Маслиган, О. О.
    Роль економіко-математичного моделювання в підвищенні ефективності управління оборотними коштами: на прикладі підприємств туризму [Текст] / О. О. Маслиган // Актуальні проблеми економіки. - 2016. - № 4. - С. 408-415 : форм., рис., табл. - Бібліогр.: 10 назв
Рубрики: Економіко-математичне моделювання
   Економіка підприємств туризму--Фінансовий менеджмент--Управління оборотними коштами підприємств--Україна

Анотація: У статті проведено аналіз ролі економіко-математичного моделювання в підвищенні ефективності управління оборотними коштами підприємств туризму з метою формування гнучкої моделі визначення ефективності оптимізаційних рішень в окресленій сфері, із вбудованими в неї логістичними регуляторами. Наведені положення створюють можливості для розробки комплексної моделі ефективного управління оборотними коштами, що ґрунтується на нечітких множинах, за допомогою "Matlab".

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Маслиган, О. О.
    Інституціональне середовище розвитку кластерів туризму і рекреації у регіонах [Текст] / О. О. Маслиган, Г. В. Машіка // Економіка та держава. - 2020. - № 4. - С. 74-80 : табл. - Бібліогр. с. 80 (14 назв)
Рубрики: Регіони України--Туристична індустрія
Анотація: В управлінні кластером повинна ураховуватися необхідність забезпечення ефективного розподілу робочого навантаження між його елементами, оскільки кожний його учасник повинен бути зацікавленим у спільній діяльності. Ефективність розвитку кластеру визначається інституціональним середовищем управління розвитком, яке стає все більш специфічним в умовах реформ децентралізації, в Україні, що призвели до необхідності врахування "принципу повсюдності". Відповідно до наведених положень, передбачає визначення наборів інститутів, що визначають рамкові умови функціонування і розвитку кластерів туризму і рекреації у регіоні.Ураховуючи вищенаведене, можна констатувати, що інституціональне середовище кластеру не просто сукупність формальних та неформальних інституцій, ще сукупність взаємодій, суб'єктів бізнесу, соціального нагляду та зацікавлених сторін, що мають сприяти: врівноваженню інтересів та коригуванню інтересів бізнесу і регіону, у т.ч. різних ОТГ; координації спільної діяльності на основі різних інструментів; мобілізації соціального та людського ресурсу для формування довгострокової стратегії розвитку регіонів, з урахуванням "принципу повсюдності" та інших особливостей реформи децентралізації в Україні. Це здійснюється за допомогою структури кластеру.Знання інституціонального середовища розвитку кластерів туризму та рекреації в регіонах дозволяє окреслити загальні організаційні особливості формування системи управління таким утворенням. Кластерна економіки вважається базисом, що забезпечує умови для появи якісно нової організаційної специфіки управління підприємствами — інтегративної. Вона заснована на різних організаційних типах мереж та, відповідно, інноваційному підходу до організаційного розвитку не одного, а певної групи підприємств, що полягають у відмові від детермінізму.


Дод.точки доступу:
Машіка, Г.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Маслиган, О. О.
    Потенціал розвитку кластерів туризму і рекреації в регіонах України [Текст] / О. О. Маслиган, Н. С. Кампов // Регіональна економіка. - 2020. - № 1. - С. 52-61 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Туризм--Кластери--Україна
Кл.слова (ненормовані):
потенціал розвитку, -- кластер туризму і рекреації -- оцінювання унікальності
Анотація: Визначається та ранжується потенціал розвитку кластерів туризму і рекреації в регіонах України. За результатами дослідження доведено, що визначення та класифікація потенціалу розвитку означених кластерів має орієнтуватися на залежність і пов’язаність його складових. Зведений результат дозволяє окреслити характер і напрями розвитку ядра розвитку кластера туризму та рекреації: розвиток штучних водних зон і водних об’єктів, розрахованих на всі вікові категорії відвідувачів; збереження лісових територій на основі їх захисту; роботи з виявлення територій, придатних для оголошення об’єктами природно-заповідного фонду; заходи, що стимулюватимуть зростання кількості місць у засобах розміщення.


Дод.точки доступу:
Кампов, Н. С.




