Ленчевський, Є. А.
    Автоматизоване керування потужними електрокотлами як дієвий засіб зниження нерівномірності добових графіків електричних навантажень Об'єднаної енергосистеми [Текст] / Є. А. Ленчевський // Проблеми загальної енергетики. - 2016. - Вип. 4. - С. 50-57. - Бібіиогр.: с. 57 (9 назв)
Рубрики: Енергосистеми
   Електричне обладнання--Електричні котли

Анотація: У роботі на прикладі Центральної ЕС розглянута перспективна можливість застосування на ТЕЦ Київського енерговузла сучасного електротеплового комплексу із потужних електрокотлів (ЕТК), призначеного для регулювання навантаження енергосистеми, за технологічного його використання. В роботі показано, що система диспетчерського керування (АСДК) енергосистеми за рахунок виконання процесів регулювання потужності комплексу ЕТК зможе вирішити низку актуальних для себе питань, пов'язаних із вирівнюванням графіка навантаження Київського енерговузла. Це надасть можливість досягнути також і більш високих показників енергетичної та економічної ефективності роботи Центральної ЕС.





    Ленчевський, Є. А.
    Питання щодо ефективності формування у електромережі атомних станцій (АЕС) оперативного резерву маневрових генеруючих потужностей енергосистеми [Текст] / Є. А. Ленчевський, В. О. Шляпін // Енергетика та електрифікація. - 2018. - № 3. - С. 4-9 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 9
Рубрики: Енергосистеми--Атомні електростанції--Автоматизовані системи управління--Теплові електростанції
Кл.слова (ненормовані):
енергоблоки АЕС -- маневрові режими -- електротеплові комплекси (ЕТК) -- система автоматичного керування (САК) -- випробування електрокотлів -- енергокомплекс -- маневрові енергоблоки ТЕС
Анотація: Проведені дослідження показали, що проект впровадження нового енергокомплексу АЕС+(САУ-ЕТК) має суттєві технічні та економічні переваги над іншими відомими проектами, призначеними для вирішення питань формування у енергосистемі резерву маневрових генеруючих потужностей. За реалізації нового проекту стане цілком можливим перевести маневрові енергоблоки ТЕС у базовий режим, з подальшим скороченням їх кількості. Це дозволить суттєво зменшити витрати палива ТЕС, що відкриває реальну перспективу для вирішення екологічних питань ОЕС України у відповідності до директивних вимог Євросоюзу.


Дод.точки доступу:
Шляпін, В. О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ленчевський, Є. А.
    Особливості використання електричних теплогенераторів у процесах ущільнення добових графіків електричного навантаження енергосистеми [Текст] / Є. А. Ленчевський // Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 1. - С. 53-58. - Бібліогр. с. 58 (5 назв)
Рубрики: Електричні системи
Анотація: У роботі проведено дослідження, направлені на створення в Об’єднаній енергосистемі України самодостатнього (бездефіцитного) резерву маневрених потужностей, за рахунок використання у діючій системі диспетчерського управління режимом автоматично керованого навантаження комплексів електричних теплогенераторів (ЕТГ). У вирішенні цього питання розглянуто процеси сумісного використання електричних та теплових потужностей комплексів ЕТГ, за умови налагодженої взаємодії між диспетчерськими центрами управління режимом навантаження енергосистеми і тепловими центрами теплопостачання міст. На прикладі застосування потужностей навантаження комплексів ЕТГ у процесах ущільнення добового графіку навантаження Київського енерговузла підтверджено енергетичну ефективність їх використання.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ленчевський, Є. А.
    Напрямки підвищення балансової надійності в об’єднаній енергосистемі України за рахунок використання електротеплових генераторів [Текст] / Є. А. Ленчевський, О. В. Годун // Проблеми загальної енергетики. - 2021. - № 2. - С. 36-43. - Бібліогр. с. 43 (18 назв)
Рубрики: Об’єднана енергосистема України
   Електротепловий гене-ратор--Використання

Анотація: Розглянуто перспективну можливість вирішення актуального для об’єднаної енергосистеми України питання щодо забезпечення в останній достатніх обсягів маневрених генеруючих потужностей для первинного, вторинного і третинного регулювання частоти та потужності. Це сприятиме суттєвому прискоренню процесів інтеграції ОЕС України до енергооб’єднання ENTSO-E. Розглянуто питання щодо можливості створення в Об’єднаній енергосистемі бездефіцитного третинного резерву на основі використання нового способу формування та застосування маневрених генеруючих потужностей, що підключені до магістральних ліній АЕС.


Дод.точки доступу:
Годун, О.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)