Нелін, О. І.
    Становлення і розвиток радянського спадкового права [Текст] / О.І. Нелін // Право і безпека. - 2005. - № 4. - С. 139-141. - Бібліогр.: 11 назв
Рубрики: Спадкове право--Радянське--Розвиток





    Нелін, О. І.
    Прогалини законодавчої регламентації у визначенні мети і завдання нотаріату України [Текст] / О. І. Нелін // Юридична Україна. - 2017. - № 5/6. - С. 111-115. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нотаріат--Законодавство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правове регулювання -- реформа -- правова система -- нотіріальні акти
Анотація: У статті досліджується проблема визначення мети і завдання нотаріату України на сучасному етапі. Зазначається, що основними тенденціями правового регулювання нотаріальної діяльності в Україні є орієнтація української законотворчості на латинську систему нотаріату, зменшення імперативності та меж державного впливу на нотаріальну діяльність, вжиття заходів для переходу до єдиної форми нотаріальної діяльності та розширення повноважень професійного об’єднання нотаріусів. Окреслюється, що процес реформування нотаріальної діяльності має грунтуватися на попередніх розробках концептуальних засад функціонування нотаріальних органів держави та потреб формування правової системи України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Нелін, О. І.
    Нотаріальна діяльність в Україні в умовах зближення правових систем і глобалізації права: виклики часу [Текст] / О. І. Нелін // Юридична Україна. - 2019. - № 8. - С. 43-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нотаріальна діяльність--Проблеми і перспективи розвитку--Україна
Кл.слова (ненормовані):
нотаріат -- реформа -- нотаріальні акти -- прогалини в законодавстві
Анотація: У статті розглядаються актуальні проблеми функціонування інституту нотаріату в Україні в умовах зближення правових систем, глобалізації права, побудови чіткої структури органів нотаріату з метою надання населенню послуг правового та нотаріального характеру відповідно до міжнародних стандартів, а також поступового і системного реформування українського нотаріату. Обґрунтовується необхідність докорінних змін правового регулювання нотаріальної діяльності. Окреслюються контури її подальшого розвитку та впровадження у національну правову ідеологію держави.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Нелін, О. І.
    Права людини і громадянина як детермінанта національного державотворення [Текст] / О. І. Нелін // Юридична Україна. - 2020. - № 7. - С. 6-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Права людини--Забезпечення--Концептуальні засади--Україна
Кл.слова (ненормовані):
права та свободи -- правова держава -- національна правова доктрина -- міжнародне право -- імітація прав людини -- конституційно-правовий механізм
Анотація: Досліджуються основні концептуальні підходи до розуміння ідеології забезпечення прав і свобод людини в Україні, особливості її впливу на нормотворчі процеси та правозастосування. Аналізується багатоаспектність даної категорії на практиці. Відзначається, що в Україні реалізація, охорона та захист прав і свобод людини не стали домінуючими, що існують суттєві протиріччя між декларативною і практичною сферами забезпечення прав і свобод людини і громадянина. Окреслюються контури її подальшого розвитку та впровадження у національну правову ідеологію держави.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Нелін, О. І.
    Становлення та розвиток правової доктрини відумерлості (виморочності) спадкового майна в Україні [Текст] / О. І. Нелін // Юридична Україна. - 2020. - № 8. - С. 6-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спадщина (юрид.)--Правові доктрини
Кл.слова (ненормовані):
спадкодавець -- спадкоємець -- територіальна громада
Анотація: У статті досліджено становлення та розвиток доктрини відумерлості (виморочності) спадкового майна в Україні. Встановлено, що відумерла (виморочна) спадщина переходила до держави, а з моменту прийняття ЦК України (2003 р.) таким правонаступником стала територіальна громада. Відзначається, що за юридичною оцінкою правовий режим «відумерлості спадщини» має суттєві відмінності від категорії «виморочне майно». Сучасні тенденції розвитку інституту відумерлості спадщини розглядаються у світлі адаптації вітчизняного законодавства до права Європейського Союзу. Виявлено недоліки правового регулювання цієї проблеми та розроблену пропозиції щодо вдосконалення спадкового законодавства України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Нелін, О. І.
    Розмежування цивільно-правової відповідальності туроператора та турагента перед замовником туристичних послуг: проблеми теорії та практики [Текст] / О. І. Нелін // Юридична Україна. - 2022. - № 2. - С. 36-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Туристична діяльність--Цивільно-правова відповідальність--Туристичні послуги





    Нелін, О. І.
    Правове забезпечення майнової відповідальності туроператорів та турагентів: теоретичний аспект і практичні виміри [Текст] / О. І. Нелін // Юридична Україна. - 2022. - № 3. - С. 15-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Туристична діяльність--Майнова відповідальність--Гарантії
Анотація: Стаття присвячена проблемі правового забезпечення майнової відповідальності основних суб'єктів туристичної діяльності - туроператорів та турагентів перед туристами та іншими замовниками тур послуг. Показано, що фінансове гарантування майнової відповідальності туроператорів та турагентів у загальній конструкції правових відносин, що виникають під час надання туристичних послуг, здійснюється на вибір: у формі банківської гарантії або договору страхування відповідальності туроператора.





    Нелін, О. І.
    Візія інституту нотаріату як чинник посилення охоронної дії права [Текст] / О. І. Нелін // Юридична Україна. - 2022. - № 4. - С. 46-54. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нотаріат--Реформа--Цивільне право--Правоохоронна політика
Анотація: Розкрито значення інституту нотаріату у формуванні та реалізації правоохоронної політики, аргументовано необхідність активізації охоронного потенціалу нотаріату. Окреслено контури подальшого реформування інституту нотаріату. Запропоновано при реформування інституту нотаріату відмовитися від державного нотаріату і перейти до єдиної позабюджетної системи нотаріату, розширити повноваження нотаріусів, встановити єдину тарифну політику, мобілізувати нотаріусів та усі правоохоронні органи на більш дієве виконання охоронної функції права, відмовитися від інституту квазінотаріату.





    Нелін, О. І.
    Охорона і захист суб'єктивних цивільних прав у системі функції нотаріату: теоретичний синтез [Текст] / О. І. Нелін // Юридична Україна. - 2022. - № 5. - С. 31-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нотаріат--Нотаріальна діяльність--Цивільне право
Анотація: Стаття присвячена комплексному дослідженню функцій нотаріату як інституту, який забезпечує охорону та захист суб'єктивних цивільних прав. Відзначено, що охорона права (у широкому значенні) може бути поділена на профілактику порушень прав та їх попередження.