Марко, Василь.
    Серед небайдужих і байдужих [Текст] : рецензия / Василь Марко // Березіль. - 2006. - № 9. - С. 180-181
Рец. на Погрібний В.О. Серед українців : Слово про духовність: Публіцистика / В.О. Погрібний. - .-Кіровоград: ЦУВ-во, 2004.-374 с.

Рубрики: Українські письменники, 20 ст.--Творчість


Дод.точки доступу:
Погрібний, Віктор-письменник \про нього\




    Марко, Василь.
    Уроки Івана Чендея [Текст] : до 85-річчя від дня народження / В. Марко // Дзвін. - 2007. - № 5-6. - С. 143-146 : 2 фото. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Українське літературознавство --Видатні діячі --України
Анотація: Про творчість Івана Чендея, то період у літературній історії краю, який моджна назвати чендеївським, Його уроки як письменника й громадянина - гідні уваги й поваги.





    Марко, Василь.
    Попіл - мудрість вогню [Текст] : рецензия / В. Марко // Кур`єр Кривбасу. - 2007. - № 216 - 217. - С. 387 - 389.
Рец. на Кешеля Дмитро. ... І в смерті були твої очі : осінні оповіді. - Ужгород, 2004. - 180 с. / Дмитро Кешеля

Рубрики: Українська література 20 ст.--Літературний процес

надійшов, але ще не дійшов до місця зберігання




    Марко, Василь.
    Мудрість серця [Текст] / В. Марко // Дзвін. - 2008. - № 11-12. - С. 155.
Рец. на кн.: Грицан Тетяна. У сяйві сакур : поезії / Тетяна Грицан. - Ужгород : Карпати, 2007. - 96 с.

Рубрики: Українська література--Поезія, ХХІ ст.
Анотація: Один із акцентованих мотивів лірики Т. Грицан - самопізнання. Вона відчуває себе в широкому діапазоні сутностей, у багатоманітних зв'язках зі світом.


Дод.точки доступу:
Грицан, Тетяна \о ней\




    Марко, Василь.
    Книжка без автографа... [Текст] : рецензия / В. Марко // Кур`єр Кривбасу. - 2008. - № 224-225. - С. 305-307.
Рец. на Куценко Л.В. Стежками хутора "Надія" : нарис. - Кіровоград : "Імекс - ЛТД", 2007.

Рубрики: Літературознавство--Літературний огляд





    Марко, Василь.
    Дорога до себе [Текст] / В. Марко // Дзвін. - 2009. - № 3/4. - С. 146-147.
Рец. на кн.: Балега Юрій Іванович. З відстані часу : спогади та есе / Юрій Іванович Балега. - Ужгород : Гражда, 2006. - 308 с.

Рубрики: Українська література--Проза, ХХІ ст.
   Літературознавство--Жанри--Спогади

Анотація: Книжка спогадів та есе "З відстані часу" Ю. Балеги - то цікавий документ про життя інтелігента-українсця, причетного до науки й культури загалом; то історія покоління людей, які прагнули реалізувати себе, свої здібності, складно взаємодіючи з тоталітарною системою: то дорога до себе вільного, ідеального й духовні боріння на тій дорозі.


Дод.точки доступу:
Балега, Юрій Іванович \о произв.\




    Марко, Василь.
    Напруга думки [Текст] / В. Марко // Слово і час. - 2009. - № 4. - С. 123-125.
Рец. на кн.: Барчан В.В. Творчість Теодосія Осьмачки в контексті стильових та філософських вимірів ХХ століття : монографія / В. В. Барчан. - Ужгород, 2008. - 432 с.

Рубрики: Письменники українські--Діаспора американська--Персоналії--Україна--США, 20 ст.
   Українська література--Діаспора--США, ХХ ст.

Анотація: Монографія В.В. Барчан цілком і повністю присвячена життю і творчості Т. Осьмачки. Дослідниця наблизила до нас великий масив укр. культури, пов'язаний із письменником могутнього таланту і драматичної долі.


Дод.точки доступу:
Барчан, В.В. \о произв.\; Осьмачка, Тодось Степанович (укр. поет, прозаїк, пер., після ІІ світової війни емігрував до США ; 1895-1962) \про нього\




    Марко, Василь.
    Сага в оповідках [Текст] / Василь Марко // Дзвін. - 2010. - № 1. - С. 144-145.
Рец. на кн. : Балега Юрій. Вечірні рефлексії: оповідання, есе, сирохманські рефлексії та маленькі повісті / Юрій Балега. - Ужгород, 2008.

Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
   Рецензії на книги з літератури

Анотація: Нова книга Юрія Балеги “Вечірні рефлексії” – це літературні візії про те, що було, ретроспекції пережитого: доброго і злого, приємного і брутального, величного і дріб'язкового... Осіння печаль переймає автора при згадці про рідне село Богаревицю на Іршавщині, з якого вийшов у небезпечні мандри по чужих світах, у якому залишилося коріння власного роду, там жила мама, туди просто було в будь-який момент повернутися по цілющі соки народної мудрості, припасти до несхитної, випробуваної віками моралі як до рятівного острівця; про знайомих і незнайомих людей, у долі і вчинках яких пізнається істина, відкривається правда, оголюється біль; про молодість і старість, про ницість і самотність, про буденність і вічність...


Дод.точки доступу:
Балега, Юрій Іванович \о произв.\




    Марко, Василь.
    У поетичному полі інтертексту [Текст] / Василь Марко // Слово і час. - 2011. - № 1. - С. 109-110
Рец. на кн. : Віват Г. І. Лірика дисидентів в інтертекстуальному полі теорії множинності : монографія / Г. І. Віват. - Одеса : ВМВ, 2010. - 368 с.

Рубрики: Шістдесятники--Література--Персоналії--Україна, 20 ст.
Анотація: Монографія Ганни Віват присвячена вивченню внутрішньотекстуальних і міжтекстових зв'язків у творчості поетів-дисидентів. У рецензованій праці інтертекстуальні виміри поезії І. Калинця, М. Руденка, І. Світличного, В. Стуса проаналізовано в аспекті впливу на семантику, стилістику, жанрову та версифікаційну природу їхньої лірики в літературно-культурному контексті 60-80-х років ХХ століття.


Дод.точки доступу:
Віват, Г. І. \о произв.\; Калинець, Ігор Миронович (укр. поет і прозаїк, шістдесятник, політв'язень ; 1939-) \про нього\; Руденко, М. \о нем\; Світличний, Іван Олексійович (укр. рад. літературознавець, мовознавець, літ. критик, поет, перекладач, діяч укр. руху опору 1960-1970-их років, репресований ; 1929-1992) \про нього\; Стус, Василь Семенович (укр. поет, пер., прозаїк, літературознавець, правозахисник ; 1938-1985) \про нього\




    Марко, Василь.
    "Лісова пісня": взаємодія цінностей [Текст] / В. Марко // Дивослово. - 2011. - № 2. - С. 38-43 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературна критика--"Лісова пісня"- драма-феєрія--Міфологічні, гендерні аспекти--Соціальні проблеми
Кл.слова (ненормовані):
літературознавство і критика
Анотація: Дослідники зосередились на соціологічних, міфологічних, власне художніх, гендерних, психоаналітичних аспектах "Лісової пісні" Лесі Українкі.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Зимомря, Микола.
    Нурт його мислення [Текст] : До 75-річчя від дня народження Василя Марка / Микола Зимомря // Дзвін. - 2011. - № 2. - С. 97-100
Рубрики: Літературознавці--Україна, 20-21 ст.
Анотація: Стаття присвячена 75-ти річчю від дня народження Марка Василя Петровича - доктора філологічних наук, професора Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Він є автором близько трьохсот наукових праць з історії української літератури, теорії літератури, методики викладання літератури в загальноосвітній і вищій школах, у т.ч. окремих видань "Художній світ Михайла Стельмаха", "У вимірах стилю", "Окрилені ідеалом", "Основа творчих шукань", "Анатолій Мороз", "...І вічна таїна слова" (у співавторстві), "Основи аналізу літературного твору", "Українська література XX - XXI століть". В статті автор розглядає його творчий та життєвий шлях.


Дод.точки доступу:
Марко, Василь (доктор філологічних наук, професор Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка ; 1936) \о нем\




    Марко, Василь.
    Пречиста купіль любові [Текст] / Василь Марко // Дзвін. - 2011. - № 2. - С. 144-145
Рец. на кн. : Качкан В. Тасьма літа. Ліричні медитації / В. Качкан. - Івано-Франківськ : Лілея НВ, 2009. - 55 с.

Рубрики: Українська література--Поезії, 20-21 cт.
Анотація: Володимир Качкан - відомий учений - історик і теоретик української літератури та етнокультури. "Тасьма літа" - нова збірка поезій – ліричних медитацій, вихлюп глибокої ліричності, закоріненої в народнопісенній основі та піднесеної авторською творчою уявою до метафоричного неба. У збірці ліричних медитацій Володимира Качкана поєднання глибокої ліричності, звичайних і незвичайних життєвих ситуацій, сутності людського буття. Автор подає дійсність за принципами художнього зображення краси. Це своєрідний імпульс некерованої і неприборканої духовної енергії слова.


