Летнянчин, Любомир Іванович.
    Конституційна судова реформа: проблеми та перспективи [Текст] / Любомир Іванович Летнянчин // Вісник Національної академії правових наук України. - 2016. - № 3. - С. 194-203. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судова реформа в Україні
Кл.слова (ненормовані):
прокуратура -- адвокатура -- конституційна скарга
Анотація: У статті здійснено спробу критичного конституційно-правового аналізу конституційної судової реформи 2016 р. ще на початковому етапі її реалізації, тобто після схвалення, але до повноцінної матеріалізації.

Є примірники у відділах:
(26.02.2017р. - Б.ц.) (вільний)




    Летнянчин, Любомир.
    Пряма дія норм Конституції України: від принципу - до практичного застосування [Текст] / Любомир Летнянчин // Вісник Національної академії правових наук України. - 2017. - № 4. - С. 115-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційна юрисдикція --Конституціоналізм
Кл.слова (ненормовані):
Конституційний Суд України -- Конституційна скарга -- Процесуально-процедурний механізм
Анотація: Конституційний Суд України та суди загальної юрисдикції відіграють ключову роль в реалізації принципу прямої дії норм Конституції України. Робота присвячена дослідженню проблем конституціоналізації принципу прямої дії норм Конституції України. Автором проаналізовано юридичні позиції Конституційного Суду України щодо означеної проблеми. Звернено увагу на непослідовність позиції органу конституційної юрисдикції щодо прямої дії конституційних норм. Автор акцентує увагу на тому, що вказаний принцип має обмежену дію і стосується головним чином положень щодо прав і свобод людини і громадянина.

Є примірники у відділах:
(08.12.2018р. - Б.ц.) (вільний)




    Летнянчин, Любомир.
    Проблеми конституціоналізації індивідуальної конституційної скарги в Україні [Текст] / Любомир Летнянчин // Право України. - 2018. - № 12. - С. 55-76. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Конституційна скарга--Проблеми конституціоналізації--Україна
Анотація: У статті є аналіз практики діяльності органу конституційної юрисдикції та його юридичних позицій в аспекті впливу на становлення й розвиток інституту конституційної скарги в Україні, виявлено теоретико-правові проблеми реалізації права на індивідуальну конституційну скаргу на початковому етапі та формулюються пропозиції щодо вдосконалення відповідної практики Конституційного Суду України та інституту конституційної скарги.