Маляренко, О. Є.
    Методичний підхід до визначення прогнозної структури споживання первинного палива [Текст] / О. Є. Маляренко // Проблеми загальної енергетики. - 2016. - № 3. - С. 28-39 : табл. - Бібліогр.: с. 38-39 (11 назв)
Рубрики: Палива--Використання --Прогнозування
Анотація: Запропоновано методичний підхід до визначення прогнозних рівнів споживання первинного палива з використанням показників енергоємності валової доданої вартості видів первинного палива за видами економічної діяльності та питомих витрат палива на людину для населення, який дозволяє визначити прогнозну структуру споживання палива для окремих видів економічної діяльності, секторів економіки та країни; оцінено прогнозні обсяги первинного палива на перспективу до 2030 р. Визначено прогнозну економію палива за оптимістичним та песимістичним сценаріями та обсяги можливого заміщення природного газу в енергетичному секторі країни. Приведено прогнозні розрахункові обсяги кінцевого споживання палива за укрупненими видами економічної діяльності та для населення за двома сценаріями, обсяги прогнозного споживання палива в енергетичному секторі за типами електро- та теплогенеруючих джерел.





    Маляренко, О. Є.
    Обґрунтування прогнозних обсягів потенціалу енергозбереження в укрупнених секторах економіки з урахуванням технологічних і структурних зрушень [Текст] / О. Є. Маляренко, Н. Ю. Майстренко, В. В. Станиціна // Проблеми загальної енергетики. - 2016. - Вип. 4. - С. 58-67. - Бібліогр.: с. 66-67 (11 назв)
Рубрики: Енергозбереження--Прогнозування
Анотація: Розглянуто суттєві зміни, що відбулись в економіці України за останні три роки. Уточнено прогноз ВВП на коротко-, середньо- і довгострокову перспективу за розробками провідних зарубіжних та українських інституцій. Розроблена нова прогнозна структура економіки на період до 2040 року, що відображає основні тенденції господарського розвитку країни. Проаналізовано загальний алгоритм визначення економічно доцільного потенціалу енергозбереження та структуру і обсяги споживання природного газу, вугілля та електроенергії в укрупнених секціях економіки та населенням. Запропоновано ефективні заходи з енергозбереження для енергоємних ВЕД. Обґрунтовано прогнозні макроекономічні показники та оцінено прогнозні обсяги економії вугілля, природного газу, електричної енергії до 2040 р. з визначенням технологічного і структурного потенціалів енергозбереження за видами економічної діяльності і окремими технологіями. Виявлено, що структурний фактор є більшим у споживанні електроенергії і приблизно однаково з технологічним впливає на споживання палива.


Дод.точки доступу:
Майстренко, Н.Ю.; Станиціна, В.В.




   
    Використання програми «SPROS» для прогнозування попиту на енергетичні ресурси [Текст] / А. І. Спітковський [и др.] // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - № 2. - С. 5-13 : табл. - Бібліогр.: с. 13 (2 назви)
Рубрики: Енергетичні палива
   Електроенергія--Споживання--Прогнозування

Анотація: У роботі представлено структуру, принцип роботи та інтерфейс розробленої нової комп’ютерної програми «SPROS», яка дозволяє швидко провести обчислення рівнів прогнозного попиту на всі види палива та енергії із застосуванням методу комплексного прогнозування для різних груп споживачів на вибраних ієрархічних рівнях побудови економіки. Розроблена програма дозволяє виконати узгодження прогнозів споживання енергоресурсів на основі прогнозів TOP- та DOWN-рівнів, виконаних різними методами за різними показниками енергоефективності з урахуванням обчислених окремо потенціалів енергозбереження від структурних і технологічних зрушень в економіці, та отримати розрахунки рівнів прогнозного попиту на енергоресурси для різних рівнів побудови економіки з високим ступенем збігання.