Дод.точки доступу:
Качкан, Володимир Атаназійович (укр. учений-історик і теоретик укр. літ. та етнокультури. Академік АН ВШ України (з 1993) ; 1940-) \про кн.\




    Марко, Василь.
    Наближення до Шевченка : аналітичні етюди / В. Марко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах) : науково-методичний журнал. - 2012. - № 5. - С. 44-47
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
Анотація: Автор стверджує, що Т. Шевченко був творцем не побутової правдоподібності, а високої художньої правди, наближення до якої дає естетичну насолоду і дарує інтелектуальні відкриття.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Марко, Василь.
    Сім сліз Івана Чендея [Текст] / Василь Марко // Дзвін. - 2012. - № 11/12. - С. 151-155
Рубрики: Українська література--Проза, 20-21 ст.
Анотація: Автор розповідає про творчість Івана Чендея, українського письменника.


Дод.точки доступу:
Чендей, Іван Михайлович (укр. письм., кіносценарист ; 1922-2005) \про нього\




    Марко, Василь.
    Сучасна лірика крізь призму жанру / Василь Марко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2013. - № 11. - С. 63-64
Рец. на Шаф, О. Еволюція жанрів української лірики рубежу ХХ-ХХІ століть : [навч. посіб.] / О. Шаф. - К. : Просвіта, 2012

Рубрики: Лірика українська--Жанри--Еволюція, 20-21 ст.
   Рецензії на книги--Літературознавство


Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Марко, Василь.
    Дорога до себе [Текст] : рецензия / Василь Марко // Дзвін. - 2013. - № 11/12. - С. 151-152
Рец. на : Грицан (Чонка) Т. В. Прорости крізь каміння : збірка поезій / (Чонка) Т. В. Грицан. - К. : Вид. Пугач О. В., 2012. - 216 с.;
Грицан Т. Я. Zigzag / Т. Грицан. - Тернопіль : Крок, 2013. - 48 с.

Рубрики: Українська література--Поезії, 20-21 cт.
Анотація: Автор рецензує дві збірки поезій Тетяни Грицан "Прорости крізь каміння" та "Я. Zigzag".


Дод.точки доступу:
Грицан, Тетяна \про твір\




    Марко, Василь.
    Як готувати сучасного вчителя української літератури [Текст] / Василь Марко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2015. - № 1. - С. 64
Рец. на : Ситченко, А. Методика навчання української літератури в загальноосвітніх закладах : навчальний посібник для студентів-філологів / А. Ситченко. - Київ : Ленвіт, 2011;
Башманівська, Л. Практикум з методики викладання української літератури : навчально-методичний посібник / Л. Башманівська. - Київ : Слово, 2013

Рубрики: Українська література--Методика викладання
   Рецензії на книги--Педагогіка


Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Барчан, Валентина.
    Мистецтво аналізу художнього твору [Текст] : рецензия / Валентина Барчан, Оксана Кузьма // Дзвін. - 2014. - № 4. - С. 138-139
Рец. на кн. : Марко Василь. Аналіх художнього твору / Василь Марко. - К. : Академія, 2013.

Рубрики: Українська література--Аналіз художнього твору
   Літературознавство--Аналіз художнього твору

Анотація: Стаття є рецензією на посібник В. Марка "Аналіз художнього твору", видання розкриває сутність, принципи, цілі вивчення художнього тексту як феномену літератури.


Дод.точки доступу:
Кузьма, Оксана; Марко, Василь \про твір\




    Марко, Василь.
    Що окреслив бумеранг [Текст] : рецензия / Василь Марко // Дзвін. - 2014. - № 5. - С. 153
Рец. на кн. : Балега Ю. Бумеранг : маленькі повісті та оповідання / Ю. Балега. - Ужгород : Ліра, 2013. - 200 с.

Рубрики: Українська література--Проза--Повісті
Анотація: Автор статті розповідає про книгу "Що окреслив бумеранг", яка включає в себе маленькі повісті та оповідання.


Дод.точки доступу:
Балега, Юрій \про твір\




    Марко, Василь.
    Поема Павла Тичини "Похорон друга": продовження естетичної комунікації [Текст] / Василь Марко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2014. - № 10. - С. 31-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Художній текст--Аналіз
   Поезія українська

Кл.слова (ненормовані):
ліричний герой -- композиція -- трагічний пафос -- ідея безсметря -- образ-концепт
Анотація: Проаналізовано поему П. Тичини "Похорон друга" - один зі знакових творів поета періоду війни, розглянуто жанрову специфіку, образ ліричного героя - основи естетичної та ідейної єдності твору, особливості композиції, сюжету, повторів як засобів утвердження ідеї безсметря.


Дод.точки доступу:
Тичина, Павло Григорович (укр. поет, пер., публіцист, громад. діяч ; 1891-1967) \про твір\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)