Пиц, Т. Б.
    Про німецьке походження ремісничих назв `SLOSARZ, `SL`OSARZ,`SLUSARZ, СЛЮСАР, СЛЕСАРЬ у слов'янських мовах [Текст] / Т. Б. Пиц // Мовознавство. - 2007 . - № 2 . - С. . 35 - 40
Рубрики: Походження ремісничих назв
Анотація: Предмет даної статті - питання походження назв у польській, білоруській та українській мовах. На основі писемних пам'яток і діалектних даних визначаються німецькі джерела слов'янських запозичень.





    Пиц, Т. Б.
    Barbier та його варіантні назви в німецькій, польській та східнослов'янських мовах [Текст] / Т. Б. Пиц // Мовознавство. - 2014. - № 2. - С. 70-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Словотворення
Анотація: Статтю присвячено дослідженню походження різновидів назви ремісника barbier у німецькій, польській, українській, білоруській та російських мовах. Розглядається історія вивчення цих варіативних найменувань, вивчаються способи їхнього словотворення, аналізуються їхні витоки та історія поширення у досліджуваних мовах на основі писемних пам'яток XVI-XIX ст.





    Пиц, Т. Б.
    Німецька назва конвісара у дзеркалі польських, українських і білоруських пам'яток [Текст] / Т. Б. Пиц // Мовознавство. - 2018. - № 1. - С. 49-58. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Мовні запозичення--Німецькі діалекти--Історія мови
Анотація: Статтю присвячено дослідженню німецької назви конвісара в німецькій, польській, українській та білоруській мовах. Розглядається історія вивчення цієї назви ремісника, аналізуються її витоки, історія поширення і процес формування в слов'янських мовах на основі писемних пам'яток XIV-XVIII ст.