Позняк, О. В.
    Особливості розвитку міграційних процесів у регіонах України [Текст] / О. В. Позняк // Регіональна економіка. - 2010. - № 1. - С. 141-147. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міграційна політика--Державне регулювання--Україна
   Територіальна економіка--Соціально-економічний розвиток

Кл.слова (ненормовані):
Районування -- Метод кластерного аналізу
Анотація: Представлено комплексне міграційне районування України. Проаналізовано головні тенденції міграційних процесів у виділених за допомогою кластерного аналізу міграційних районах. Виявлено головний напрямок зміни основних міграційних показників у географічному просторі України. Пояснено особливості міграційної ситуації в столиці та прилеглих до неї районах. Зроблено висновок про поступове зменшення міжтериторіальних відмінностей міграційної ситуації. Визначено основні завдання держави у сферіміграційної політики, окреслено першочергові питання регулювання міграційних процесів відповідно до регіональних особливостей їх розвитку.





    Позняк, О. В.
    Демографічні перспективи України до 2060 року [Текст] / О. В. Позняк, П. Є. Шевчук // Демографія та соціальна економіка. - 2014. - № 1. - С. 72-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Демографічні перспективи--Україна


Дод.точки доступу:
Шевчук, П. Є.




    Позняк, О. В.
    Оцінювання наслідків зовнішньої трудової міграції в Україні [Текст] / О. В. Позняк // Демографія та соціальна економіка. - 2016. - № 2. - С. 169-182. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудова міграція--Україна





    Позняк, О. В.
    Зворотна міграція до України: обсяг і характеристики поверненців [Текст] / О. В. Позняк // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 1. - С. 82-96. - Бібліогр. с. 94-96 (16 назв)
Рубрики: Міграція населення
Анотація: Доведено необхідність переосмислення перспектив соціально-трудового розвитку у контексті нової глобалізації (так зване друге і третє роз’єднання) і нової (цифрової, мережевої) економіки, зокрема «вихолощення» останньої. Наведена аргументація щодо нових можливостей, які відкриває для людини праці нова економіка, та обмежень і загроз, зумовлених великомасштабними різновекторними змінами сьогодення. Обґрунтована необхідність зміни теоретичного, філософського розуміння дійсності – дійсності і техніко-технологічної, і економічної, і соціально-трудової. Автори намагались зазирнути у майбутнє світу праці. Основний концепт, що його обстоюють автори, полягає у тому, що інформаційно-комунікаційні, цифрові та інші проривні технології «Індустрії 4.0» обумовлюють утвердження як нового формату глобалізації та глобального суспільного поділу праці, так і нової платформи соціально-трудового розвитку. У більш узагальненому трактуванні мета статті – упорядкувати наявні та сформувати сучасні уявлення щодо природи трансформацій і трендів розвитку світу праці за умов настання чергових етапів глобалізації та формування нової економіки. Розкрито сутність феноменів сьогодення, які обумовлюють розбудову нової платформи соціально-трудового розвитку у перших десятиліттях ХХІ ст. В авторській ментальній моделі сучасного соціально-трудового розвитку домінантами постають глобалізація та нова економіка в їх соціально-трудовому вимірі з огляду на суспільне буття перших десятиліть ХХІ ст. Розвиток процесів глобалізації розглядається як ланцюг так званих роз’єднань у суспільному виробництві в світовому вимірі, що призводять до відділення процесу праці від працівників. Наведено аргументацію зисків і втрат працівників різних кваліфікаційних сегментів від глобалізації та Четвертої промислової революції в частині зайнятості та доходів. Розкрито принципові відмінності «Індустрії 4.0» в плані їх впливу на соціально-трудову сферу. Запропоновано нову теоретичну конструкцію особливостей нової платформи соціально-трудового розвитку за впровадження технологій «Індустрії 4.0» та інституціональних змін, притаманних новій економіці.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лібанова, Е. М.
    Зовнішня трудова міграція з України: вплив COVID-19 [Текст] / Е. М. Лібанова, О. В. Позняк // Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 4. - С. 25-40. - Бібліогр.: с. 37-39 (15 назв)
Рубрики: Трудова міграція
   Міграційна політика

Анотація: Стаття присвячена оцінці впливу COVID-19 на перебіг зовнішньої трудової міграції з України. Метою статті є оцінка змін масштабів трудової міграції внаслідок COVID-19 та визначення перспектив зовнішньої трудової міграції українців. Відповідні аналітичні розробки стали основою для формування рекомендацій щодо коригування міграційної політики України в пандемічний та постпандемічний періоди. Новизною дослідження є визначення впливу COVID-19 на параметри зовн ішньої трудової міграції з України та оцінка вірогідних перспективних трансформацій міграційних тенденцій. Для реалізації дослідження використано абс трактнологічний та системний підхід, метод експертних оцінок. Здійснено аналіз міграційної ситуації в Україні в останні роки, визначено новітні зрушення у напрямах та масштабах зовнішньої трудової міграції. Проаналізовано тенденції міждержавного руху населення після початку пандемії COVID-19. Визначено перспективи зовнішньої міграції населення України. Майбутнє цього процесу залежатиме від темпів відновлення економіки в Європі та світі загалом і тамтешнього попиту на робочу силу з інших країн.


Дод.точки доступу:
Позняк, О.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)