Мельник, В. І.
    Геологічний парк для України [Текст] / В. І. Мельник // Екологічний вісник. - 2010. - № 2. - С. 8-9. - Бібліогр. с. 9 (3 назви)
Рубрики: Заповідні території--Рекреаційна діяльність
   Екологічна геологія

Анотація: Україна - країна з унікальним геологічним різноманіттям і значними природоохоронними традиціями. У статті зазначено про необхідність створення геологічного парку в Україні. Основу кожного геологічного парку становлять кар'єри, в яких уже припинено видобуток корисних копалин через економічну недоцільність. Потрібно не допускати їх знищення, засмічення, рекультивації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мельник, В. І.
    Жарнівець віниковий (Sarothamnus scoparius (L.) W.D.J. Koch) - індикатор глобального потепління [Текст] / В. І. Мельник, О. Р. Баранський // Доповіді Національної академії наук України. - 2018. - № 5. - С. 105-112. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологічний моніторинг--Рослини-індикатори
   Глобальні проблеми--Екологія--Глобальне потепління

Кл.слова (ненормовані):
Флора -- Кенофіт -- Ергазіофіт
Анотація: З'ясовано, що жарнівець віниковий є чутливим індикатором потепління, а його популяції можуть бути зручними моделями для проведення моніторингу за змінами рослинності, спричиненими кліматичними факторами.


Дод.точки доступу:
Баранський, О. Р.




   
    Моделювання інтродукційних популяцій як метод охорони рідкісних видів рослин ex situ [Текст] / В. І. Мельник, В. В. Гриценко, Н. В. Кушнір, Ю. М. Неграш // Доповіді Національної академії наук України. - 2018. - № 8. - С. 91-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Охорона рідкісних біотичних угруповань--Національна зелена книга
   Екологія--Екосистеми

   Ботаніка--Збереження та захист живої природи

   Ботанічні сади--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Різноманіття -- Ботанічний сад -- Фітоценоз
Анотація: Проаналізовано досвід інтродукції рідкісних та зникаючих видів рослин у Національному ботанічному саду НАН України і запропоновано новий метод охорони флористичного різноманіття.


Дод.точки доступу:
Мельник, В. І.; Гриценко, В. В.; Кушнір, Н. В.; Неграш, Ю. М.




    Мельник, В. І.
    Інтродукція та охорона ех situ флористичного різноманіття Кавказу в Україні [Текст] / В. І. Мельник, С. Я. Діденко // Доповіді Національної академії наук України. - 2020. - № 1. - С. 79-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біорізноманіття--Рослинність
Кл.слова (ненормовані):
флора -- Червона книга -- Ботсад
Анотація: Ботаніко-географічна ділянка "Кавказ" у Національному Ботанічному Саду ім. М. М. Гришка є цінним національним надбанням.


Дод.точки доступу:
Діденко, С. Я.




    Мельник, В. І.
    Деякі аспекти фінансової математики педагогічної діяльності [Текст] / В. І. Мельник // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 1. - С. 84-89. - Бібліогр.: с. 88-89 (6 назв)
Рубрики: Педагогічна діяльность--Економічна грамотність
Анотація: У статті аналізуються основи шкільного освітнього стандарту та навчальних програм з математики для учнів початкових і старших класів, визначаються вимоги до організації математичного освітнього процесу, спрямованого на формування фінансової компетентності у учнів, виявляються недоліки в підготовці вчителів математики та учнів до впровадження в цьому напрямку методичної діяльності, навчальних планів підготовки майбутніх вчителів до навчання студентів з математики, орієнтованих на адаптацію їх досвіду на основні видів вибіркових спеціальних програм для учнів з метою підвищення їх фінансової грамотності та підготовки до оформлення роботи на формування фінансової компетентності учнів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мельник, В. І.
    Екотони і охорона флористичного різноманіття [Текст] / В. І. Мельник // Доповіді Національної академії наук України. - 2021. - № 3. - С. 86-95. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біорізноманіття--Рослинність
   Охорона природи--Захист рослин

Кл.слова (ненормовані):
Релікт -- Ендемік -- Менеджмент природоохоронний
Анотація: Щоб упередити зникнення рідкісних видів, ценотично пов'язаних екотонами, їх популяції необхідно взяти під охорону, передбачивши природоохоронний менеджмент і моніторинг за станом популяцій.