Дод.точки доступу:
Спітковський, А.І.; Маляренко, О.Є.; Майстренко, Н.Ю.; Станиціна, В.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Оцінка стану та прогноз структури палива та енергії для систем теплопостачання України з урахуванням регіональних особливостей [Текст] / Г. О. Куц [и др.] // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - № 4. - С. 23-32. - Бібліогр.: с. 31-32 (12 назв)
Рубрики: Системи теплопостачання
   Альтернативні джерела енергії

Анотація: У роботі проведено аналіз стану систем централізованого теплопостачання, наведено потенціал альтернативного палива для заміщення природного газу в котельних установках систем теплопостачання. Визначено обсяги можливого заміщення природного газу альтернативними видами палива за регіонами України. З урахуванням новітніх технологій проведено оцінку можливих прогнозних рівнів теплової енергії, виходячи із умов покриття теплових навантажень окремих видів споживачів, їх енергетичного та економічного розвитку на перспективу. Обраховано прогнозні рівні споживання органічного палива та електроенергії, необхідні для генерації теплової енергії на період до 2040 року.


Дод.точки доступу:
Куц, Г.О.; Маляренко, О.Є.; Станиціна, В.В.; Богославська, О.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Маляренко, О. Є.
    Методичний підхід до визначення прогнозної структури енергоспоживання на основі комплексного методу [Текст] / О. Є. Маляренко // Проблеми загальної енергетики. - 2018. - № 1. - С. 24-31. - Бібліогр. с. 31 (13 назв)
Рубрики: Енергетичні палива--Споживання
Анотація: Виконано аналітичний огляд існуючих методичних підходів щодо визначення прогнозної структури енергоспоживання. Розглянуто застосування комплексного методу при визначенні прогнозної структури ПЕР з виділенням особливостей визначення показників енергетичної ефективності на рівнях країни, видів економічної діяльності та населення. Запропоновано окремий алгоритм розрахунку попиту на ПЕР для секції "Постачання електроенергії та ін." з урахуванням прогнозної структури електро- та теплогенеруючих джерел. Надано прогнозні структури споживання палива по видах та за напрямами використання і ПЕР разом по країні та виробництво теплової і електричної енергії до 2040 р.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Визначення прогнозного попиту на теплову енергію комплексним методом з урахуванням потенціалу енергозбереження [Текст] / Г. О. Куц [та ін.] // Проблеми загальної енергетики. - 2018. - № 3. - С. 10-15. - Бібліогр. с. 15 (13 назв)
Рубрики: Теплоенергетика--Витрати--Економічне прогнозування
Анотація: Досліджено особливості прогнозування попиту теплової енергії на різних ієрархічних рівнях побудови економіки України: країна, види економічної діяльності, населення та розглянуто методичний підхід до прогнозування попиту на теплову енергію комплексним методом з використанням методів нормативного, прямого рахунку та векторного методу узгодження прогнозних рішень. Виконано прогноз споживання теплової енергії за видами економічної діяльності та для населення з урахуванням потенціалу енергозбереження від міжсекційних структурних змін та технологічного потенціалу для окремих видів економічної діяльності та населення до 2040 р. Особливістю обрахунку обсягів споживання населенням є використання двох методів одночасно: прямого рахунку – для прогнозу попиту на гаряче водопостачання по питомих витратах теплової енергії на особу за базовий рік і демографічного прогнозу, та нормативний метод – для попиту на опалення будівель згідно з існуючими нормами опалення з урахуванням підвищення теплової ефективності будівель. Обчислення проведено із застосуванням програми SPROS, що виконує узгодження застосованих методів.


Дод.точки доступу:
Куц, Г.О.; Маляренко, О.Є.; Майстренко, Н.Ю.; Станиціна, В.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Маляренко, О. Є.
    Уточнення методики прогнозування попиту на паливо з оцінкою структурного потенціалу енергозбереження в енергетичному секторі [Текст] / О. Є. Маляренко, В. В. Станиціна // Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 1. - С. 19-23. - Бібліогр. с. 23 (19 назв)
Рубрики: Паливо
Анотація: У роботі удосконалено методичний підхід до визначення потенціалу енергозбереження при зміні структури економіки для визначення прогнозного попиту на паливо та його види з урахуванням зміни підходу до формулювання «кінцевого споживання». Надано алгоритм обчислення структурного потенціалу енергозбереження для секції «Постачання електроенергії та ін.», в якій 99,0% палива витрачається на перетворення в інші види палива та енергії. Запропоновано окремий алгоритм розрахунку попиту на ПЕР для секції «Постачання електроенергії та ін.», що дозволило уніфікувати методичний підхід до визначення цього види потенціалу енергозбереження. Надано уточнені прогнозні рівні споживання палива по видах до 2040 р.


