Л. Попова, М.Г. Бетлій // Економіка і прогнозування. - 2003. - № 3. - С. 56-74. - Бібліогр.: 7 назв
Рубрики: Зайнятість населення--Сільське
Анотація: Розглянуто регіональні особливості зайнятості сільського населення на підприємствах, організаціях та особистих селянських господарствах, а також його трудової міграції. Вперше для цих цілей використана і проаналізована наявна статистична база по сільській місцевості 490 адміністративних районів. Надані результати оцінки внутрішньорегіональної диференціації зайнятості сільського населення.


Дод.точки доступу:
Попова, О.Л.; Бетлій, М.Г.




    Прокопа, І. В.
    Заселеність сільських тереторій: деструктивні зміни і загрози [Текст] / І. В. Прокопа, О. Л. Попова // Економіка і прогнозування. - 2008. - № 1. - С. 63-83. - Бібліогр.: 12 назв
Рубрики: Сільська місцевість--Демографічні і поселенські кризи
Анотація: Викладено результати досліджень розвитку демографічної і поселенської кризи в сільській місцевості України за тривалий період (1991-2006 рр.). Встановлено тенденції, чинники, ареали поширення кризи, розроблено пропозиції щодо удосконалення методології визначення її межі. Подані авторські оцінки зміни демографічно-посиленої ситуації в сільській місцевості до 2015 р.


Дод.точки доступу:
Попова, О. Л.




    Прокопа, І. В.
    Формування передумов багатофункціонального розвитку села: інвестиційний аспект [Текст] / І. В. Прокопа // Економіка і прогнозування. - 2009. - № 2. - С. 71-82
Рубрики: Сільська місцевість--Розвиток
Анотація: Розглянуті особливості багатофункціонального розвитку українського села в трансформаційному періоді; проаналізовані обсяги та структура вартості об'єктів, що вводилися в дію в сільській місцевості в останні роки; оцінена спрямованість інвестицій у розвиток сільських територій на виконання селом його багатофункціональної ролі.





    Прокопа, І. В.
    Диференціація господарств населення за характером виробництва: наслідки ринкової трансформації [Текст] / І. В. Прокопа, Т. В. Беркута, М. Г. Бетлій // Економіка і прогнозування. - 2010. - № 3. - С. 74-89. - Библиогр.: с. 89 (7 назв)
Рубрики: Домогосподарства--Диференціація
Анотація: Проаналізовано процес розшарування сільських домогосподарств за характером їх сільськогосподарської діяльності на споживчі і товарні, оцінено їх частину з наявністю передумов переростання у господарства фермерського типу, обгрунтовано необхідність державної підтримки сектора господарств населення.


Дод.точки доступу:
Беркута, Т.В.; Бетлій, М.Г.




    Юрчишин, В.
    Коцептуально важливий науковий погляд на господарства населення України [Текст] / В. Юрчишин // Економіка України. - 2012. - № 4. - С. 86-87
Рец. на Прокопа І. В. Господарства населення в сучасному аграрному виробництві і сільському розвитку / Прокопа І. В., Беркута Т. В. ; НАН України, Ін-т екон. та прогнозув. - К., 2011. - 240 с.

Рубрики: Господарства населення--Рецензії на книги--Україна, 2011 р.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бородіна, О. М.
    Комерціалізація особистих селянських господарств як напрям підвищення доходів сільського населення [Текст] / О. М. Бородіна, І. В. Прокопа, С. В. Киризюк // Економіка і прогнозування. - 2012. - № 3. - С. 79-91. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Особисті селянські господарства--Комерціалізація
Анотація: Розглядаються можливості і ключові чинники збільшення доходів від реалізації продукції особистих селянських господарств як одного з напрямів покращення добробуту сільського населення, розкрито основні напрями державного сприяння комерціалізації сільськогосподарської діяльності сільських домогосподарств.


Дод.точки доступу:
Прокопа, І.В.; Киризюк, С.В.




