Нестелєєв, Максим.
    Деструктивна й автодеструктивна образність прози українського "втраченого покоління" [Текст] / Максим Нестелєєв // Слово і час. - 2011. - № 9. - С. 64-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
   Літературні течії --Модернізм

Кл.слова (ненормовані):
мілітарний мотив -- суїцидальний дискурс -- психоаналіз
Анотація: У статті досліджується суїцидальний аспект прози українського "втраченого покоління". З'ясовано психосемантику травматичного та посттравматичного мотивів для творів письменника повоєнного періоду, проаналізовано особливості відображення військового неврозу в українському модернізмі. Пояснюється значущість літературного типу героя і ворога у прозі 20-30х рр. ХХ ст. у контексті постання й розбудови більшовицького суспільства.





    Нестелєєв, Максим.
    Поза межами й у межах: Осип Турянський і його найвідоміший твір / Максим Нестелєєв // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2012. - № 11. - С. 50-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники українські--Турянський О. В. --Творчість
Анотація: Про найвідоміший твір О. Турянського "Поза межами болю".


Дод.точки доступу:
Турянський, Осип Васильович (укр. письм. і літ. критик, поліглот, учитель серед. шкіл Галичини ; 1880-1933) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Нестелєєв, Максим.
    Літературність як теоретично-естетичний феномен [Текст] / Максим Нестелєєв // Слово і час. - 2013. - № 2. - С. 68-77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Літературний твір
Кл.слова (ненормовані):
сюжетність -- паратекстуальність -- художній дискурс -- інтерпретація
Анотація: У статті досліджено літературність як теоретичне поняття. Проаналізовано погляди на це питання від формалістів до постструктуралістів та з'ясовано взаємозв'язок художнього, літературного й естетичного.





    Нестелєєв, Максим.
    Нарис одного декадансу (особливості стилю Ореста Авдиковича в контексті доби) [Текст] / Максим Нестелєєв // Слово і час. - 2014. - № 5. - С. 49-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Українська література--Мала проза

Кл.слова (ненормовані):
проблематика -- самотність -- нерви -- інтерпретація
Анотація: У статті досліджено творчість О. Авдиковича в контексті українського декадансу. Висвітлено погляди на українське декаданство і з'ясовано провідні мотиви та образи декадансу в національному мистецтві.


Дод.точки доступу:
Авдикович, Орест (український письменник, педагог ; 1877-1918) \про нього\




    Пінчон, Томас.
    Смерть і милість у Відні : оповідання [Текст] / Т. Пінчон; Пер. з англійської М. Нестелєєв // Всесвіт. - 2015. - № 11-12. - С. 198-211 : фото
Рубрики: Оповідання США
   Письменники Америки, 20 ст.



Дод.точки доступу:
Нестелєєв, Максим \пер. з англійської.\; Пінчон, Томас (американський письменник ; 1937 - ) \про нього\; Нестелєєв, Максим (перекладач) \про нього\




    Макелрой, Джозеф.
    Перед останнім роззброєнням [Текст] / Д. Макелрой ; пер. з англ. М. Нестелєєв // Кур`єр Кривбасу. - 2015. - № 311-312-313. - С. 73-87.
Рубрики: Зарубіжна література--Проза--США


Дод.точки доступу:
Нестелєєв, Максим \пер. з англ.\




    Нестелєєв, Максим.
    Мор(т)альність і милість у Відні [Текст] / М. Нестелєєв // Всесвіт. - 2016. - № 1-2. - С. 242-245. - Бібліогр. : 5 назв.
Рубрики: Літературознавство Америки
Анотація: Коментар до оповідання "Смерть і милість у Відні" - одного із перших творів американського письменника Томаса Пінчона - від перекладача, "Всесвіт", № 11-12, 2015 р.


Дод.точки доступу:
Пінчон, Томас (американський письменник ; 1937 - ) \про нього\




    Нестелєєв, Максим.
    Творчі пошуки Вільяма Ґеддіса в контексті американського постмодернізму [Текст] / Максим Нестелєєв // Слово і час. - 2016. - № 8. - С. 95-105. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Американська література--Проза, 20 ст.
   Постмодернізм--Література, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
постмодернізм -- мотив -- ентропія -- роман -- діалог
Анотація: У статті розглянуто творчість Вільяма Ґеддіса в контексті американського постмодернізму. Проаналізовано ідейно-тематичні творчі пошуки письменника. Прозу Ґеддіса (від "Впізнавання" до "Агапе агов") висвітлено як процес поступового розчарування в Американській мрії за часів згубної корпоратизації світу. Символом цього занепаду для митця стає механічне піаніно, про феномен якого він розмірковував усе своє життя.


Дод.точки доступу:
Ґеддіс, Вільям \про твір\