Фурдичко, О. І.
    Екологічний стан сільських селітебних територій України [Текст] / О. І. Фурдичко, Н. А. Макаренко, Н. В.Палапа // Вісник аграрної науки. - 2009. - № 8. - С. 5-9
Рубрики: Сільське господарство--Селітебні території
Анотація: Висвітлено причини переміщення виробництва основних видів сільськогосподарської продукції в особисті селянські господарства, антропогенне навантаження і його вплив на екологічний стан селітебних агроекосистем, якість питної води та овочевої продукції, яку вирощують в особистих господарствах населення, а також демографічну ситуацію й умови проживання сільського населення.


Дод.точки доступу:
Макаренко, Н.А.; Палапа, Н.В.




    Макаренко, Н. А.
    Придатність пестицидів для захисту сільськогосподарських рослин в органічному виробництві [Текст] / Н. А. Макаренко, А. В. Сальнікова, В. І. Бондарь // Карантин і захист рослин. - 2014. - № 12. - С. 3-4. - Бібліогр.: с. 4
Рубрики: Захист рослин--Рослинництво--Пестициди
Кл.слова (ненормовані):
органічне виробництво -- засоби захисту -- сільськогосподарські рослини
Анотація: Наведено критерії оцінювання придатності пестицидів для застосування в органічному виробництві продукції рослинництва. Сформовано перелік пестицидів, придатних для захисту сільськогосподарських рослин в органічному виробництві продукції рослинництва.


Дод.точки доступу:
Сальнікова, А. В.; Бондарь, В. І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Интенсификация дуговых и электрошлаковых процессов сварки путем введения экзотермической смеси [Текст] / А. Ф. Власов, Н. А. Макаренко, Д. А. Волков // Автоматическая сварка. - 2017. - № 1. - С. 19-25 : рис. - Библиогр.: с. 25 (21 назв.)
Рубрики: Зварювання--Зварювальні матеріали
Анотація: Доведено, що введення в покриття електродів екзотермічної суміші до 53,4 % призводить до збільшення коефіцієнтів: розплавлення стержня, наплавлення, швидкості плавлення електродів та розплавлення покриття електродів. Підвищення товщини покриття електродів, що містять 44,4 % екзотермічної суміші, від 0,5 до 2,6 мм призводить до збільшення кількості екзотермічної суміші та коефіцієнта наплавлення, до зниження значення коефіцієнта розплавлення стержня, збільшення масової швидкості плавлення покриття. Доведено, що ефективним способом підвищення продуктивності електрошлакових процесів є використання екзотермічного флюсу: окалини, феросплавів, алюмінієвого порошку і стандартного флюсу (АН Ф-6 та ін.) в кількостях, достатніх для протікання екзотермічних реакцій, що забезпечує виділення додаткового тепла в стартовий період електрошлакових процесів і сприяє прискореному наведенню шлакової ванни необхідного обсягу на "твердому" стартіяк по монофілярній, так і біфілярній схемам ведення процесу замість "рідкого" старту. Електрошлакові процеси з використанням екзотермічного легованого флюсу на "твердому" старті дозволяють отримувати (в порівнянні з існуючими способами наведення шлакової ванни) збільшення виходу придатного металу на 2...10 %; економію на розплавлення 1 кг стандартного флюсу 1,2...1,4 кВт?год; скорочення часу стартового періоду процесу ЕШП до 25 %. Встановлено, що введення в екзотермічні флюси алюмінію в якості розкислювача збільшує вміст в шлаковій ванні оксиду алюмінію (Al2O3), її опір і підвищує продуктивність електрошлакового процесу.


Дод.точки доступу:
Власов, А. Ф. ; Макаренко, Н. А. ; Волков, Д. А.