Михайловський, В. М.
    Правління Коріатовичів на Поділлі (1340-ві - 1394рр.): Соціальна структура князівського оточення [Текст] / В.М. Михайловський // Український історичний журнал. - 2009. - № 5. - С. 34-47. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Князівства--Коріатовичи --Поділля, 1340-1394рр
Анотація: На підставі джерел, які надійшли до нашого часу, проаналізовано соціальну структуру оточення подільських князів Коріатовичів (друга половина ХІУ ст.), персональний склад та ймовірне походження князівських наближених. Подано біограми всіх осіб, що згадуються у надавчих документах Коріатовичів.





    Михайловський, В. М.
    Васальні стосунки князів Коріатовичів із Казимиром ІІІ та Людовіком Угорським [Текст] / В.М. Михайловський // Український історичний журнал. - 2010. - № 4. - С. 4-15
Рубрики: Історія України--Історія Поділля
Анотація: Розглянуто події другої пол. 14 ст., коли брати Коріатовичі , здобувши для себе у 1340-х рр. територію Поділля, пройшли шлях від удільних князів до васалів двох королів.


Дод.точки доступу:
Коріатовичі \о них\




    Михайловський, В. М.
    Православні парафії Подільського воєводства за матеріалами поборових реєстрів 1560-х рр. [Текст] / В.М. Михайловський // Український історичний журнал. - 2012. - № 6. - С. 130-145
Рубрики: Історія українського православя --Історія релігії--Історія Поділля
Анотація: На основі аналізу поборових реєстрів за 1563 - 1566 рр. вперше зроблено спробу зафіксувати мережу православних парафій на території Подільського воєводства. Усього їхвихначено майже 180, причому левова частина парафій перебувала у володінні етнічно неруської,переважно католицької шляхти.





    Михайловський, В. М.
    Формування території історичного Поділля у другій половині 14 ст. [Текст] / В.М. Михайловський // Український історичний журнал. - 2017. - № 3. - С. 67-83.
Рубрики: Історія України--Історія Поділля--Історія Великого князівства Литовського
Анотація: Представлено процес складання нового історичного регіону - Поділля - протяжністю понад 500 км із заходу на схід, від Камянця і Смотрича до Черкас і Звенигорода. До сер. 14 ст. ці землі не мали жодного удільного князівства, перебуваючи від сер.13 ст. під владою монголів, а згодом Золотої Орди. Політзміни призвели до зникнення Руського королівства й початку кризи в Орді. Це дало поштовх для розширення сфери впливу Великого князівства Литовського та взяття під контроль князями Коріатовичами територій на лівому березі Дністра та у басейні Південного Бугу.