    Прокопа, І. В.
    Інтеграція товарних селянських господарств у ринкову систему функціонування аграрного сектору: загальні засади та першочергові кроки [Текст] / І. В. Прокопа // Економіка АПК. - 2013. - № 10. - С. 16-23 : фот.цв. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний сектор--Особисті селянські господарства
   Сільські території--Виробнича інфраструктура

   Сільськогосподарське виробництво--Зарубіжний досвід

Кл.слова (ненормовані):
малотоварне виробництво -- сільськогосподарська продукція -- сімейні ферми
Анотація: Обґрунтовано найважливіші напрями повноцінного включення особистих селянських господарств, які є виробниками товарної сільськогосподарської продукції, до системи ринкового функціонування аграрного сектору і можливих шляхів розв'язання цього завдання.





    Бородіна, О. М.
    Аграрний розвиток і саморозвиток громад: модернізація через взаємну адаптацію (теоретико-методологічний аспект) [Текст] / О. М. Бородіна, І. В. Прокопа // Економіка України. - 2014. - № 4. - С. 55-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Соціально-економічний розвиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
аграрний сектор -- гармонізація -- модернізація -- регулювання -- сільський розвиток -- суб'єкти господарювання
Анотація: Розкрито сутність модернізації аграрного сектору економіки України як суспільно-виробничої системи. Показано, що вона повинна включати гармонізацію інтересів господарюючих суб’єктів і сільських громад. Висвітлено завдання і можливості модернізації сільського соціуму через самоусвідомлення, самоорганізацію, згуртування і розвиток громад. Обгрунтовано основні засади політики сільського розвитку на базі громад і формування системи його державного регулювання.


Дод.точки доступу:
Прокопа, І. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Прокопа, І. В.
    Життєзабезпечення сільського населення: наслідки старих та орієнтири нових реформ [Текст] / І. В. Прокопа // Економіка і прогнозування. - 2015. - № 1. - С. 121-130. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільське населення--Життєзабезпечення
Анотація: Проаналізовано зміни в основних сегментах системи життєзабезпечення сільського населення в період реформування аграрного сектора і галузей соціальної сфери та причини, які їх зумовили. Розкрито можливості поліпшення умов життя на селі на засадах згуртування громад, розвитку громадсько-державного партнерства, проголошених децентралізації влади та економіки, демонополізації та деконцентралізації суспільних послуг.





    Бородіна, О. М.
    Подолання структурних деформацій в аграрному секторі України: інституціалізація і модернізація малотоварного сільськогосподарського виробництва [Текст] / О. М. Бородіна, І. В. Прокопа // Економіка України. - 2015. - № 4. - С. 88-96
Рубрики: Сільське господарство--Малотоварне виробництво--Інституціалізація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
продовольче забезпечення -- суб'єкти господарювання -- агрохолдинги -- фермерство
Анотація: Розкрито антагоністичність дуальної структури вітчизняного сільського господарства, яка характеризується економічним і політичним домінуванням агрохолдингових формувань і підпорядкованим становищем малотоварного сегмента, представленого в основному особистими селянськими господарствами (ОСГ), які діють в інституційно, економічно та соціально несприятливих умовах. Обгрунтовано необхідність, напрями та форми інтеграції ОСГ у систему ринкового функціонування аграрного сектору. Оцінено потребу в коштах для фінансування першочергових заходів щодо інституціалізації та модернізації малотоварного виробництва, а також охарактеризовано результативність цих заходів.


Дод.точки доступу:
Прокопа, І. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Бородіна, О. М.
    Село і селянство на роздоріжжі можливостей і перехресті надій [Текст] / О. М. Бородіна, І. В. Прокопа // Економіка і прогнозування. - 2016. - № 2. - С. 132-147. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрна політика--Реформи--Україна
Анотація: З позицій соціоекономіки оцінено процеси, які відбувалися в сільській місцевості та аграрному секторі економіки після набуття Україною політичної незалежності. Розкрито суперечливий характер аграрних трансформацій, соціальні наслідки реформ, проблеми, що нагромадились на пройденому етапі та потребують вирішення.


Дод.точки доступу:
Прокопа, І.В.




