Ніколаєнко, Л. І.
    Категоризація і мовне вираження емоцій співчуття та злорадства (на матеріалі української, російської і польської мов) [Текст] / Л.І. Ніколаєнко // Мовознавство. - 2005. - № 1. - С. 45-57. - Бібліогр.: 19 назв
Рубрики: Психологія особистості--Емоції
   Лінгвістика

Кл.слова (ненормовані):
Психолінгвістика
Анотація: Стаття присвячена психолінгвістичній проблемі категоризації двох протилежних груп емоцій "співчуття" та "злорадство". У статті здійснюється порівняльний аналіз семантики назв емоцій співчуття та злорадства в українській, російській і польській мовах.





    Ніколаєнко, Л.
    Взаємозв'язок принципів змагальності, диспозитивності та процесуальної рівності учасників у господарському судочинстві [Текст] / Л. Ніколаєнко // Підприємництво, господарство і право. - 2008. - № 10. - С. 51-54
Рубрики: Господарське судочинство--Учасники--Процесуальна рівність
Кл.слова (ненормовані):
ЗМАГАЛЬНІСТЬ -- ДИСПОЗИТИВНІСТЬ
Анотація: Розглядається і визначається взаємозв'язок принципу змагальності з іншими принципами господарського судочинства.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Ніколаєнко, Л. Г.
    Bubbleeconomics як необхідне зародження неолібералізму (соціологічна інтерпретація проблеми) [Текст] / Л. Г. Ніколаєнко // Економіка і прогнозування. - 2011. - № 1. - С. 9-27. - Библиогр.: с. 27 (5 назв)
Рубрики: Економіка--Неолібералізм
Анотація: Розглядаються соціальна історія зародження неоліберального способу мислення, а також соціальні наслідки практичної реалізації принципів неоліберальної політики в економіці та науці.





    Яковенко, Т.
    ІТ в адміністративно-господарській діяльності школи / Т. Яковенко, Л. Ніколаєнко // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2012. - № 10. - С. 14-15
Рубрики: Педтехнології--Комп'ютерні (нові інформаційні)
   Інформаційні технології--У навчально-виховному процесі

   Управління освітою--Управління школою

Кл.слова (ненормовані):
інформаційні технології -- адміністративно-господарська діяльність школи
Анотація: В статті висвітлено досвід упровадження НІТ в адміністративно-господарській діяльності школи.


Дод.точки доступу:
Ніколаєнко, Л.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ніколаєнко, Л. І.
    Оцінка в мовній концептуалізації емоцій групи "Співчуття" (на матеріалі польської, української і російської мов) [Текст] / Л. І. Ніколаєнко // Мовознавство. - 2016. - № 3. - С. 32-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Лексика--Співчуття
Анотація: У статті проаналізовано аксіологічні характеристики емоцій групи "Співчуття" в польській, українській і російській мовах. Експліковано вплив гедоністичної та моральної оцінок на концептуалізацію емоцій у мовній свідомості поляків, українців і росіян. Виявлено засадничу подібність ознак та образів, через які емоції групи "Співчуття" концептуалізуються в порівнюваних мовах.





    Ніколаєнко, Л. І.
    Семантика і валентність дієслів семантичного поля "співчуття" (на матеріалі польської, української та російської мов) [Текст] / Л. І. Ніколаєнко // Мовознавство. - 2017. - № 2. - С. 44-54
Рубрики: Мовознавство--Дієслова--Семантика--Валентність
Анотація: У статті досліджуються семантичні й валентнісні характеристики дієслівних репрезентантів емоцій групи "Співчуття" у польській, українській і російській мовах. Здійснюється порівняння дефініцій та моделей керування дієслів, описуються семантичні ролі Експерієнцера, Об'єкта і Причини емоції.





    Ніколаєнко, Л. І.
    Семантичні та валентнісні характеристики предикатів зі значенням "переживання заздрості" в польській, українській і російській мовах [Текст] / Л. І. Ніколаєнко // Мовознавство. - 2017. - № 5. - С. 32-41. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Слов'янські мови--Предикат
Анотація: У статті досліджуються семантичні і валентнісні особливості лексичних одиниць, що позначають переживання заздрості в польській, українській і російській мовах. Порівнюються моделі керування, описуються семантичні валентності предикатів - Експерієнцера, Об'єкта і Причини емоції.





