Петрушина, Тетяна.
    Якість життя - головний критерій стану суспільства / Тетяна Петрушина, Юрій Саєнко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2013. - № 2. - С. 117-141
Рубрики: Життя--Індекс якості--Соціологічний моніторинг
Анотація: Стаття присвячена розробленню концепції та моделі розрахунку інтеґрального індексу якості життя як показника результатів людської діяльності.


Дод.точки доступу:
Саєнко, Юрій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Петрушина, Тетяна.
    Соціальний потенціал інноваційного розвитку економіки України [Текст] / Тетяна Петрушина // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2014. - № 4. - С. 66-93. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Інноваційний розвиток--Соціальний потенціал
Кл.слова (ненормовані):
соціальні бар'єри -- нанотехнології -- економічна соціологія -- експертні оцінки
Анотація: В українському суспільстві виникла суперечність між офіційно декларованим курсом на інноваційний розвиток економіки та реальним станом справ, що полягає у відсутності необхідних для цього соціальних передумов. На підставі даних експертних опитувань проаналізовано складові соціального потенціалу інноваційного розвитку економіки, розглянуто основні чинники, що стримують цей розвиток, показано інноваційні можливості різних соціальних груп і перспективи інноваційного розвитку економіки України. Подано дані вперше проведеного в Україні опитування керівників підприємств наносектору.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Арсеєнко, Анатолій.
    США та Україна: сценарії деіндустріалізації / Анатолій Арсеєнко, Тетяна Петрушина // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2014. - № 2. - С. 23-47
Рубрики: Промисловість--Скорочення виробництва--Соціальні наслідки
Кл.слова (ненормовані):
фордизм -- постфордизм -- глобалізація -- зайнятість -- безробіття -- бідніст -- нерівність
Анотація: Статтю присвячено дослідженню деіндустріалізації як процесу скорочення зайнятості в обробній промисловості.


Дод.точки доступу:
Петрушина, Тетяна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Петрушина, Тетяна Олегівна.
    Сприйняття вітчизняної науки і науковців у суспільній свідомості [Текст] : за матеріалами наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 24 грудня 2014 року / Тетяна Олегівна Петрушина // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 2. - С. 29-36 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологія науки--Соціологічне дослідження
   Наука--Проблеми розвитку--Науковці--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Наука -- Довіра до вчених -- Вибір професійного вченого -- Наука і суспільство
Анотація: Проаналізовано такі індикатори сприйняття громадянами України вітчизняної науки, як ставлення до вибору професії вченого, довіра до вчених НАН України, уявлення про неможливість розвитку Української держави без розвитку науки, розуміння важливості рекомендацій учених для розвитку країни, а також зацівленість людей у новинах з наукової тематики. Отримані дані свідчать про наявність суспільного запиту на розвиток вітчизняної науки.





    Петрушина, Тетяна.
    Громадська думка щодо ролі науки в українському суспільстві [Текст] / Тетяна Петрушина, Наталя Соболєва, Гульбаршин Чепурко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2016. - № 2. - С. 81-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наука і суспільство--Громадська думка
Анотація: Проаналізовано такі індикатори сприйняття громадянами України вітчизняної науки, як стан і перспективи розвитку науки, роль науки в модернізації суспільства, уявлення про неможливість розвитку української держави без розвитку науки, довіра до вчених України, зокрема до вчених НАН, ставлення до вибору професії вченого, розуміння важливості рекомендацій учених для розвитку країни, а також зацікавленість людей у новинах з наукової тематики. Отримані дані свідчать про наявність суспільного запиту на розвиток вітчизняної науки і, незважаючи на віддзеркалення у масовій свідомості об'єктивні погіршення ситуації у сфері науки, про доволі високий рівень довіри до вчених, що дає підстави твердити про збереження вагомого наукового потенціалі суспільстві.


Дод.точки доступу:
Соболєва, Наталя; Чепурко, Гульбаршин
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Петрушина, Тетяна.
    Соціально-трудові відносини у сфері матеріального виробництва (за даними першого всеукраїнського опитування робітників) [Текст] / Тетяна Петрушина // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2016. - № 4. - С. 63-84. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Робітники--Соціально-трудові відносини--Соціологічні дослідження--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціально-економічна поведінка -- трудові конфлікти -- опитування робітників -- профспілки -- колективні договори
Анотація: Подано результати першого Всеукраїнського опитування робітничого класу. Проаналізовано поведінкові характеристики і цінності праці робітників, відносини між робітниками, а також між робітниками й адміністрацією. Розглянуто питання юніонізації робітників та дієвості колективно-договірного регулювання трудових відносин.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Круглий стіл "Реформи в Україні": реальна практика і суспільні очікування [Текст] // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 1. - С. 23-50. - Зміст: Вступне слово / Віктор Степаненко. Реформи, влада і публічна роль соціології / Євген Головаха. Громадський дискурс як чинник реформування українського суспільства / Анатолій Єрмоленко. Реформи: проблеми методології дослідження / Валерій Казаков. Камо грядеши, Україно, ц ХХІ столітті? / Анатолій Арсеєнко. "Ми прокинулись у новій країні, але не в новому суспільстві" / Ігор Мартинюк. Інституціональна необхідність судової реформи / Олександр Стегній. Щодо реалій і суспільних очікувань від реформ в Україні / Тетяна Петрушина. Оцінки результатів економічних реформ населенням України / Вікторія Смакота. Реформування економіки: чи готове населення України терпіти погіршення добробуту? / Наталія Толстих. Вплив деіндустріалізації на становище робітників України / Віталіна Буткалюк. Е-реформування – позитивний поштовх до перетворень суспільства / Наталія Бойко. Помісна церква в Україні / Ольга Максименко. Реформи і соціологія / Ірина Бекешкіна.
Рубрики: Реформи--Практика--Соціальні очікування--Круглий стіл--Україна

