Лібанова, Е.
    Соціальна стратифікація українського суспільства і передумови становлення середнього класу [Текст] / Е.Лібанова // Нова політика. - 2002. - № 1 . - С. 5-11
Рубрики: Рівень життя населення--Середній клас





    Лібанова, Е.
    Подолання бідності : погляд науковця [Текст] / Е. Лібанова // Праця і зарплата. - 2004. - квіт. (№ 15). - С. 4-5
Рубрики: Бідність--Подолання





    Лібанова, Е.
    Людина на ринку праці [Текст] / Е. Лібанова // Урядовий кур'єр. - 2004. - 20 квіт. (№ 74). - С. 7
Рубрики: Ринок України--Праця





    Лібанова, Е.
    Управління якістю праці на промислових підприємствах [Текст] / Е. Лібанова // Економіст. - 2006. - № 6. - С. 24
Рец. на Тельнов А. С. Управління якістю праці на промислових підприємствах / А. С. Тельнов. - Хмельницький: ХНУ, 2006.- 290 с.

Рубрики: Промислові підприємства--УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПРАЦІ

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Лібанова, Е.
    Гендерна диференціація доходів населення України [Текст] / Е. Лібанова // Політика і час. - 2007. - № 3. - С. 36-40
Рубрики: Доходи населення в Україні--Гендерна диференціація
Анотація: Українська гендерна дискримінація за доходами пов'язаеа не із законодавством , а з психологією, з тим, що громадянська думка, хоча й припускає рівність чоловіка та жінки, все-таки вбачає основні жіночі чесноти в родині, передусім у дітях.





    Лібанова, Е. М.
    Трансформація державної соціальної плітики в контексті забезпечення конкурентоспроможності української економіки [Текст] / Е. М. Лібанова // Фінанси України. - 2007. - № 9. - С. 34-41
Рубрики: Конкурентоспроможність Української економіки
Анотація: У статті йдеться про рушійні сили та співвідношення різних чинників розвитку економіки.





    Лібанова, Е.
    Ціннісні орієнтації та соціальні реалії українського суспільства [Текст] / Е. Лібанова // Економіка України. - 2008. - № 10. - С. 120-136
Рубрики: Соціально-економічна політика--Українське суспільство--Ціннісні орієнтації
Анотація: Висвітлено результати дослідження взаємозв'язків ціннісних орієнтацій населення України з реальною соціально-економічною ситуацією, розуміння і сприйняття широкими верстами населення основних цілей та напрямів державної політики.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Лібанова, Е.
    Оцінка демографічної політики за допомогою поздовжніх і поперечних показників народжуваності [Текст] / Е. Лібанова, П. Шевчук // Україна: аспекти праці. - 2008. - № 2. - С. 25-31. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Демографічна політика--Україна
   Демографія

Анотація: Проаналізовано демографічну політику в Україні. Дана оцінка ефективності заходів заохочення народжуваності. Розглянуто актуальність проблеми у зв'язку із важливими науковими та практичними завданнями.


Дод.точки доступу:
Шевчук, П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Ювілей академіка НАН України Е. М. Лібанової [Текст] // Регіональна економіка. - 2010. - № 1. - С. 256-257.
Рубрики: Вчені--Економісти--Україна
Анотація: Стаття присвячена відзначенню ювілею відомої вченої, фахівця у галузі соціоекономіки, демографії та економіки праці Елли Марленівни Лібанової.


Дод.точки доступу:
Лібанова, Е. М. \о ней\




    Лібанова, Е.
    Соціальна орієнтація ринкової економіки як передумова консолідації суспільства [Текст] / Е. Лібанова // Вісник Національної академії наук України. - 2010. - № 8. - С. 3-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальні конфлікти
   Економічна криза

Кл.слова (ненормовані):
Глобальна цівілізаційна криза -- Лібералізація економіки -- Соціальні інновації
Анотація: Однією з основних причин нинішньої економічної кризи в Україні є суспільна криза довіри, яка виникла через надмірну розшаруватість за статками українського суспільсьтва і відстороненість громадян від державотворчих процесів. Автор статті переконала, що нерівність і масштабна бідність не тільки деструктивно впливають на економічний прогрес, але й погіршують криміногенну ситуацію, зумовлюють поширення корупції, стоять на заваді демократичним перетворенням. Для подолання цих негативних явищ потрібна вона ідеологія розвитку країни, пріоритетами якої стали б соціальні інновацій, зокрема: перехід до соціально орієнтованої ринкової економіки; подолання розколу в суспільстві, еліті та політикумі; орієнтація на ліберально-демократичні засади розвитку, що поєднують свободу особистості та іноваційне підприємство з інтересами спільноти.