    Прокопа, І. В.
    Ідентифікація малих виробників сільськогосподарської продукції: європейський досвід для України [Текст] / І. В. Прокопа, І. М. Демчак // Економіка і прогнозування. - 2017. - № 1. - С. 58-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Виробники--Сільськогосподарська продукція--Малі господарства--Показники господарської діяльності--Україна
Анотація: Висвітлено концептуальні засади типологізації виробників сільськогосподарської продукції в Європейському Союзі та поділу їх на малі, середні та великі, що грунтуються на економічному параметрі стандартного випуску; розкрито основні положення методики оцінювання економічного розміру сільгоспвиробників за згаданим параметром. Обгрунтовано необхідність і можливість запровадження в Україні європейського підходу до оцінки розмірів суб'єктів господарювання у сільському господарстві.


Дод.точки доступу:
Демчак, І. М.




    Бородіна, О. М.
    Фермерський потенціал домогосподарств: методичні підходи до оцінювання та розвитку [Текст] / О. М. Бородіна, С. В. Киризюк, І. В. Прокопа // Економіка і прогнозування. - 2018. - № 4. - С. 106-115. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Домогосподарство--Фермерство--Розвиток--Державна підтримка--Україна
Анотація: Стаття обгрунтовує необхідність і засоби державної підтримки нарощення потенціалу та комерціалізації сільськогосподарської діяльності домогосподарств як пріоритетного напряму розвитку вітчизняного фермерства.


Дод.точки доступу:
Киризюк, С. В.; Прокопа, І. В.




    Бородіна, О. М.
    Майбутнє сільського сектору України – від екстрактивного використання до інклюзивного розвитку [Текст] / О. М. Бородіна, І. В. Прокопа // Економіка України. - 2018. - № 11/12. - С. 104-121. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток--Україна
   Аграрна політика--Інклюзивний розвиток

Кл.слова (ненормовані):
інститути розвитку -- аграрне зростання -- сільський розвиток -- сільські домогосподарства
Анотація: З позицій інклюзивності охарактеризовано соціально-економічну ситуацію в сільському секторі України, етапи та особливості формування його ресурсовиснажпивого розвитку, що супроводжується соціальним виключенням селян. Розглянуто еволюцію становлення поняття “інклюзивний розвиток”. Обгрунтовано необхідність і розкрито умови переходу до інклюзивного розвитку в сільському секторі.


Дод.точки доступу:
Прокопа, І. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Солідарне сільське господарство як нова модель соціальної взаємодії між виробником і споживачем [Текст] / О. М. Бородіна, І. В. Прокопа, С. В. Киризюк, О. В. Риковська // Економіка АПК. - 2019. - № 11. - С. 6-16 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка--Сільське господарство--Виробники
Кл.слова (ненормовані):
солідарне сільське господарство -- взаємовідносини -- виробники -- групи споживачів -- короткі ланцюги постачання -- якісне продовольство
Анотація: Мета статті - обгрунтувати сутність солідарного сільського господарства (ССГ) як сучасної концепції ефективного співробітництва сільськогосподарських виробників та груп споживачів для формування продовольчих систем локального рівня, заснованих на виробництві високоякісної продукції безпечним способом, дослідити вітчизняний досвід локальних ініціатив прямих поставок продовольчої продукції від виробника до споживача та розробити пропозиції щодо запровадження моделей ССГ в Україні. Розроблено заходи й обгрунтовано поетапні кроки державної політики для запровадження та поширення моделі ССГ в Україні.


Дод.точки доступу:
Бородіна, О. М.; Прокопа, І. В.; Киризюк, С. В.; Риковська, О. В.




    Геєць, В. М.
    Інклюзивність як напрям і візія сільського розвитку в Україні: концептуальні засади [Текст] / В. М. Геєць, О. М. Бородіна, І. В. Прокопа // Економіка України. - 2020. - № 11. - С. 3-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території --Розвиток--Інклюзивність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
економічне зростання -- сільське населення -- права селян -- місцеве самоврядування -- якість життя
Анотація: Розкрито сутність і складові інклюзивного сільського розвитку як основи моделі нового українського села, необхідність дотримання принципів інклюзивності для забезпечення взаємопов'язаного розвитку сільського господарства і села, подолання нерівності між містом і селом та між різними соціальними групами сільських жителів в умовах їх життєдіяльності. Сформульовано мету, окреслено завдання, рушійні сили, напрями та механізми переходу сільського сектору України до розвитку на засадах інклюзивності.


Дод.точки доступу:
Бородіна, О. М.; Прокопа, І. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)