Дод.точки доступу:
Станиціна, В.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Маляренко, О. Є.
    Прогнозування попиту на паливно-енергетичні ресурси для енергоємних видів продукції з урахуванням потенціалу енергозбереження до 2040 р. [Текст] / О. Є. Маляренко, В.В. Станиціна, Г. О. Куц // Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 2. - С. 13-20. - Бібліогр. с. 20 (14 назв)
Рубрики: Електрична енергія--Енергозбереження
Анотація: В работе применен метод прямого счета для прогнозирования энергопотребления на двух иерархических уровнях: «верхний» уровень – страна и «нижний» уровень – промышленное производство, социальная сфера и население. При прогнозировании на «верхнем» уровне применены показатели энергоемкости ВВП и прогноз ВВП с оценкой потенциала энергосбережения от структурных и технологических изменений. На «нижнем» уровне применены показатели энергоэффективности, соответствующие каждой группе: промышленное производство – удельные расходы енергоресурсов и прогноз выпуска продукции, социальная сфера – удельные расходы топливно-энергетических ресурсов на коммунальные на другие хозяйственные услуги, прогноз объемов предусмотренных услуг, население – демографический прогноз, прогнозный объем отопительной жилой площади. Для прогнозирования энергопотребления в промышленном производстве из 51-го вида промышленной продукции выбрано 26 наиболее энергоемких, которые в общей сумме потребляют не менее 70% энергоресурсов и имеют высокие удельные расходы энергоресурсов хотя бы по одному виду энергоресурса. По каждому из 26-ти видов продукции выбраны мероприятия по энергосбережению и рассчитана прогнозная экономия - потенциал энергосбережения до 2040 г. Рассчитаны прогнозы потребления топлива, тепловой и электрической энергии по 26-ти видам продукции, суммарный прогноз потребления топливно-энергетических ресурсов до 2040 г. для энергоемких видов продукции, населения и социальной сферы. Сделано сравнение сходимости полученных прогнозов на «верхнем» и «нижнем» уровне по отдельным видам энергоресурсов. Сделан вывод, что необходимо комбинировать несколько методов при прогнозировании энергопотребления для различных видов энергоресурсов, например нормативный и прямого счета.


Дод.точки доступу:
Станиціна, В.В. ; Куц, Г.О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Маляренко, О. Є.
    Удосконалений підхід до оцінки ефективності енергозберігаючих заходів та технологій на теплоелектроцентралях [Текст] / О. Є. Маляренко, В. В. Горський // Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 4. - С. 24-31
Рубрики: Теплопостачання--Енергозбереження
Анотація: Розглянуто та проаналізовано сучасний стан комбінованих систем генерації тепло- та електроенергії в Україні шляхом теплофікації на теплоелектроцентралях (ТЕЦ). Приведено структуру споживання різних видів палива теплоелектроцентралями загального користування та промисловими ТЕЦ. Проаналізовано існуючі методичні підходи до визначення енергоємності енергоносіїв та її види (на кінцевому етапі виробництва та наскрізна по технологічному ланцюгу). Удосконалено методичний підхід до визначення наскрізної технологічної енергоємності енергоносіїв, що виробляються у процесі їх сумісного виробництва на теплоелектроцентралі, з виділенням енергетичних витрат на окремі технології: розвантаження та підготовка палива, його подавання до пальникових пристроїв, спалювання в котельній установці та реалізація природоохоронних заходів для дотримання екологічних вимог. Розроблено та апробовано модель розрахунку наскрізної технологічної енергоємності виробництва енергоносіїв на ТЕЦ, що спалює вугілля, за двома варіантами технологій (розповсюджені та новітні енергоефективні), та для ТЕЦ на природному газі, де використовуються вторинні енергетичні ресурси надлишкового тиску, що утворюються при зниженні тиску природного газу на газорозподільчому пункті для мережі електростанції з наведенням розрахованих даних по кожному технологічному процесу і обладнанню та підсумованих кінцевих результатів по цехах і електростанції в цілому. В усіх варіантах електрична потужність турбіни однакова. Така деталізація енергетичних витрат дозволяє наочно представляти, аналізувати та порівнювати варіанти модернізації енергетичного обладнання за всіма цехами теплової електростанції.


