Перга, Т.
    ... "А у нас цим ніхто не цікавиться" [Текст] : екологічні інновації в Україні - примара чи реальність? / Т. Перга // Політика і час. - 2003. - № 9. - С. 48-53. - Бібліографія: 7 назв
Рубрики: Екологія України--Екологічні інновації





    Перга, Т.
    Екологічні проблеми країн півдня [Текст] / Т. Перга // Політика і час. - 2004. - № 6. - С. 49-54. - Бібліографія
Рубрики: Глобальні проблеми--Екологія
   Глобальні проблеми--Бідність






    Перга, Т.
    **NOT VALID RECORD 66021**Екологічні проблеми країн півдня [Текст] / Т. Перга // Політика і час. - 2004. - № 6. - С. 49-54. - Бібліографія
Рубрики: Глобальні проблеми--Екологія
   Глобальні проблеми--Бідність






    Перга, Т.
    Екологічні ризики [Текст] : конкурентноспроможним державам глобалізація не страшна / Т. Перга // Віче. - 2004. - № 7. - С. 43-45 : портр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Суспільні трансформації--національний економічний розвиток
   Екологічний менеджмент

Кл.слова (ненормовані):
Екоіндустрія





    Перга, Т. Ю.
    Україна в Індексі Екологічно Усталеного Розвитку : реалії та перспективи на майбутнє [Текст] / Т. Ю. Перга // Екологічний вісник. - 2005. - № 1-2. - С. 18-19.
Рубрики: Сталий розвиток України--Екологічний аспект





    Перга, Т.
    Панацея від глобальної бідності? [Текст] / Т. Перга // Політика і час. - 2006. - № 7-8. - С. 41-48. - Бібліогр.
Рубрики: Глобальні проблеми--Бідність
   Сталий розвиток

Кл.слова (ненормовані):
План Маршалла
Анотація: Дослідження ідей глобального "плану Маршалла", а також його механізмів та наслідків для країн донорів і реципієнтівдопомоги є сьогодні надзвичайно важливим завданням.





    Перга, Т.
    Стандарти сталого розвитку [Текст] / Т. Перга // Віче. - 2006. - № 9-10. - С. 47-50 : портр. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: ЄС--Стратегія сталого розвитку ЄС





    Перга, Т.
    Терра інкогніта [Текст] : участь громадянського суспільства у формуванні екологічної політики в Україні / Т. Перга // Зовнішні справи. - 2008. - № 7. - С. 48-51 : кол.іл. - Бібліогр.: 4 назв.
Рубрики: Громадянське суспільство в Україні--Екологічна політика
   Екологічна політика України

Анотація: Участь громадянського суспільства у формуванні екологічної політики України перебуває у зародковій стадії на відміну від багатьох європейських країн, в яких відбувся процес інститулізації такого механізму.





    Перга, Т.
    Україна на шляху до Кіото: прогрес чи регрес? [Текст] / Т. Перга // Зовнішні справи. - 2009. - № 1. - С. 48-51 : кол.іл
Рубрики: Кіотський протокол--Атмосфера--Екологія
Анотація: 12 грудня у Познані завершився черговий раунд міжнародних переговорів зі зміни клімату на базіРамковаї Конвенції ООН зі зміни клімату та Кіотського протоколу. Головна мета зустрічі - формування чернетки наступної міжнародної угоди зі скорочення викидів, що вступить в силу після Кіотського протоколу. Уряд україни планує взяти зобовязання скоротити викиди на 20% від рівня 1990 року терміном до 2020 року.





    Перга, Т.
    Міжнародні водні конфлікти - нова загроза стабільному розвитку [Текст] / Т. Перга // Зовнішні справи. - 2011. - № 4. - С. 38-41 : фото.кол. - Бібліогр.
Рубрики: Конфліктологія--ВОДНІ РЕСУРСИ
Анотація: В умовах глобалізації лише поєднання економічних і політичних заходів у комплексі з переглядом стратегічних основ розвитку держав зменшить загрозу винекнення конфліктівз приводу природних ресурсів.





    Перга, Т.
    Криза кризою, а екологія - преорітет [Текст] / Т. Перга // Зовнішні справи. - 2012. - № 5. - С. 4649 : кол.іл. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Екологія--Пріоритет
Анотація: Нині екологічний фактор усе більше інтегрується до всіх сфер нашого життя та розглядається як важливий антикризовий компонент.





