Новицький, І.
    Цивільний позов у кримінальній справі [Текст] / І.Новицький // Право України. - 2003. - № 1. - С. 127-129
Рубрики: Кримінальна справа--Цивільний позов





    Перов, М. О.
    Аналіз потреби ТЕС України в енергетичному вугіллі з урахуванням вимог до якості палива [Текст] / М. О. Перов, В. М. Макаров, І. Ю. Новицький // Проблеми загальної енергетики. - 2016. - № 3. - С. 40-49 : табл. - Бібліогр.: с. 49 (4 назви)
Рубрики: Вугілля--Якість
   Теплоенергетика--Економічне прогнозування

Анотація: В роботі проаналізовано поточний стан теплової електроенергетики України, узагальнені техніко-економічні характеристики вітчизняних енергоблоків у порівнянні із закордонними. Аналіз виявив, що такі параметри, як ККД, питомі витрати умовного палива та ін. відстають не тільки від європейських, а навіть від вітчизняних, досягнутих у 1975-1980 роках. Виявлено слабкі сторони ціноутворення на ринку вітчизняного вугілля, які роблять його низькоконкурентним у порівнянні з імпортним, та потребують їх усунення з метою покращання ситуації, що склалася.


Дод.точки доступу:
Макаров, В.М.; Новицький, І.Ю.




    Макортецький, М. М.
    Математична модель оптимальної структури вугільної продукції для ТЕС України із врахуванням екологічних обмежень [Текст] / Макортецький М.М., М. О. Перов, І. Ю. Новицький // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - № 2. - С. 40-48 : табл. - Бібліогр.: с. 47-48 (16 назв)
Рубрики: Вугiлля--Використання
   Теплові електростанції--Експлуатація--Екологiчний аспект

Анотація: Ситуація, що склалася в ПЕК України, а також вибір шляхів підвищення надійності та ефективності системи паливозабезпечення і паливовикористання зумовила необхідність розробки математичного апарату для вибору оптимальних шляхів і обсягів паливозабезпечення ТЕС залежно від цінового фактора конкретного виду вугільної продукції із врахуванням плати за викиди шкідливих забруднювачів та нормативів на допустимі обсяги відповідних видів забруднювачів.??Метою даного дослідження є розроблення математичної моделі постачання вугільної продукції для ТЕС в умовах можливих імпортних поставок, та продукції власного виробництва при мінімальних фінансових витратах за певних рівнів встановлених екологічних обмежень. Для досягнення цієї мети сформульована математична постановка задачі, для вирішення якої використано спеціальний інструмент електронних таблиць MS Execel «Поиск решения». ??Розв’язок задачі забезпечує оптимальну структуру запасів палива для ТЕС країни з допустимими параметрами якості при мінімальній вартості вугільної продукції та плати за викиди при допустимих нормованих рівнях викидів. ??На основі запропонованої моделі надалі буде розраховано оптимальну структуру забезпечення паливом семи ТЕС, які споживають вугілля газової групи, що задовольняє як за обсягами умовного палива, так і за його калорійністю відповідно до проектних характеристик електростанцій із врахуванням екологічних обмежень.


Дод.точки доступу:
Перов, М.О.; Новицький, І.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Прогнозування ефективності роботи вугільних шахт України [Текст] / М. О. Перов [и др.] // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - № 3. - С. 33-40. - Бібліогр.: с. 39-40 (7 назв)
Рубрики: Вугільні шахти--Вуглевидобуток--Прогнозування
Анотація: Стаття присвячена аналітичній оцінці техніко-економічного рівня роботи вугільних підприємств України, прогнозуванню собівартості вугільної продукції на основі побудови регресійних моделей та визначенню точок беззбиткової роботи підприємств вугільної галузі. За результатами проведених досліджень зроблено висновок, що на підконтрольній Україні території ряд підприємств за умови впровадження на шахтах обладнання нового технічного рівня зможуть досягти максимальних обсягів видобутку і вийти на нульовий рівень рентабельної роботи вже в 2020 році.


Дод.точки доступу:
Перов, М.О.; Макаров, В.М.; Макортецький, М.М.; Новицький, І.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Перов, М. О.
    Напрями модернізації вуглепереробної промисловості на базі прогресивних технологій збагачення вугілля [Текст] / М. О. Перов, В. М. Макаров, І. Ю. Новицький // Проблеми загальної енергетики. - 2018. - № 2. - С. 51-59. - Бібліогр. с. 59 (9 назв)
Рубрики: Вугільна промисловість
Анотація: Визначено заходи з удосконалення технологій збагачення, напрями впровадження технологічного обладнання на збагачувальних фабриках України, зроблена оцінка очікуваних обсягів випуску вугільного концентрату для енергетики та коксохімічної промисловості. За результатами розрахунків визначено варіанти ефективних технологій та оптимальної комплектації обладнання для впровадження на збагачувальних фабриках України за умови досягнення ними максимальних обсягів випуску вугільного концентрату, згідно прогнозним обсягам видобутку вугілля в 2030 р. Впровадження ефективних технологій збагачення у переробку вугілля дозволяє підвищити вихід концентрату на 5–6 %, при цьому зольність концентрату для енергетики і коксування знижується на 3,2 % та 1,4 % відповідно.