Дод.точки доступу:
Горський, В.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Тесленко, О. І.
    Аналіз тенденцій та напрямів розвитку теплової електроенергетики в Україні [Текст] / О. І. Тесленко, В. В. Горський, О. Є. Маляренко // Проблеми загальної енергетики. - 2020. - № 1. - С. 38-46. - Бібліогр. с. 46 (21 назва)
Рубрики: Теплоенергетика--Енергозбереження
Анотація: Досліджено сучасний стан розвитку теплової електрогенерації в Україні за останні роки. Розглянуто новітні технології, що використовуються у світовій практиці, для підвищення ефективності технологій генерації електроенергії з органічного палива в Україні.


Дод.точки доступу:
Горський, В.В.; Маляренко, О.Є.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Порівняльний аналіз середньої вартості теплової енергії, виробленої в котельнях різної потужності, з урахуванням екологічної складової [Текст] / В. В. Станиціна [и др.] // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 2. - С. 55-62. - Бібліогр.: с. 60-61, 62 (17 назв)
Рубрики: Теплоенергетика--Екологічні фактори
Анотація: Наведено динаміку теплової потужності теплогенеруючих джерел системи централізованого теплопостачання України з аналізом структури паливного балансу опалювальних котелень для покриття потреби у тепловій енергії за 2010-2017 рр. Для визначення ефективності теплогенерації у котельних запропоновано використовувати методику визначення середньої вартості енергоносія за життєвий цикл, яку удосконалено для теплової енергії, що виробляється у котельних, з урахуванням витрат на роботу очисного обладнання та екологічного податку. Обраховано середню вартість теплової енергії за життєвий цикл для трьох найбільш поширених для котельних типів котлів, що працюють на природному газі, вугіллі та мазуті, а також для побутових котлів на альтернативних видах палива з урахуванням екологічної складової. Визначено доцільність подальшого розвитку котельного обладнання різних типів для потреб теплозабезпечення.


Дод.точки доступу:
Станиціна, В.В.; Куц, Г.О.; Тесленко, О.І.; Маляренко, О.Є.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Маляренко, О. Є.
    Прогнозна оцінка зменшення викидів парникових газів від використання вугілля в економіці України [Текст] / О. Є. Маляренко, Н. Ю. Майстренко, Г. Г. Панченко // Проблеми загальної енергетики. - 2021. - № 1. - С. 60-67. - Бібліогр. с. 66-67 (20 назв)
Рубрики: Вугілля--Використання--Парникові гази
Анотація: Стаття присвячена дослідженню зменшення обсягів викидів парникових газів при прогнозному використанні вугілля на перспективу, яке передбачається в економічному розвитку України на період до 2040 р. В ній проаналізовано напрями сучасного та перспективного використання вугілля в Україні за сценаріями розвитку економіки з урахуванням очікуваних змін у її структурі та обсягів технологічного енергозбереження за основними споживачами. Комплексність підходу полягає у врахуванні взаємозв’язку економічних, екологічних та енергетичних викликів і обмежень, тобто визначення прогнозного попиту на вугілля враховує штучне обмеження доступу до енергоресурсу на сході України внаслідок воєнних дій, перебудову економіки на військові потреби, обмеження доступу до покладів природного газу як альтернативного палива у Чорному морі. Ключовим питанням у прогнозуванні попиту на вугілля залишається максимально можливе заміщення дефіциту вугілля іншими більш доступними видами палива (іншими марками вугілля). Важливо, що Україна приєдналась до Директиви ЄС щодо скорочення викидів парникових газів та розробила Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок. Враховуючи положення цієї Директиви, визначено варіанти прогнозного попиту на електричну, теплову енергію та вугілля до 2040 р. в країні, укрупнених видах економічної діяльності та для населення за консервативним сценарієм, обчислено за цими варіантами прогнози викидів парникових газів від використання вугілля за групами споживачів.


Дод.точки доступу:
Майстренко, Н.Ю.; Панченко, Г.Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)