Лондар, С. Л.
    Входження України у світовий економічний простір та трансформація фінансових визначень [Текст] / С. Л. Лондар // Фінанси України. - 2006. - № 5. - С. 39-49. - Бібліографія.: 19 назв
Рубрики: Міжнародний фінансовий ринок--Розвиток--Інтеграція України
Анотація: Проаналізовано фінансові визначення у контексті світової інтеграції національної економіки. Наведено визначення фінансів як регульованих потоків коштів.





    Лондар, С. Л.
    Методологічні основи управління фінансовими активами єдиного казначейського рахунку в Україні [Текст] / С. Л. Лондар // Фінанси України. - 2008. - № 12. - С. 53-65
Рубрики: Казначейський рахунок України--Управління
Анотація: Розглядається проблема управління тимчасово вільними коштами єдиного казначейського рахунку в Україні.


Дод.точки доступу:
Башко, В.Й




    Лондар, С. Л.
    Формування системи первинних дилерів в Україні [Текст] / С. Л. Лондар, В. Й. Башко // Фінанси України. - 2010. - № 3. - С. 61-73. - Библиогр.: с. 65 (3 назви)
Рубрики: Ринок фінансових послуг
   Первинні дилери в Україні--Формування

Анотація: Досліджується інститут первинних дилерів державних цінних паперів. Надано пропозиції щодо вдосконалення системи первинних дилерів в Україні з урахування національних особливостей.


Дод.точки доступу:
Башко, В.Й.




    Лондар, С. Л.
    Облігації з індексованою доходністю як фінансовий інструмент нівелювання наслідків високих інфляційних очікувань [Текст] / С. Л. Лондар, В. Й. Башко // Економіка і прогнозування. - 2010. - № 2. - С. 88-99. - Библиогр.: с. 99 (9 назв)
Рубрики: Інфляційні ризики
   Облігації --Індексовані--Міжнародний досвід

Анотація: Проводиться аналіз міжнародного досвіду запровадження інструментів з індексованою до інфляції доходністю та здійснюються розрахунки для оцінки доцільності їх запровадження в Україні. Встановлено, що використання таких інструментів надасть змогу зменшити вартість обслуговування державного боргу з одночасним відновленням довіри до антиінфляційних заходів держави.


Дод.точки доступу:
Башко, В.Й.




    Лондар, С. Л.
    Моделювання надходжень із податку на прибуток підприємств в умовах українського економічного середовища [Текст] / С. Л. Лондар // Фінанси України. - 2010. - № 12. - С. 12-20. - Библиогр.: с. 16 (3 назви)
Рубрики: Податок на прибуток--Підприємств
Анотація: Проаналізовано можливості вдосконалення моделей розрахунку та прогнозування надходжень із податку на прибуток підприємств в умовах українського економічного середовища.





    Лондар, С. Л.
    Перспективи розвитку недержавного пенсійного забезпечення в Україні / С. Л. Лондар, Л. П. Лондар // Фінанси України. - 2011. - № 9. - С. 45-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пенсійне забезпечення--Недержавне--Україна
Анотація: Досліджено чинники, що визначають умови розвитку недержавного пенсійного забезпечення в Україні. Обгрунтовано пропозиції щодо заходів стимулювання розвитку цієї сфери шляхом удосконалення правового поля, інституційної складової, фінансових інструментів.


Дод.точки доступу:
Лондар, Л.П.




    Лондар, С. Л.
    Вплив фактора вікової структури населення на збалансованість пенсійної системи у довгостроковому періоді [Текст] / С. Л. Лондар, В. Й. Башко // Фінанси України. - 2011. - № 10. - С. 44-58
Рубрики: Пенсійна система--Зарубіжні країни
Анотація: На основі статистичних даних щодо 72 країн світу досліджено закономірність відповідності законодавчо встановленого віку виходу на пенсію оптимальному пенсійному віку, за якого не відбувається перерозподіл доходів між поколіннями. Для ряду країн здійснено прогноз до 2050 року оптимального віку виходу на пенсію, визначено співвідношення між населенням працездатного й пенсійного віку, а також умовний дефіцит (профіцит) пенсійної системи.


