Пилипенко, Н. М.
    Соціально-психологічний тренінг формування особистісних змін в умовах моделювання екзистенційної кризи [Текст] / Н.М. Пилипенко // Практична психологія та соціальна робота. - 2004. - №1. - С. 68-70. - Бібліографія 4 назви
Рубрики: Психологія--Тренінг--рольова гра
   Практична психологія--тренінг--екзистенційна криза






    Пилипенко, Н. М.
    Вплив кризи професійного становлення на саморозвиток особистості [Текст] / Н. М. Пилипенко // Педагогіка і психологія. - 2005. - № 2. - С. 116-126. - Бібліогр.: 9 назв
Рубрики: Психологія особистості--Професійна діяльність--Саморозвиток
Анотація: Дослідження психологічних проблем професійного становлення особистості майбутнього фахівця. Використання психологом-практиком психотехнології формування стратегії подолання кризи професійного навчання.





    Пилипенко, Н. М.
    Динамічні перетворення у мотиваційній сфері осіб із підвищеною тривожністю під впливом психокорекції [Текст] / Н.М. Пилипенко // Практична психологія та соціальна робота. - 2006. - № 7. - С. 62-63 : табл. - Бібліогр. : 13 назв.
Рубрики: Тренінги психологічні
   Психокорекції

Анотація: Психологічний тренінг. Особливості поведінки індивідів, спроектовані на казках вигаданих учасниками тренінгу та взяті з художніх казок, способи подолання труднощів та мотиви поведінки.





    Пилипенко, Н. М.
    Мотиваційні механізми адаптації особистості сучасного студента до навчальних змін [Текст] / Н.М. Пилипенко // Практична психологія та соціальна робота. - 2008. - № 8. - С. 46 - 54
Рубрики: Психологічні дослідження--Адаптація студентів--Навчальні зміни
   Студенти--Адаптація особистості--Майбутні фахівці

Анотація: В статті проаналізовано мотиваційні механізми адаптації особистості майбутніх фахівців до навчальних змін та запропоновано програму практичних занять з їх формування.





    Пилипенко, Н.
    Мотиваційні механізми професійної адаптації [Текст] / Н. Пилипенко // Психологія і суспільство. - 2009. - № 2. - С. 78-83. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Психологія--Загальна
   Психологія--Педагогічна

   Вища освіта--Психологічна служба

Кл.слова (ненормовані):
професійна адаптація
Анотація: В статті автор обгрунтовує зміст поняття "мотиваційний механізм адаптації особистості студентів до нових умов діяльності", зважаючи на кризовий перебіг професійного становлення.





    Пилипенко, Н. М.
    Теоретичні підходи до управління державними фінансами [Текст] / Н. М. Пилипенко // Держава та регіони. Серія: Державне управління. - 2013. - № 1. - С. 95-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні фінанси--Управління





    Пилипенко, Н. М.
    Управління державними фінансами за допомогою органів казначейства [Текст] / Н. М. Пилипенко // Держава та регіони. Серія: Державне управління. - 2013. - № 2. - С. 90-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Казначейство України--Державні фінанси





    Пилипенко, Н. М.
    Організація професійної діяльності практичного психолога - початківця вищого навчального закладу [Текст] / Н. М. Пилипенко // Практична психологія та соціальна робота. - 2014. - № 6. - С. 4-16. - Бібліогр. : 7 назв.
Рубрики: Психологи--Професійна діяльність--Вищі навчальні заклади
Анотація: У статті розглянуто основні напрями й організаційно - методичні засади професійної діяльності практичного психолога - початківця вищого навчального закладу та проаналізовано емпіричне дослідження психологічної адаптованості студентів - першокурсників як вагому складову цієї діяльності.





