Нагребельний, В. П.
    Законодавче врегулювання організації та діяльності Національної академії наук України - вимога часу [Текст] / В. П. Нагребельний // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 12. - С. 50-57
Рубрики: Академії наук України
   Науково-технічна діяльність--Державне регулювання

   Наука в Україні--Нормативно-правове регулювання

Кл.слова (ненормовані):
НАН України -- Статут -- правове регулювання -- правовий статус -- науково-технічна діяльність
Анотація: У статті на основі аналізу чинного законодавства України про наукову і науково-технічну діяльність та практики його застосування висвітлено проблемні питання вдосконалення правового статусу НАН України на сучасному етапі. Обгрунтовано необхідність прийняття спеціального закону про НАН України та наведено його основні концептуальні положення.





    Нагребельний, В. П.
    Актуальне дослідження проблем валютних правовідносин в Україні [Текст] : рецензия / В. П. Нагребельний // Держава і право. - 2015. - Вип. 68. - С. 382-386.
Рец. на кн. : Старинський М. В. Проблеми та перспективи правового регулювання валютних відносин в Україні : монографія / М. В. Старинський. - Суми : Мрія, 2015.

Рубрики: Валютні відносини--Правове регулювання--Україна





   
    Ювілей члена-кореспондента НАПрН України Володимира Петровича Нагребельного [Текст] : (до 65-річчя від дня народження) // Держава і право. - 2017. - Вип. 78. - С. 329-333
Рубрики: Діячі науки--Правознавство--Нагребельний В. П.--Україна
Анотація: Стаття присвячена ювілею видатного українського правознавця В. П. Нагребельного і розповідає про його життя і діяльність.


Дод.точки доступу:
Нагребельний, В. П. (видатний український історик і правознавець, організатор академічної науки, державний та громадський діяч, заслужений юрист України ; р. н. 23.01.1953) \про нього\




    Нагребельний, В. П.
    Правове регулювання організації і діяльності наукових установ та організацій НАН України [Текст] / В. П. Нагребельний // Держава і право. - 2018. - Вип. 81. - С. 3-22. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Наукові установи--Організація роботи--Правове регулювання--Україна
Анотація: Найважливішою ознакою, що визначає правовий статус науково-дослідного інституту та прирівняної до нього наукової установи, є закріплена в статутних нормативних документах Академії та чинному законодавстві України самостійність інституту як наукової організації, наявність у нього прав юридичної особи. Визнання інституту юридичною особою означає його право самостійно і від свого імені брати участь у науковій, науково-організаційній та господарській діяльності, набувати майнові та особисті немайнові права, бути позивачем і відповідачем у суді та ін.