Міхайліна, Тетяна.
    Ціннісноорієнтований концепт правосвідомості [Текст] / Тетяна Міхайліна // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 1. - С. 119-123. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правова свідомість
Кл.слова (ненормовані):
аксіологія права -- правові цінності -- цінності в праві
Анотація: Статтю присвячено ролі правосвідомості в аксіології права. Виявлено, що аксіологія права не повинна ставати технократичною та зводитись до цілеспрямованого закріплення на рівні юридичних приписів певних ідеалів та цінностей, які скоріше мають відтворюватись у дусі права та у його фактичній реалізації, а не в букві закону. У статті зроблено висновок, що ціннісноорієнтований концепт правосвідомості повинен стати гарантією елімінації негативних проявів правової реальності, адже визнання як базової цінності самої людини з поправкою на основні соціальні цінності мезо- або макрорівня певного суспільства є детермінантою прогресу всіх структурних елементів правової системи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Міхайліна, Тетяна.
    Системні якості правової реальності та місце в ній правосвідомості [Текст] / Тетяна Міхайліна // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 7. - С. 121-125. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правова система--Структура--Правова свідомість
Кл.слова (ненормовані):
правова реальність -- правосвідомість -- інтегративне праворозумінн
Анотація: Статтю присвячено аналізу правової реальності з позиції теорії систем та виявленню місця та ролі в ній правосвідомості. Обгрунтовано, що поряд із загальновизнаними елементами правової системи необхідно враховувати правосвідомість, яку неможливо повністю включити у базові компоненти, як і повністю вивести за їх межі. Але за рахунок такого специфічного положення правосвідомість забезпечує постійний взаємозв’язок усіх елементів правової системи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Міхайліна, Тетяна.
    Правосвідомість у площині структуралізації системи права [Текст] / Тетяна Міхайліна // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 10. - С. 192-195. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Теорія права--Система права--Правова свідомість
Кл.слова (ненормовані):
структура системи права -- галузоутворюючі критерії -- правосвідомість -- предмет правового регулювання -- метод правового регулювання
Анотація: Статтю присвячено аналізу структуралізації системи права як регулятивного ядра правової системи та критеріїв поділу права на галузі, а також ролі у цьому правосвідомості. Зроблено висновок, що формування як галузей права, так і критерієв для їх виокремлення відбувається, передусім, на рівні правосвідомості. Причому передумови для цього лежать у площині фактичних суспільних відносин, а результатом виступають суто юридичні наслідки нормативного рівня та рівня юридичної практики.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Міхайліна, Тетяна.
    Іманентнісь правосвідомості щодо системи джерел права [Текст] / Тетяна Міхайліна // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 11. - С. 175-178. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правова свідомість--Соціально-історичні аспекти
   Правознавство--Джерела права--Правова свідомість

Кл.слова (ненормовані):
система джерел права -- класифікація джерел права
Анотація: Статтю присвячено обґрунтуванню ролі правосвідомості в контексті формування та розвитку системи джерел права. Виявлено, що формування джерел права зумовлено соціально-історичними чинниками, сприйнятими й актуалізованими на рівні правосвідомості. Крім того, доведено, що правосвідомість не лише впливає на правогенез, а і є системоутворювальним чинником та інтегративним елементом між системою джерел права й іншими юридичними та неюридичними феноменами.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Міхайліна, Тетяна.
    Детермінація типології праворозуміння через правосвідомість / Тетяна Міхайліна // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 12. - С. 225-228. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правосвідомість--Типології--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
юснатуралізм -- легізм -- онтологія права
Анотація: Статтю присвячено обгрунтуванню специфіки правосвідомості в контексті різних філософсько-правових течій. Виявлена своєрідна спільність розумово-чуттєвого сприйняття права у двох базових типах праворозуміння, які є уніфікуючими стосовно множини вчень про буття права. Також зроблено висновок, що своєрідність правосвідомості може бути визнана одним із критеріїв віднесення конкретного філософсько-правового вчення до певного типу праворозуміння.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Міхайліна, Тетяна.
    Правосвідомість у правовій системі: кібернетичний та синергетичний аспекти [Текст] / Тетяна Міхайліна // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 150-155. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правова свідомість--Теоретико-методологічний аналіз
Кл.слова (ненормовані):
правова система -- кібернетика -- інтеграція -- синергетика
Анотація: Статтю присвячено інтегративній ролі правосвідомості у правовій системі суспільства. У тому числі розкрито її кібернетичний та синергетичний аспект. У статті зроблено висновок, що, поряд із традиційно визначеними складниками правової системи (система права, правова ідеологія та юридична практика), функціонує відносно самостійний елемент правової реальності – правосвідомість, який не можна у повному обсязі включити до будь-якого з перелічених базових елементів через постійний вихід правосвідомості за їх межі. Також не є можливим повноцінне виділення досліджуваної категорії в окремий компонент, оскільки у будь-який момент часу через правосвідомість забезпечується уся множина зв’язків, які відбуваються всередині системи права. На підставі зазначеного констатується існування правосвідомості як розумово-психологічної категорії як відносно незалежного елемента правової системи, що забезпечує її інтегративно-синергетичні властивості та відображає сукупність знань, уявлень та емоцій щодо фактичного і бажаного стану правових феноменів. Наголошується на тому, що всі елементи правової реальності набувають балансу та взаємоузгодженості, заломлюючись у свідомості законодавця, судді, пересічного громадянина як суб’єкта права, тим самим надаючи правовій реальності ознак самоуправління.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Довгань, Богдана.
    Цифрові права людини четвертого покоління крізь призму трансгуманізму [Текст] / Богдана Довгань, Тетяна Міхайліна // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 1. - С. 171-175. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Штучний інтелект--Правосуб'єктнфість--Теоретико-методологічний аналіз
Кл.слова (ненормовані):
робот -- правовий статус -- цифрова юстиція -- ІТ-право
Анотація: У статті досліджено сутність та особливості еволюції цифрових прав як складників четвертого покоління прав людини, їхній зв’язок з концепцією штучного інтелекту, роботизацією суспільства, трансгуманістичним вченням, яке передбачає появу постлюдини (надрозуму), та проаналізовано наслідки появи та розвитку такого явища для права загалом. Охарактеризовано природу трансгуманізму, в основі якого лежить ідея злиття людського та штучного інтелекту, що може зумовити появу нового виду правових відносин, що виникають між людиною і постлюдиною та між постлюдьми. Визначено витоки, поняття штучного інтелекту, а також його когнітивні функції, еквівалентні людським (сприйняття, розпізнавання та класифікація будь-яких сигналів навколишнього світу, наявність пам’яті без прогалин; обробка значних обсягів інформації тощо).