Дод.точки доступу:
Башко, В.Й.




    Лондар, С. Л.
    Середньострокове прогнозування доходів бюджету: надходження податку на прибуток підприємств [Текст] / С. Л. Лондар, Л. О. Мельникова // Фінанси України. - 2012. - № 1. - С. 28-40. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бюджет--Доходи--Прогнозування
Анотація: Розглянуто особливості методологічних підходів до середньострокового прогнозування надходжень податку на прибуток підприємств. Проаналізовано можливості такого прогнозування на основі методів, які застосовуються в міжнародній практиці, а також багатофакторної економетричної моделі, створеної на базі основних показників, що використовуються в урядовому прогнозі економічного й соціального розвитку України на 2013 і 2014 рр.


Дод.точки доступу:
Мельникова, Л.О.




    Лондар, С. Л.
    Вплив фактора старіння населення на збалансованість державних фінансів в Україні [Текст] / С. Л. Лондар, В. Й. Башко // Фінанси України. - 2012. - № 5. - С. 27-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Пенсійна система--Україна
Анотація: Розглянуто основні фактори незбалансованості пенсійної системи в Україні. Встановлено, що у довгостроковому періоді вплив фактора зміни вікової структури населення як умови збереження наявних тенденцій може спричинити збільшення дефіциту пенсійної системи, державного бюджету й рівня державного боргу.


Дод.точки доступу:
Башко, В.Й.




    Лондар, С. Л.
    Підходи до систематизації й контролю ризиків, пов'язаних із управлінням державним боргом в Україні [Текст] / С. Л. Лондар, В. Й. Башко // Фінанси України. - 2012. - № 6. - С. 3-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державний борг--Управління--Україна
   Ризики--Управління

Анотація: Систематизовано ризики, пов'язані з правлінням державним боргом. Запропоновано підходи щодо оцінки безпечного рівня державних запозичень, за якого не виникає потреби у виняткових заходах для фінансування дефіциту бюджету та виконання зобов'язань перед кредиторами.


Дод.точки доступу:
Башко, В.Й.




    Лондар, С. Л.
    Уточнення фінансово-економічних дефініцій у контексті посткризових реалій [Текст] / С. Л. Лондар // Фінанси України. - 2012. - № 12. - С. 69-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансова система
   Економічна система

Анотація: З використанням системного підходу розглянуто трансформацію базових фінансово-економічних дефініцій у контексті аналізу посткризових тенденцій світової й вітчизняної економік.





    Лондар, С. Л.
    Рівень боргового навантаження державних фінансів в Україні [Текст] / С. Л. Лондар, В. Й. Башко // Фінанси України. - 2013. - № 1. - С. 22-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Борг України--Державний
   Фінанси--Державний борг

Анотація: Розглянуто фактори, що впливають на виконання боргових зобов'язань в Україні. Визначено відношення боргових зобов'язань до ВВП, погашення й обслуговування котрих здійснюватимуться з державного бюджету. Спрогнозовано рівень державного богру на 2013-2015 рр. Проаналізовано обсяги боргових зобов'язань інших органів сектору загального державного управління та НАК "Нафтогаз України".


Дод.точки доступу:
Башко, В.Й.




    Лондар, С. Л.
    Рівень добробуту населення як складова розвитку людського потенціалу: можливості фінансового регулювання в Україні [Текст] / С. Л. Лондар, Л. В. Козарезенко // Фінанси України. - 2013. - № 9. - С. 45-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Населення України--ВВП
Анотація: Розглянуто причини розшарування та рівень їх диференціації для населення України. На основі узагальнення міжнародного досвіду запропоновано додаткові джерела бюджетних надходжень, які можуть бути спрямовані на активізацію інвестиційної діяльності держави та підвищення рівня соціального захисту.


Дод.точки доступу:
Козарезенко, Л.В.