   
    Проблеми й уроки Чорнобиля [Текст] : [ряд статтей] // Вісник Національної академії наук України. - 2011. - № 5. - С. 3-26. - Зміст: / Б. Є. Патон. / В. Бар'яхтар. / В. М. Шестопалов. / Д. М. Гродзинский. / Е. М. Лібанова. / Ю. І. Кундієв. / І. М. Вишневський.
Рубрики: Чорнобильська аварія--Наслідки
   Екологія--Чорнобильська катастрофа--Ліквідація наслідків катастрофи

Анотація: 27 квітня 2011 р. відбулося засідання Президії НАН України, присвячене 25-й річниці аварії на ЧАЕС. У журналі вміщено доповіді виступаючих. У своїх виступах вони торкнулися низки постчорнобильських проблем - соціально-економічних, медико-біологічних, технічних, радіоекологічних і запропонували шляхи їх вирішення.





    Лібанова, Е. М.
    Модернізація економіки України в контексті соціальних викликів [Текст] / Е. М. Лібанова // Демографія та соціальна економіка. - 2011. - № 1. - С. 24-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Модернізація





    Лібанова, Е. М.
    Нова ідеологія національного розвитку [Текст] / Е. М. Лібанова // Економіка України. - 2013. - № 4. - С. 90-92
Рец. на кн. Сталий розвиток: світоглядна ідеологія майбутнього : моногр. / М. А. Хвесик [та ін.] ; за ред М. А. Хвесика. - К. : Ін-т економіки природокористування та стал. розв. НААН України, 2012. - 465 с.

Рубрики: Економіка України--Рецензії на книги

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лібанова, Е. М.
    Відділення економіки Національної академії наук України [Текст] / Е. М. Лібанова // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 11. - С. 96-100
Рубрики: Академії наук України
   Економічні науки--Історія розвитку

Анотація: В статті розглядається історія створення всіх установ Відділення економіки НАН України, діяльність відділення, фундаментальні та прикладні дослідження, спрямовані на розроблення напрямів і методів розвитку госп. системи, стратегічних прогнозів і програм розвитку економіки України.


Дод.точки доступу:
\про неї\




    Лібанова, Е. М.
    Нерівність в українському суспільстві: витоки та сучасність [Текст] / Е. М. Лібанова // Економіка України. - 2014. - № 3. - С. 4-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна стратифікація--Економічна нерівність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціальна структура -- нерівність за доходами -- рівень освіти -- трудова міграція -- відповідальність населення -- фактори і наслідки -- соціальне відторгнення
Анотація: Викладено теорію нерівності, яка концентрує основні положення сучасного понятійного апарату, причин формування нерівності та її соціально-економічних наслідків. Наведено результати дослідження особливостей прояву нерівності в українському суспільстві на різних історичних етапах його розвитку. Особливу увагу приділено нерівності в сучасному суспільстві.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лібанова, Е. М.
    Нобелівську премію з економіки 2015 року присуджено за цикл досліджень проблем проживання , бідності і добробуту [Текст] / Е. М. Лібанова // Демографія та соціальна економіка. - 2015. - № 3 (25). - С. 11-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нобелівська премія --Економіка