Дод.точки доступу:
Міхайліна, Тетяна




    Гембар, Аліна.
    Договірне регулювання медичного експерименту за участю людини: гарантії прав досліджуваного / Аліна Гембар, Тетяна Міхайліна // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 2. - С. 170-174. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Медичне право--Наукові експерименти--Договірне регулювання
Кл.слова (ненормовані):
біоетичні принципи -- досліджуваний -- дослідник -- договір -- істотні умови договору
Анотація: Проведення медичних експериментів за участю людини породжує ряд етичних та правових проблем, адже має місце порушення особистих прав людини – на недоторканність життя і здоров’я, гідність та честь, конфіденційність особистої інформації та ін. Метою наукової статті є аналіз договірного регулювання проведення медичного експерименту за участю людини у контексті гарантій дотримання прав досліджуваного та біоетичних принципів.


Дод.точки доступу:
Міхайліна, Тетяна




    Тріпак, Юлія.
    Реалізація права на посмертну та постмортальну репродукцію: порівняльно-правовий аспект [Текст] / Юлія Тріпак, Тетяна Міхайліна // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 3. - С. 221-225. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Репродуктивне право--Посмертна репродукція--Постмортальна репродукція--Розмежування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
кріоконсервація -- договірне регулювання -- інформована згода
Анотація: У статті досліджено проблеми реалізації права людини на застосування новітніх методик народження дитини, а саме посмертну та постмортальну репродукцію. Проаналізовано їх розмежування на основі порядку проведення та сутності, запропоновано авторське бачення їхнього визначення та аспекти співвідношення. Зроблено висновок, що право на посмертну репродукцію закріплено у національному законодавстві, чого не можна сказати про постмортальну у зв’язку з відсутністю всебічного дослідження цього способу відтворення людини.


Дод.точки доступу:
Міхайліна, Тетяна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Борівська, Вікторія.
    Правовий режим вебсайту та його складників як об’єктів інтелектуальної власності [Текст] / Вікторія Борівська, Тетяна Міхайліна // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 4. - С. 5-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вебсайти--Інтелектуальна власність--Правовий режим
Кл.слова (ненормовані):
інтернет-сайт -- правовий режим -- об’єкт інтелектуальної власності
Анотація: В результаті дослідження визначено, що вебсайт виступає комплексним за структурою, окремим і самостійним об’єктом права інтелектуальної власності у сфері авторського права, оскільки під час створення потребує використання творчих здібностей людини та не має чітко визначеної структури, а саме може складатися з різних об’єктів права інтелектуальної власності, в різних комбінаціях та з особливим їх впорядкуванням, що, як наслідок, породжує оригінальність та унікальність кожного вебсайту.


Дод.точки доступу:
Міхайліна, Тетяна




    Міхайліна, Тетяна.
    Захист прав суб'єктів інформаційних правовідносин від порушень у мережі Інтернет [Текст] / Тетяна Міхайліна, Юрій Гоцуляк, Андрій Гель // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 7. - С. 62-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційне право--Порушення прав людини--Інтернет-середовище
Кл.слова (ненормовані):
digital-суспільство -- юридична відповідальність -- правове регулювання
Анотація: Метою є теоретико-прикладний аналіз проблематики захисту прав суб’єктів інформаційних правовідносин від порушень у мережі Інтернет, а також внесення пропозицій щодо усунення окремих проблем. Методологія роботи являє собою комплекс загальнонаукових і спеціальних способів отримання даних, зокрема системного, кібернетичного та синергетичного методів, формально-юридичного методу, методу правової компаративістики, а також методу спостереження як елементарного соціологічного методу.


Дод.точки доступу:
Гоцуляк, Юрій; Гель, Андрій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)