    Лондар, С. Л.
    Європейська фіскальна консолідація: який досвід варто використати Україні? [Текст] / С. Л. Лондар // Фінанси України. - 2014. - № 1. - С. 39-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фіскальна консолідація--ЄС
Анотація: Проаналізовано сутність заходів фіскальної консолідації в ЄС, запропонованих змінами, внесеними до Пакту стабільності та зростання в 2011 р. Як показує аналіз результатів фіскальної консолідації, вона не завжди сприяла прискоренню зростання економіки європейських країн. Водночас безпрограшною складовою залишається середньострокове бюджетне планування, котре істотно поліпшилося в тих країнах, що мали значніший економічний спад під час кризи.





    Лондар, С. Л.
    Акцизний податок як фінансовий регулятор поширення тютюнопаління в Україні [Текст] / С. Л. Лондар, Л. В. Козарезенко // Актуальні проблеми економіки. - 2014. - № 8. - С. 311-324 : форм., табл., рис. - Бібліогр.: 26 назв
Рубрики: Податки в Україні--Оподаткування в торгівлі--Акцизний податок на тютюнові вироби
   Соціальні наслідки зростання акцизного податку--Регулювання рівня тютюнопаління--Зниження обсягів споживання тютюнових виробів

Анотація: У статті досліджено можливості акцизного податку щодо регулювання поширеності тютюнопаління в Україні. Проаналізовано динаміку зміни специфічних та адвалорних ставок акцизного податку, його частки в дохідній частині Державного бюджету України. Оцінено зміни поширеності тютюнопаління в Україні на основі адаптованої імітаційної моделі за умови збільшення ставок акцизного податку до рівня ставок країн Європейського Союзу. Показано, що акцизний податок є ефективним фінансовим регулятором поширення тютюнопаління в Україні та впливає на стан здоров'я населення.


Дод.точки доступу:
Козарезенко, Л. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лондар, С. Л.
    Співробітництво України та МВФ як фактор макрофінансової стабілізації [Текст] / С. Л. Лондар, К. В. Кузнєцов // Фінанси України. - 2015. - № 4. - С. 48-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-МВФ
   Фінансова криза--Світова

Анотація: У статті проведено аналіз, узагальнення та оцінку досвіду виходу з фінансово-економічної кризи за допомогою інструментарію МВФ таких країн, як Іспанія і Греція, та спроектовано особливості цього досвіду та можливості його використання в умовах України.


Дод.точки доступу:
Кузнєцов, К. В.




    Лондар, С. Л.
    Вплив реструктуризації зовнішніх боргових зобов'язань перед приватними кредиторами на боргову стійкість України [Текст] / С. Л. Лондар, К. В. Кузнєцов, І. М Верещака // Фінанси України. - 2016. - № 1. - С. 39-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Борг--Державний--Управління--Україна
Анотація: У статті досліджено можливості підвищення боргової стійкості сфери державних фінансів України після 2015 р. унаслідок реструктуризації частини зовнішнього боргу, який належить приватним кредиторам. Результатом довготривалих переговорів між національним урядом та зовнішніми кредиторами стали домовленості, котрі забезпечують зменшення суверенного й гарантованого державного боргу на 20%, або приблизно на 3,6 млрд. дол. США, що істотно поліпшує платіжний баланс України.


Дод.точки доступу:
Кузнєцов, К. В.; Верещака, І. М




    Лондар, С. Л.
    Можливості трансформації сучасної боргової політики в Україні [Текст] / С. Л. Лондар, О. С. Лондар // Фінанси України. - 2016. - № 7. - С. 26-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Боргова політика--Україна
Анотація: У статті розглядаються можливості вдосконалення боргової політики України на сучасному етапі. Ряд ознак вказує на критичне боргове навантаження, зумовлене передусім використанням запозичень для фінансування від'ємних балансів державних підприємств, котрі виникли внаслідок проведення останніми квазіфіскальних операцій.


Дод.точки доступу:
Лондар, О. С.