    Лібанова, Е. М.
    Криза політики доходів в Україні [Текст] / Е. М. Лібанова // Економіка України. - 2016. - № 8. - С. 62–77. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Доходи населення--Державна політика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
оплата праці -- соціальні трансферти -- фінансування публічних послуг -- нерівність -- оподаткування -- суспільний клімат
Анотація: Висвітлено основні прорахунки в державній політиці доходів протягом 1991-2016 рр. та їхній вплив на соціальні й економічні процеси. З’ясовано та охарактеризовано суспільні ризики консервації чинної політики. Сформульовано першочергові дії, які можуть змінити сучасну ситуацію і запобігти реалізації існуючих загроз.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лібанова, Е. М.
    Зовнішні трудові міграції українців: масштаби, причини, наслідки [Текст] / Е. М. Лібанова // Демографія та соціальна економіка. - 2018. - № 2. - С. 11-26. - Бібліогр.: с. 24-26 (11 назв)
Рубрики: Міграція населення--Працевлаштування
Анотація: Розглянуто основні причини та наслідки зовнішньої міграції з України. Виявлені складові міграції та вплив кожної на загальну соціально-економічну ситуацію в країні та життя родини мігрантів. Дано характеристику масштабів міграції, її структури за країнами тяжіння. Окреслено можливості впливу держави на міграційну поведінку населення і висвітлено найбільш ефективні, з точки зору автора, дії. Надана оцінка масштабів зовнішньої міграції з України. Наслідки масштабної трудової міграції є дуже різними. Оцінювати значення і наслідки кожного конкретного виду міграцій необхідно з урахуванням інтересів світового розвитку, країни витоку мігрантів та їхніх родин. Виявлено, що велика частина активного, мобільного і конкурентоспроможного населення пов'язує можливості радикальних змін із зовнішньою міграцією. Загальна низька оцінка і ситуації в країні, і свого індивідуального життя, що акумулюється індексом соціального самопочуття, трансформується в бажання багатьох українців, особливо молодих, активних і конкурентоспроможних, виїхати за кордон на постійне місце проживання або, принаймні, на роботу чи навчання. Визначено, що головним мотивом виїзду більшості українців є надія отримувати значно більшу зарплату, але економічні чинники завжди діють у певному ментальному середовищі, зокрема реалізованому в конкретному рівні міграційної мобільності. Міграційна мобільність українців (як і поляків, німців, естонців, литовців, ірландців, італійців) є доволі високою на відміну від французів, угорців, болгар. Тому підвищення зарплат до співставного з сусідніми країнами рівня, безперечно, зменшить масштаби поширення міграційних настроїв, але не скасує їх повністю.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лібанова, Е. М.
    Особисті перекази мігрантів: оцінка масштабів та наслідків [Текст] / Е. М. Лібанова, О. C. Фтомова // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 3. - С. 11-29. - Бібліогр.: с. 26-29 (26 назв)
Рубрики: Мігранти--Грошові перекази
Анотація: У статті висвітлено результати дослідження сучасної міжнародної динаміки особистих переказів мігрантів, оцінки їх масштабів і наслідків. Відзначено зростання ролі міграції, зокрема трудової, і для країн походження, і для країн спрямування мігрантів, з'ясовано безпосередній вплив міграційних переміщень і надходжень переказів мігрантів на ринок праці та макроекономічний розвиток загалом. Визначено, що унаслідок зростання масштабу виїзду мешканців бідніших територій (передусім через відсутність можливостей зайнятості та низькі доходи) і збереження, принаймні упродовж перших років, тісних зв'язків зі своїми родинами, що залишилися у країнах походження, особисті перекази з-за кордону сприяють помітному підвищенню доходів і зниженню рівня бідності їх отримувачів, а також зниженню рівня територіальної нерівності в країнах витоку мігрантів. Проаналізовано вплив на формування основних коридорів міграційних потоків та об'єм особистих переказів географічної близькості країн відправників та отримувачів і законодавчої відкритості щодо міжнародної трудової міграції в країнах отримувачів. Оцінено масштаб і макроекономічні наслідки особистих переказів мігрантів, їх вплив на бідність; визначено позитивні результати й ризики. Позитивний вплив віддзеркалюється у загальному зниженні рівня й глибини бідності та нерівності за рахунок прямої допомоги домогосподарствам, які потребують цього найбільше, зростання рівня споживання та інвестування в країні загалом. Серед ризиків виокремлено: 1) підвищення рівня бідності через прискорене зростання цін, 2) підвищення нерівності населення завдяки формуванню істотних відмінностей рівня життя домогосподарств, які отримують перекази з-за кордону, і тих, які такого джерела доходів не мають, 3) формування залежності отримувачів переказів від їх відправників. Доведено, що міграція й особисті перекази мігрантів є надзвичайно складними явищами з неоднозначними наслідками. Для України надходження значних коштів з-за кордону є важливим резервом покращання соціально-економічної ситуації. Однак для отримання максимального зиску необхідна виважена політика, ґрунтована на всебічному оцінюванні наявних ризиків і шансів розвитку, сприянні встановленню й збереженню систематичних зв'язків України з діаспорою, подоланні поширення в українському суспільстві "настроїв на еміграцію".


Дод.точки доступу:
Фтомова, О. C.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лібанова, Е.М. та ін.
    Політика активізації як інвестиція у людський капітал: теорія і практика [Текст] / Е.М. та ін. Лібанова // Наука та інновації : науково-практичний журнал. - 2020. - N 5. - С. 57-68 : рис. - Біблиогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна політика--соціальна допомога--отримувачі соціальної допомоги
Анотація: Пілотування інструментів активізації засвідчило високу ефективність останніх. Попри очевидні позитивні результати, виявлено ризики, які необхідно врахувати при запровадженні інструментів у практичну діяльність.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)