    Перга, Т.
    Зелена економіка як механізм подолання безробіття: утопія чи реальність? [Текст] / Т. Перга // Політичний менеджмент. - 2012. - № 3. - С. 92-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Безробіття
   Зелена економіка






    Перга, Т.
    Чи допоможе "зелена" економіка вирішити проблеми глобального розвитку? [Текст] / Т. Перга // Зовнішні справи. - 2013. - № 6. - С. 48-51. - Бібліогр.
Рубрики: Глобальні проблеми людства--"Зелена" економіка
Анотація: Для впровадження елементів "зеленої" економіки можна розробити комплекс заходів у таких напрямах як державні інвестиції, фіскальні стимули, реформи в політиці та ціноутворення, інфраструктура та зайнятість у трансформованих секторах економіки.





    Перга, Т.
    Екологічна політика як інструмент зближення України з ЄС [Текст] / Т. Перга // Зовнішні справи. - 2014. - № 1. - С. 44-47. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: ЄС--Екологічна політика
Анотація: У статті розглянуто екологічний аспект зближення України та Європейського Слюзу. Проаналізовано основні напрями цього процесу, що розвивається в рамках Порядку денного асоціації між Україною та ЄС і Дорожньої карти політики Східного партнерства, а також головні проблеми, що стоять на цьому шляху.





    Перга, Т.
    Глобальні зміни клімату: еволюція політики США [Текст] / Т. Перга // Зовнішні справи. - 2014. - № 12. - С. 54-57. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Зміни клімату--Кіотський протокол--США
Анотація: У статті розглянуто підхід США до боротьби з глобальними змінами клімату та головні чинники й напрями еволюції кліматичної політики.





    Перга, Т.
    Проблема екологічних біженців у міжнародних відносинах [Текст] / Т. Перга // Зовнішні справи. - 2016. - № 6. - С. 42-45. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Міграційні процеси--Екологія
Анотація: Досліджено головні чинники формування екологічної міграції та вплив на цей процес змін клімату. Визначено регіони, що становлять потенційну небезпеку з точки зору формування потоків екологічних біженців. З'ясовано причини міжнародного права та досвід держав у наданні статусу екологічних мігрантів. Проаналізовано еволюцію міжнародних відносин у розв'язанні проблеми переміщень населення через причини екологічного характеру та її місце під час переговорів з проблем міграції, змін клімату та глобального розвитку





    Перга, Т.
    Рецепція наслідків аварії на ЧАЕС українськими емігрантами Німеччини [Текст] / Т. Перга // Народна творчість та етнологія. - 2020. - N 2(березень-квітень). - С. 94-99. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Діаспора українська--Чорнобильська катастрофа--Німеччина
Кл.слова (ненормовані):
Аварія на ЧАЕС -- Українська діаспора Нимеччини
Анотація: У статті проаналізовано реагування української діаспори в Німеччині на аварію на Чорнобильській АЕС. Виявлено, що особливістю наукових студій з життя української еміграції в Німеччині є фокусування на періодах 1920-1930-х та 1950-х років; проте 1980-ті роки залишаються поза увагою науковців. Встановлено, що низька активність української діаспори, зокрема, щодо Чорнобильської катастрофи, була зумовлена її малочисельністю, відсутністю політичного впливу в німецькому суспільстві та достатніх матеріальних і фінансових ресурсів. Ми дійшли висновку, що хоча вона долучилась до всіх заходів, здійснених зарубіжним українством, станом на 1990 рік її діяльність зосередилась на участі в мовчазних ходах, акціях протесту, колективних молебнях, підготовці гуманітарної допомоги, благодійних та наукових заходів і роз'яснювальній роботі з приводу ситуації, що склалася в Українській РСР. Організатором цієї діяльності стало Центральне представництво української еміграції в Німеччині (ЦПУЕН). Також деякі сім'ї представників діаспори взяли участь у програмі оздоровлення українських дітей з постраждалих регіонів. Доведено, що на відміну від Канади і США українська діаспора в Німеччині не ініціювала масштабних допомогових акцій, не створювала благодійних організацій і фондів допомоги постраждалому в УРСР населенню. У статті розкрито причини цієї політики. Водночас Чорнобильська аварія досить широко висвітлювалась у діаспорній пресі, зокремав газеті "Шлях перемоги", особливо протягом 1986-1987 років. Починаючи з 1988 року, інтерес до аварії помітно зменшився, що зумовлено активізацією процесів перебудови в СРСР і появою низки нових тем, які цікавили українську діаспору в Німеччині: гласність, демократизація, перші неформальні об'єднання, діяльність РУХу, відродження української культури тощо. У процесі дослідження автором введено в науковий обіг низку нових джерел з історії української діаспори в Німеччині, зокрема "Бюлетені ЦПУЕН" другої половини 1980-х років.