Насікан, Н. І.
    Теорія вартості : ретроспективний аналіз і сучасні погляди [Текст] / Н. І. Насікан, І. С. Біла // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 4. - С. 45-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Основи ринкової економіки--Товар--Теорія вартості
Кл.слова (ненормовані):
вартість, споживна вартість, корисність, ціна, ціноутворення, праця.
Анотація: У статті розглянуто еволюцію теорії вартості та її сучасне розуміння. Зроблено висновок, що єдиним зваженим підходом, який відповідає сучасним тенденціями в економічній дійсності, є розуміння можливості співіснування, але на різних рівнях наукового аналізу, трудової теорії вартості та ринкової неокласичної теорії, відмінності оцінок і висновків яких обумовлюються неоднаковою глибиною розробки досліджуваних проблем, різним ступенем наближення до пізнання сутності економічних процесів.


Дод.точки доступу:
Біла, І.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Насікан, Н. І.
    Ризик-орієнтовний менеджмент корпоративних підприємств у сучасних умовах [Текст] / Н. І. Насікан, Ю. С. Гринчук, О. Г. Вдовічена // Економіка та держава. - 2021. - № 3. - С. 71-76 : табл. - Бібліогр. с. 76 (13 назв)
Рубрики: Корпорації--Ризик-менеджмент
Анотація: У сучасному світі господарюючі підприємства функціонують в умовах невизначеності та схильні до низки ендогенних й екзогенних ризиків, а успішність їхньої діяльності залежить від організації цілісної системи управлінню ризиками. Це зумовлює необхідність формування в підприємстві системи ризик-орієнтовного менеджменту, тому метою статті є визначення особливостей реалізації ризик-менеджменту корпоративних підприємств. У статті використано такі наукові методи: аксіоматичний, графічний, системного підходу та узагальнення. Встановлено внутрішні та зовнішні ризики діяльності корпоративних підприємств, у тому числі й специфічні ризики, притаманні для корпоративної форми організації, зокрема: ризик "розмивання" частки акціонерів у статутному капіталі, конфлікту інтересів; банкрутства; обгрунтованого трансфертного ціноутворення; реорганізації підприємства та виходу акціонерів із складу стейкхолдерів; зміни корпоративної структури компанії (незавершеність консолідації холдингів); відсутності представників міноритарних акціонерів у складі ради директорів; ризик, пов'язаний з участю корпоративних підприємствах держави як акціонера. Окреслено особливості системи ризик-менеджменту підприємств, націленої на забезпечення стійкості та конкурентоспроможності корпоративного підприємства в мінливих економічних умовах. Запропоновано схему формування ризик-орієнтовного менеджменту корпоративних підприємств, яка передбачає управління ризиками на основі процесу їх ідентифікації, оцінки та аналізу, а також вибору і використання методів нейтралізації наслідків ризиків з метою забезпечення стабільності та конкурентоспроможності підприємства. Визначено, що ризик-менеджмент має стати невід'ємною складовою частиною загальної системи управління діяльністю корпоративного підприємства, що реалізується з дотриманням принципів структурованості та повноти менеджменту, системності, економічної обгрунтованості, адаптованість до зовнішнього та внутрішнього середовища, динамічності, актуальності та оперативності, постійного моніторингу й удосконалення. Крім того, наголошено, що в основі ризик-орієнтовного менеджменту корпоративних підприємств лежить індивідуальний підхід, адже для кожної організації залежно від виду діяльності, фінансової стійкості, участі акціонерів в управлінні, ринкової кон'юнктури та інших внутрішніх і зовнішніх чинників ризики є різними за характером та силою впливу.


Дод.точки доступу:
Гринчук, Ю.С.; Вдовічена, О.Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)