Є примірники у відділах:
(вільний)




    Петрушина, Тетяна Олегівна.
    Стан науки в Україні (за оцінками вітчизняних та зарубіжних експертів) [Текст] / Тетяна Олегівна Петрушина // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 11. - С. 66-80 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наука--Наукометрія--Україна
   Наука--Сучасний стан--Прогнози розвитку--Україна

Кл.слова (ненормовані):
наукова сфера -- наука і суспільство -- експертні оцінки
Анотація: У статті наведено оцінки найбільш компетентних вітчизняних фахівців щодо стану наукової сфери у сучасній Україні. Проаналізовано не лише загальний стан науки в Україні та перспективи її розвитку, а й такі параметри, як роль науки в українському суспільстві; ставлення до вітчизняної науки з боку держави, суспільства, ЗМІ, бізнес-структур і зарубіжних наукових організацій; інституційна модель організації науки; система показників для оцінювання роботи науковців тощо. За деякими позиціями наведено порівняльні оцінки зарубіжних експертів. Систематизовано пропозиції вітчизняних експертів щодо реформування науки в Україні.





    Петрушина, Тетяна.
    Соціологічний вимір економічної ґлобалізації: світові тренди та українські реалії / Тетяна Петрушина, Анатолій Арсеєнко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 3. - С. 51-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ґлобалізація--Економічна ґлобалізація--Соціологічний вимір
Кл.слова (ненормовані):
соціальні зміни -- драйвери економічної ґлобалізації -- українське суспільство
Анотація: В межах теоретико-концептуального соціологічного виміру автори проаналізували сутність економічної ґлобалізації (ЕҐ) як її визначального типу. Вони дослідили ґлобалізацію як об’єктивний процес (насамперед міжнародного поділу праці) та суб’єктивний процес формування ґлобальної капіталістичної економіки під егідою провідних західних держав, наднаціональних фінансово-економічних установ (насамперед СБ і МВФ) і ТНК. Як головні драйвери ґлобалізації, вони визначають її форми та напрямки в інтересах «ядра» ґлобального капіталізму.


Дод.точки доступу:
Арсеєнко, Анатолій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Петрушина, Тетяна.
    Соціологічний вимір економічної глобалізації: світові тренди та українські реалії / Тетяна Петрушина, Анатолій Арсеєнко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 4. - С. 68-110 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ґлобалізація--Економічна ґлобалізація--Світовий досвід--Українські реалії
Кл.слова (ненормовані):
драйвери економічної ґлобалізації -- соціологічний вимір ґлобалізації
Анотація: В межах теоретико-концептуального соціологічного виміру автори проаналізували сутність економічної ґлобалізації (ЕҐ) як її визначального типу. Вони дослідили ґлобалізацію як об’єктивний процес (насамперед міжнародного поділу праці) та суб’єктивний процес формування ґлобальної капіталістичної економіки під егідою провідних західних держав, наднаціональних фінансово-економічних установ (насамперед СБ і МВФ) і ТНК.


Дод.точки доступу:
Арсеєнко, Анатолій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Петрушина, Тетяна.
    Соціологічні аспекти проблеми бідності та нестабільності в сучасному суспільстві / Тетяна Петрушина // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 4. - С. 169-170. - (Круглий стіл "Системні ризики нестабільного суспільства: соціологічна аналітика")
Рубрики: Бідність--Соціологічний аспект
Кл.слова (ненормовані):
нестабільне суспільство -- природа бідності

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Петрушина, Тетяна.
    Множинні чинники бідності у ХХІ столітті. Методологічні аспекти [Текст] / Тетяна Петрушина // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2021. - № 1. - С. 42-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бідність--Соціологічні дослідження--Методологічні аспекти
Кл.слова (ненормовані):
капіталізм -- неолібералізм
Анотація: Стаття присвячена соціологічному осмисленню методологічних аспектів аналізу бідності як злободенної соціальної проблеми сучасності. Попри визначення ліквідації злиднів як цілі номер один у Декларації тисячоліття й першочергового завдання сталого розвитку світу до 2030 року і попри численні наукові/політичні дискусії та практичні рекомендації експертів щодо подолання бідності, вона залишається однією з найгостріших соціально-економічних і морально-етичних проблем людства. Виокремлення множинних чинників бідності — ситуаційних, соціально-демографічних, соціально-економічних, соціально-політичних, соціокультурних, інституційних — лише увиразнює необхідність чіткого розуміння головних причин існування й відтворення цього феномену. Багатоаспектність феномену бідності та різноманітність підходів до її оцінювання зумовили появу великого тезаурусу з цих питань (абсолютна, відносна, соціальна, багатовимірна бідність тощо). Визначення та оцінка бідності, адекватні складним реаліям життя, мають ключове значення не тільки з пізнавально-аналітичної точки зору, а й для розроблення дієвих заходів до її подолання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)