Матвєєва, Ю. Т.
    Експрес-діагностика рівня соціо-еколого-економічної збалансованості адміністративної території графічним методом [Текст] / Ю. Т. Матвєєва, Ю. О. Мирошниченко // Економіка та держава. - 2017. - № 8. - С. 35-40 : табл. - Бібліогр. с. 39-40 (15 назв)
Рубрики: Регіони України--Соціально- економічний розвиток--Екологічна безпека--Сумська область
Анотація: Ефективне функціонування соціо-еколого-економічної системи полягає в збалансованому поєднанні її складових. У статті проаналізовано методичні підходи до оцінки сталого розвитку на різних рівнях управління. Авторами запропоновано експрес-діагностику визначення рівня соціо-еколого-економічної збалансованості адміністративної території на основі використання графічного методу. Доведено, що оптимальний стан розвитку території забезпечує максимальний приріст валового регіонального продукту (ВРП). Розроблений методичний підхід до моделювання динаміки зростання ВРП адміністративно-територіальної одиниці, в основу якого, на відміну від існуючих, покладено взаємообумовлені параметри соціального, економічного та екологічного розвитку. Здійснено оцінку рівня збалансованості соціо-еколого-економічного розвитку Сумської області на основі використання експрес-діагностики. Експрес-діагностика соціо-еколого-економічної збалансованості адміністративно-територіальної одиниці містить такі методи, як індексний метод та метод кореляційно-регресійного аналізу.


Дод.точки доступу:
Мирошниченко, Ю.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Матвєєва, Ю. Т.
    Дослідження сутнісно-змістовної основи конфлікту інтересів в органах місцевого самоврядування [Електронний ресурс] / Ю. Т. Матвєєва, Т. В. Бондар, А. І. Курасов. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2019. - № 3. - С. 124-131 : табл.; граф. - Бібліогр. с. 130-131 (18 назв)
Рубрики: Органи місцевого самоврядування--Корупція--Адміністративна відповідальність--Сумська обл.
Анотація: У статті проаналізовано сутнісно-змістовну основу конфліктів інтересу та виявлено основні причини та передумови їх виникнення на місцевому рівні, на основі чого запропоновано власне визначення конфлікту інтересів в органах місцевого самоврядування. Досліджено рівень сприйняття конфлікту інтересів на базі одного з структурних підрозділів Сумської міської ради та проаналізовано аналітичну інформацію з притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень у виконавчих органах місцевого самоврядування. Надано рекомендації щодо удосконалення антикорупційного механізму запобігання конфлікту інтересів в органах місцевого самоврядування на основі використання інноваційних підходів та зарубіжного досвіду.Визначено основні елементи антикорупційного механізму запобігання конфліктів інтересів: методи управління, юридичне забезпечення, принципи управління та інформаційне забезпечення. Дія механізму має бути спрямованою як на органи місцевого самоврядування, на державне управління, так і на суб'єктів господарювання та населення у цілому.

Перейти к внешнему ресурсу: Ю.Т. Матвєєва та ін.

Дод.точки доступу:
Бондар, Т.В.; Курасов, А.І.