Дод.точки доступу:
Макаров, В.М.; Новицький, І.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Новицький, І. Ю.
    Оцінка впливу підприємств вугільної промисловості на довкілля [Текст] / І. Ю. Новицький, М. О. Перов, М. М. Макортецький // Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 1. - С. 59-63. - Бібліогр. с. 63 (24 назви)
Рубрики: Вугільні підприємства--Техногенне забруднення
Анотація: Вугілля на даний момент є і надалі буде залишатися в Україні основним видом енергоресурсів для теплової та електричної генерації. Це обумовлено його запасами, яких повинно вистачити на декілька століть, дефіцитом природного газу, незначною часткою відновлюваних джерел енергії в енергобалансі країни. Також поки що незамінною сировиною для чорної металургії є продукт переробки вугілля – кокс. Разом з тим вугільна промисловість є потужним джерелом шкідливого впливу на довкілля. Цей вплив поширюється на всі його сфери – атмосферу (включаючи озоновий шар), гідросферу (водойми, грунтові та підземні води), літосферу, земну поверхню. Взяті Україною зобов’язання в контексті поглиблення інтеграційних процесів з країнами Західної Європи у т.ч. охороні довкілля при посиленні ролі вугілля як головного енергоносія для вітчизняної енергетики, неминуче супроводжуватиметься запровадженням більш жорстких екологічних вимог до функціонування підприємств, що видобувають, переробляють та споживають вугілля. Тому актуальними є дослідження впливу діяльності підприємств вугільної галузі на довкілля з метою забезпечення екологічної безпеки держави. Стаття присвячена визначенню та оцінці впливу основних забруднювачів, що утворюються в процесі діяльності підприємств вугільної промисловості. В статті проаналізовано джерела забруднення за різними класифікаційними групами, надані їх кількісні характеристики. Зроблено акцент на необхідність запровадити на рівні регіонів країни комплексу наукових та інженерних заходів, який дозволить стабілізувати екологічну ситуацію територій Донецької, Луганської, Дніпропетровської областей та Львівсько-Волинського басейну.


Дод.точки доступу:
Перов, М.О.; Макортецький, М.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Перов, М. О.
    Утилізація та напрями використання метану на шахтах України [Текст] / М. О. Перов, В. М. Макаров, І. Ю. Новицький // Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 3. - С. 60-66. - Бібліогр. с. 66 (11 назв)
Рубрики: Вугільні шахти--Вуглевидобуток--Екологічний аспект
Анотація: В статті розглянуто та проаналізовано стан і проблеми вилучення та подальшої утилізації метану вугільних родовищ України включаючи підконтрольні владі шахти Донбасу. Вугільні поклади практично всіх шахт України є метаноносними. Метан безперервно виділяється у шахтний простір природним шляхом, багато шахт є небезпечними за раптовими викидами великих обсягів метану, розробка вугільного пласту інтенсифікує вивільнення метану.??Метан з шахтним повітрям у певних концентраціях утворює пожежо- або вибухонебезпечну суміш, не маючи ні кольору, ні запаху його наявність може бути виявлена тільки спеціальними приладами. Не поодинокі випадки вибухів та пожеж у шахтах, що призводять до загибелі шахтарів. Не будучи самим по собі токсичним газом, тим не менш метан «розбавляє» шахтне повітря, зменшуючи концентрацію в ньому кисню, що негативно впливає на умови праці підземного персоналу шахти.??Зважаючи на це, дегазація шахт є нагальною проблеми для вуглевидобувної галузі. Дегазація може провадитися попередньо шляхом буріння свердловин у вугільні пласти (з поверхні або ствола шахти) та провітрювання (вентиляції). Але викид метану системами дегазації безпосередньо в земну атмосферу наносить шкоду довкіллю, тому що метан є парниковим газом, активність якого в 21–25 разів вища, ніж у такого найпоширенішого парникового газу як діоксид вуглецю (вуглекислий газ).??Тому другою актуальною проблемою є утилізація вилученого метану. До того ж метан є цінним висококалорійним енергоресурсом, більш екологічно чистим, ніж вугілля та нафтопродукти.??В статті проаналізовано потенційні запаси та розподіл його обсягів у вугільних масивах, проаналізовано ступені дегазації та утилізації метану в Україні, наведено прогнозні обсяги виділення метану з шахт на підконтрольній українській владі території. Визначено можливу прийнятність різних методів використання метану в залежності від таких факторів, як дебіт, концентрація, віддаленість споживача тощо.??Як висновок витікає, що в умовах дефіциту власних запасів природного газу в надрах України і залежності держави від імпортних поставок палива, метан вугільних родовищ повинен зайняти належне місце в формуванні національного паливно-енергетичного балансу.


Дод.точки доступу:
Макаров, В.М.; Новицький, І.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)