    Пилипенко, Н. М.
    Можливості застосування інструментарію поведінкової економіки при проведенні економічної політики в Україні [Електронний ресурс] / Н. М. Пилипенко, В. В. Бєляєва // Економіка та держава. - 2019. - № 5. - С. 95-100. - Бібліогр. с. 99-100 (29 назв)
Рубрики: Економіка і людина
Анотація: У статі розглянуто сутність та особливості поведінкової економіки та проаналізовано можливості та перспективи використання інструментарію поведінкової економіки для підвищення ефективності проведення економічної політики в Україні. Актуальність дослідження можливості застосування принципів поведінкової економіки при розробці заходів економічної політики в Україні з її національними традиціями, які були сформовані протягом десятирічь в умовах адміністративно-командної економіки. Досліджено сутність наджингу як інструменту поведінкової економіки, проаналізовано світовий досвід використання наджингу, позитивні і негативні сторони наджингу при здійсненні державної політики. Акцентовано увагу, що нездатність урядовців поглянути на ситуацію з погляду виборців може привести до неочікуваних результатів та звести нанівець впровадження реформ.

Перейти к внешнему ресурсу: Н.М. Пилипенко та ін.

Дод.точки доступу:
Бєляєва, В.В.




    Павленко, Н. В.
    Детінізація економіки України як чинник економічного зростання [Электронный ресурс] / Н. В. Павленко, С. М. Виганяйло, Н. М. Пилипенко. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2021. - № 7. - С. 21-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тіньова економіка--Україна
Анотація: Деструктивним чинником для сучасної економіки залишається існування значної частки неформального сектору, функціонування якого унеможливлює стійке економічне зростання. Механізми та інструменти боротьби з тіньовою економікою і причинами її виникнення, стратегія та тактика дій щодо зниження руйнівного впливу з боку нелегальної економічної діяльності, а також дієві методи унеможливлення розвитку тіньового бізнесу в сукупності утворюють сучасну політику детінізації економіки. В умовах глобального загострення кризових явищ, які стали наслідками пандемії Covid-19, доцільним є не лише прогнозування тенденцій та закономірностей трансформації вітчизняного бізнес-середовища, а і пропозиція комплексу актуальних заходів щодо розвитку офіційної економіки і викорінення причин тіньової.Відповідно, наукова стаття є оригінальним дослідженням сутності детінізації економіки як мультикомпонентного процесу створення умов, необхідних для стійкого економічного зростання України.Дослідження проблематики здійснювалось завдяки застосуванню методів порівняння, абстракції, аналізу та узагальнення, а також табличного і графічного моделювання.У ході дослідження було детерміновано поняття "детінізації економіки", визначено важливість процесу детінізації на шляху економічного зростання. Авторами було узагальнено, що масштаби тіньового сектору в Україні залишаються значними, це може стати серйозною загрозою для сталого соціально-економічного розвитку. З метою детінізації економіки було запропоновано ряд заходів, які зменшуватимуть частку тіньового сектору та стимулюватимуть економічне зростання України, зокрема підвищення рівня захисту прав власності, вдосконалення судової системи країни з метою збільшення довіри населення і інвесторів, зниження рівня корупції в країні, а також вирішення проблеми із наявністю непідконтрольних українському Уряду територій, яка збільшує потенційні можливості для застосування схем контрабанди товарами.

Перейти к внешнему ресурсу: Н.В. Павленко та ін.

Дод.точки доступу:
Виганяйло, С.М.; Пилипенко, Н.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Пилипенко, Н. М.
    Напрями застосування принципів поведінкової економіки при проведенні бюджетно-податкової політики в Україні [Электронный ресурс] / Н. М. Пилипенко, В. В. Пилипенко. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2021. - № 8. - С. 105-110. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Поведінкова економіка
Анотація: В останні десятиріччя в розвитку світової економічної науки з'явився новий тренд — вивчення психологічних особливостей людини під час прийняття економічних рішень. У статті висвітлюються деякі аспекти поведінкової економіки в області податкової політики. Актуальність дослідження зумовлено потребою врахування під час проведенно податкової політики особливостей нашої країни з її сформованими в умовах адміністративно-командної економіки культурними особливостями та цінностями. Окреслено проблеми сплати податків в Україні, визначено основні упередження українських платників податків з точки зору поведінкової економіки. На основі аналізу літературних джерел визначено, що на сплату податків значно впливають культурні особливості. Аналізується можливість включення інструментарію поведінкової економіки в практичну реалізацію податкової політики. Обгрунтовано можливість та основні напрями використання принципів поведінкової економіки для вдосконалення бюджетно-податкової політики в Україні.

Перейти к внешнему ресурсу: Н.М. Пилипенко та ін.

Дод.точки доступу:
Пилипенко, В.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)