Лощинська, Наталія.
    Життя та літературно-критична діяльність Миколи Жулинського [Текст] / Наталія Лощинська // Вісник Книжкової палати. - 2019. - № 5. - С. 43-45. - Бібліогр.: 24 назви
Рубрики: Літературознавство--Літературна критика--Україна
Анотація: Наведено відомості про літературно-критичний доробок М. Жулинського - ученого-літературознавця, відомого діяча української культури й політики. У хронологічному порядку розглянуто основні праці, визначено їх роль у літературному процесі.


Дод.точки доступу:
Жулинський, Микола Григорович \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лощинська, Наталія.
    Особливості творення козацьких антропонімів : (за матеріалами козацького реєстру 1649 року) / Наталія Лощинська // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2019. - № 11. - С. 35-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Антропоніміка--Козацькі антропоніми--Особливості творення--Східне Поділля
Кл.слова (ненормовані):
прізвище -- ім'я -- особисті імена -- словотвірна система -- реєстр
Анотація: Розглянуто систему українських прізвищ, що сформувалася в середині ХVII ст. На основі матеріалів реєстру 1649 р. досліджено особливості творення козацьких антропонімів. Зокрема акцент зроблено на прізвищах, наявних у списках Кальницького та Брацлавського полків, здійснено класифікацію їх за словотвірною структурою, установлено відповідність найпоширеніших з-поміж них на Східному Поділлі сучасним прізвищам на території Вінницької та Хмельницької областей.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лощинська, Наталія.
    Популярні онлайн-бібліотеки з україномовним контентом [Текст] / Наталія Лощинська // Вісник Книжкової палати. - 2020. - № 2. - С. 28-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бібліотечна справа--Електронні бібліотеки
Кл.слова (ненормовані):
онлайн-бібліотека, оцифрування, контент, цифровий документ, веб-сайт, оцифровані ресурси, цифрові носії, медіафайли
Анотація: Метою статті є аналіз найпопулярніших сайтів з україномовним контентом, розгляд їх основних функцій та завдань.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лощинська, Наталія.
    Україномовні е-бібліотеки в сучасному Інтернет-просторі [Текст] / Наталія Лощинська // Бібліотечний вісник : науково-теоретичний та практичний журнал. - 2021. - N 1. - С. 3-12. - Біблиогр. в кінці ст. . - ISSN 1029-7200
Рубрики: Цифрові інформаційні технології
Кл.слова (ненормовані):
онлайн-бібліотека -- бібліотечно-цифровий ресурс -- вебсайт -- цифрові технології
Анотація: Мета статті у розкритті місця і ролі е-бібліотек в інформаційному просторі України. Звертається увага на зв'язок бібліотек з освітніми потребами слухачів вищої та середньої школи. Висвітлюється роль у створенні електронних бібліотек "Хартії про збереження цифрової спадщини", ухваленої 32-ю генеральною конференцією ЮНЕСКО (2003 р.). Відзначено спільність рис електронних бібліотек, їх здатність забезпечувати оперативність передачі актуальної інформації, використання документів з обмежених доступом. Наголошується на необхідності розроблення комплексної системи нормативно-методичного забезпечення створення масштабних цифрових бібліотечних ресурсів, гармонізованих з міжнародними стандартами.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)