Мейжис, Ірина.
    Індивідуалізм чи колективізм? [Текст] : соціально-психологічний погляд на історію і політичну культуру України / Ірина Мейжис, Людмила Почебут? // Соціальна психологія. - 2006. - № 6. - С. 47-59 ; Соціальна психологія. - 2007. - № 1. - С. 38-52. - Бібліогр.: 17 назв.
Рубрики: Політична культура--Україна
   Етнопсихологія--Політична культура--Україна

Анотація: Крос-культурні дослідження, що розгорнулися в останні два десятиріччя, змушують по-новому поглянути на культуру власної країни, на протиріччя. що в ній існують, на причини, що їх породили. Особливо значний вклад у розвиток науки про міжкультурні відмінності здійснюють дослідження, присвячені індивідуалістичній і колективістській культурі. однак і дотепер спостерігається змішування понять при характеристиці колективізму та індивідуалізму. Проблема полягає в тім, що до індивідуалістичних культур відносять ті народи іі країни, у яких групові форми життя більш розвинені, ніж у тих, які вчені назвали колективістськими. Автори статті намагаються внести ясність у це питання, оскільки це стосується не тільки науки, але й соціально-політичного життя .


Дод.точки доступу:
Почебут, Людмила





    Мейжис, Ірина.
    Соціокультурні складові поняття безпеки в соціології [Текст] / Ірина Мейжис // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 3. - С. 37-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна безпека--Соціокультурні складові--Україна
Кл.слова (ненормовані):
свята -- ритуали пам’яті -- громадські акції -- авторитарний стиль -- демократія -- повсякденність -- ділове спілкування
Анотація: Розглянуто соціокультурні складові поняття безпеки як елементи опору будь-яким різновидам намагань її послабити за допомогою культурних чинників, ЗМІ та різних видів мистецтва шляхом негативного впливу на культурні та соціальні засади функціонування держави, а також на стиль і характер людських взаємин у суспільстві. Особливість соціокультурної системи Півдня і Сходу України пов’язана з історією їх заселення різними народами. Зокрема, до наявних грецьких, українських, болгарських і молдавських поселень у новоутворені міста Півдня додалися представники різних народів (німці, євреї, поляки та ін.), що суттєво вплинуло на формування соціальної культури міст, яка лише частково була пов’язана із Російською імперією. Разом із тим мовою міжетнічного спілкування стала саме російська як друга для абсолютної більшості населення. На підставі теорії Р. Колінза розглянуто соціокультурні складові поняття безпеки, які витлумачено як рівень залученості населення до різноманітних соціальних ритуалів, зокрема за доби колоніальної залежності України, а також як рівень довіри населення до центральної та регіональної гілок влади. Як соціокультурна складова розглядається здатність вивчення до опору зазіханням на безпечність існування соціуму за допомогою ЗМІ та різних видів мистецтва шляхом негативного впливу на культурні та соціальні засади функціонування суспільства, на стиль і характер людських взаємин (авторитарний або демократичний) у міжособистих і ділових контактах сучасників.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мейжис, Ірина.
    "Ольвійський форум – 2018: стратегії країни Причорноморського реґіону в геополітичному просторі" / Ірина Мейжис, Людмила Калашнікова // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2018. - № 4. - С. 199-201
Рубрики: Конференції і конгреси--"Ольвійський форум - 2018: стратегії країни Причорноморського реґіону в геополітичному просторі"
Анотація: Про соціологічну конференцію "Український Південь: сучасні соціокультурні виклики реґіону та тенденції змін", що відбулася 7-10 червня 2018 р. в межах ХІІ міжнародної науково-практичної конференції "Ольвійський форум - 2018: стратегії країни Причорноморського реґіону в геополітичному просторі", що відбулася в Чорноморському національному університеті ім. Петра Могили.


Дод.точки доступу:
Калашнікова, Людмила
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)