Пилипишин, Павло.
    Склад конституційно-правових деліктів у сфері місцевого самоврядування [Текст] / Павло Пилипишин // Віче. - 2013. - № 4. - С. 20-24. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеве самоврядування--Конституційно-правові основи--Україна
Анотація: В статті визначаються проблеми конституційно-правових деліктів, докладно розглядаються характеристики його елементів: суб’єкт, суб’єктивна сторона, об’єкт, об’єктивна сторона.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Пилипишин, Павло.
    Філософсько-правові принципи середньовіччя як фундамент християнського індивідуалізму [Текст] / Павло Пилипишин // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 270-275. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософія права--Християнська ідеологія, 10-14 ст.
Кл.слова (ненормовані):
принципи -- індивідуалізм -- природне право -- теоцентризм
Анотація: У статті проаналізовано християнську ідеологію, яка здійснила трансформацію у людській свідомості, оскільки людина почала розуміти себе як образ Божий, а самого Бога як абсолютну особистість, відповідальну за своє творіння. Така переоцінка основних філософсько-правових цінностей посприяла розвитку особистості, її самосвідомості, індивідуальності. Встановлено, що уподібнення до Бога передбачало індивідуальну свободу і особисту відповідальність, а індивідуалізм тісно пов'язаний з актом вибору і відповідальністю перед Богом. Таке метафізичне обґрунтування унікальності людини означало, що християнство формує нову форму індивідуалізму через «відкриття» індивіда, його внутрішньої сторони.





    Пилипишин, Павло.
    Індивідуалістична концепція у філософії права Френсіса Бекона [Текст] / Павло Пилипишин // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 3. - С. 212-215. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософи англійські--Бекон Ф.--Філософсько-правові погляди, 16-17 ст.
Кл.слова (ненормовані):
індивідуалізм -- гуманізм -- Новий час
Анотація: У статті робиться спроба розкриття індивідуалізму через аналіз філософсько-правової спадщини Ф. Бекона, котрий одним із перших мислителів Нового часу спрямував свій індивідуалістичний ідеал в майбутнє. Його філософські погляди сформувалися на основі досягнень гуманізму і натурфілософії Відродження, а тому він вважав, що вищим завданням науки є панування людини над природою і покращення людського життя.


Дод.точки доступу:
Бекон, Френсіс (англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст ; 1561-1626) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пилипишин, Павло.
    Людина як істота індивідоцентрична у філософії права Ф. Г. Шеллінга [Текст] / Павло Пилипишин // Публічне право. - 2021. - № 1. - С. 206-211. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Публічне право--Методологія--Історія
Анотація: У статті робиться спроба пошуку індивідуалістичних ідей у філософії Ф. Г. Шеллінга, який стверджував, що завдяки розуму людина робить розумне дійсним.