    Ніколаєнко, Л. І.
    Порівняльно-історичні студії лексики на позначення емоцій групи "співчуття" в польській, російській та українській мовах [Текст] / Л. І. Ніколаєнко // Мовознавство. - 2019. - № 2. - С. 58-70. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Етимологія--Семантична еволюція--Слов'янські мови
Анотація: Статтю присвячено дослідженню етимології й розвитку семантики назв емоцій групи "Співчуття" в польській, російській та українській мовах. У статті зосереджено увагу на іменникових та дієслівних лексемах. Як свідчать етимологічні дані, номінація емоцій групи "Співчуття" у польській, російській та українській мовах відбувалася на основі праслов'янських форм *čuti, *žalь ≺ *gēl-, *bolĕti, *milъ, *srъdьсе, *stradati, *tŕpĕti, *ljutъ, *čestь. Більшість назв у порівнюваних мовах не має значних семантичних відмінностей в історичних та в сучасних словниках.





    Ніколаєнко, Л. І.
    Походження й семантичний розвиток назв заздрості в польській, російській та українській мовах [Текст] / Л. І. Ніколаєнко // Мовознавство. - 2019. - № 3. - С. 46-55. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Етимологія--Семантична еволюція--Слов'янські мови
Анотація: Стаття присвячена дослідженню етимології і розвитку семантики назв емоції заздрості в польській, російській та українській мовах. У статті зосереджено увагу на іменникових і дієслівних лексемах. Аналіз лексикографічного матеріалу дозволяє стверджувати, що з погляду діахронії назви заздрості в порівнювваних мовах розвивалися переважно у напрямку від полісемантичності до звуження і конкретизації семантики.





    Ніколаєнко, А. М.
    Апіфітотерапія при захворюваннях жовчовивідної системи з супутніми захворюваннями [Текст] / А. М. Ніколаєнко, Л. В. Ніколаєнко // Пасіка. - 2019. - № 9. - С. 22-23
Рубрики: Бджільництво--Апітерапія--Хвороби органів травлення
Кл.слова (ненормовані):
хвороби жовчовивідної системи -- продукти бджільництва -- маточне молочко -- альтернативні методи лікування
Анотація: Вивчення механізму благотворної дії продуктів бджільництва при лікуванні захворювань печінки і жовчних шляхів показало, що ці препарати підвищують імунну реактивність організму, відбувається стимуляція функціональної активності і підвищення кількості Т-клітин, рівня імуноглобулінів сироватки тощо. Продукти бджільництва купірують загострення хронічних запальних процесів у жовчних шляхах, ліквідують больовий синдром, жовтушність склер. Отримані дані дозволяють рекомендувати практичним лікарям препарати на основі продуктів бджільництва для широкого застосування при лікуванні гострих і хронічних захворювань жовчовивідної системи.


Дод.точки доступу:
Ніколаєнко, Л. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ярмак, В.
    Ніколаєнко Л. І. Репрезентація емоцій заздрості і співчуття в польській, російській та українській мовах: семантико-когнітивний і лінгвоаксіологічний виміри [Текст] : [рецензія] / В. Ярмак // Мовознавство. - 2021. - № 6. - С. 69-72
Рец. на моногр. : Ніколаєнко Л. І. Репрезентація емоцій заздрості і співчуття в польській, російській та українській мовах: семантико-когнітивний і лінгвоаксіологічний виміри / Л. І. Ніколаєнко. - Київ : Видавн. дім Дмитра Бураго, 2021. - 412 с.

Рубрики: Порівняльне мовознавство--Слов'янські мови--Емоції--Рецензія на монографію
Анотація: Монографію присвячено комплексному зіставному дослідженню об’єктивації емоцій груп «Заздрість» і «Співчуття» в польській, російській та українській мовах. Проаналізовано етимологію найменувань емоцій та простежено розвиток їхньої семантики в діахронії, розглянуто тлумачення іменникових і дієслівних вербалізаторів почуттів у сучасних лексикографічних джерелах та наукових розвідках, описано валентнісні характеристики емотивних предикатів і їхні моделі керування.


Дод.точки доступу:
Ніколаєнко, Лариса (укр. мовознавець) \про кн.\