    Маслиган, О. О.
    Особливості використання категорії регіон у адресації пакетів керівних впливів в сфері туризму і рекреації [Текст] / О. О. Маслиган, Е. В. Тодьєрішко // Економіка та держава. - 2021. - № 4. - С. 78-82 : табл. - Бібліогр. с. 82 (11 назв)
Рубрики: Регіон--Туризм
Анотація: У сучасних реаліях розвитку сфери туризму і рекреації маршрутизація розглядалася як процес визначення маршруту прямування інформації між мережами регіону. Водночас важливий саме маршрут прямування інформації та його адресна складова системі регіонів. Закономірно мають задаватися базові умовні для визначення адрес маршрутизації, що орієнтовані на забезпечення сталого розвитку у кластері. У таких умовах модуль розпорядчої аналітики буде адресно транслювати ідеальне розв'язання проблем практичного характеру, що сприятимуть сталому функціонуванню регіону загалом. Виходячи з наведених положень метою статті є опис особливостей використання категорії "регіон" у адресації пакетів керівних рішень у сфері кластерів туризму і рекреації. Для досягнення поставленої мети необхідно виконати такі наукові завдання: 1) провести аналіз змісту категорії "регіон" та сформувати базис для його використання, як основи маршрутизації розвитку сфери туризму і рекреації; 2) визначити базові умови ідентифікації напрямі маршрутизації розвитку сфери туризму і рекреації. ??За результатами дослідження констатовано, що у розвинених країнах галузевий принцип маршрутизації розвитку сфери туризму і рекреації поступово замінюється мережним. Це пов'язане з тим, що його визнано більш ефективним, оскільки останній формує інтеграційну модель просторового розвитку систем на територіальному рівні, грунтуючись на створенні мережних маршрутів прямування інформації, які складаються у єдину просторову картину. Мережний принцип маршрутизації забезпечує інтеграцію формуванням кластерів, які за своєю суттю є мережними структурами, що дозволяє побудувати сталу інтеграційну модель просторового розвитку систем із гнучкими маршрутами прямування інформації. Такий підхід до процесу визначення маршруту прямування інформації між мережами демонструє більше можливостей у фокусі переваг та перспектив трансляції пакетів керівних впливів.??


Дод.точки доступу:
Тодьєрішко, Е.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Концепція адміністрування та маршрутизації туристично-рекреаційних кластерів у хмарних середовищах [Текст] / О.О. Маслиган [та ін.] // Економіка та держава. - 2022. - № 1. - С. 34-38. - Бібліогр.: 8 назв
Рубрики: Туризм--Кластери
Анотація: Дослідження зорієнтоване на опис концепції адміністрування й маршрутизації туристично-рекреаційних кластерів у хмарних сервісах та конкретизацію її основоположної ідеї. Базовими результатами дослідження є: конкретизація змісту концепції адміністрування та маршрутизації туристично-рекреаційних кластерів у хмарних сервісах; опис системи поглядів на внутрішні організаційні регламенти туристично-рекреаційних кластерів у хмарних сервісах; опис системи транслювання регуляторного впливу у "хмарній" структури відповідальності. За результатами дослідження доведено, що програмні засади діяльності кластеру повинні полягати у функціонуванні за чітко прописаними програмними цілями та шляхами їх досягнення, що можуть змінюватися тільки за відкритою, визначеною учасниками процедурою. Перспективи подальших розвідок у цьому напрямі полягають у визначенні плану міграції учасників туристично-рекреаційних кластерів у хмарне середовище.


Дод.точки доступу:
Маслиган, О.О.; Гоблик-Маркович, Н.М.; Тодьєрішко, Е.В.; Кампов, Н.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Сучасна управлінська парадигма фінансового потенціалу виробничого підприємства [Текст] / О.О. Маслиган [та ін.] // Економіка та держава. - 2022. - № 2. - С. 26-31. - Бібліогр.: 8 назв
Рубрики: Підприємства--Фінансовий потенціал
Анотація: У сучасних умовах важливе акцентування уваги на тенденціях та закономірностях функціонування сучасного фінансового менеджменту. Окреслений процес характеризуються: впровадженням у практику управління системного підходу, заснованого на дослідженні об'єктів управління через призму застосування "теорії потенціалів" та формуванні такого поняття, як "фінансовий потенціал підприємства"; розвитком у цій площині сучасної управлінської парадигми. Відповідно до вищенаведеного реалізоване дослідження, спрямоване на формування єдиного підходу до ефективної управлінської парадигми фінансового потенціалу виробничого підприємства. Зокрема, авторами реалізоване: формування єдиного підходу до сутності сучасної управлінської парадигми фінансового потенціалу виробничого підприємства та досягнення консенсусу відносно її концептів та основних інститутів. Базисом дослідження стало виділення та системний опис моделі формування сучасної управлінської парадигми фінансового потенціалу виробничого підприємства. За результатами дослідження з'ясовано, що управлінська парадигма фінансового потенціалу виробничого підприємства є загальновизнаною концепцією, яка утворює модель процесу фінансового управління та являє собою єдністю трьох інститутів: концепції управління; концептів; інструментарію реалізації концепції.


Дод.точки доступу:
Маслиган, О.О.; Маматова, Л.Ш.; Жуков, С.А.; Рибак, О.М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)