Лановик, Зоряна.
    Analogia anagoge - символічний універсум Біблії [Текст] / Зоряна Лановик // Біблія і культура. - 2010. - Вип. 13: Присвячено 60-річчю доктора філологічних наук, професора Анатолія Нямцу. - С. 123-133. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературна критика--Біблійні тексти





    Лановик, Зоряна.
    Архетипна критика Нортропа Фрая у сучасних біблійних студіях [Текст] / Зоряна Лановик // Біблія і культура. - 2010. - Вип. 14. - С. 76-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавці Америки, 20 ст.
   Літературна критика--Біблійні тексти



Дод.точки доступу:
Фрай, Нортроп \о нем\




    Лановик, Зоряна.
    Джазова література як інтермедіальний феномен у культурі ХХ століття [Текст] / Зоряна Лановик // Біблія і Культура. - 2011. - Вип. 15. - С. 69-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Світова література--Епоха джазу, 20 ст.
   Література і музика






    Лановик, Мар'яна.
    Аксіологічні домінанти наукового світогляду професора Романа Гром’яка [Текст] / М. Лановик, З. Лановик // Слово і час. - 2017. - № 6. - С. 64-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавці України , 20-21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
аксіологія -- науковий світогляд -- естетика -- критика -- література -- антропологія
Анотація: У статті на основі аналізу літературознавчих праць професора Р. Гром’яка окреслюється аксіологічні параметри його наукового світогляду. Основна увага звернена на царину естетики, зокрема на шкалу цінностей у літературі, мистецтві та культурі загалом, а також такі поняття як відповідальність, критика, свобода вибору, професіоналізм, гуманізм, що були основними для вченого. Засадничні постулати його наукових переконань розглянуті в контекстах радянської та пострадянської наукових парадигм.


Дод.точки доступу:
Лановик, Зоряна; Гром'як, Роман \про нього\




    Лановик, Мар'яна.
    “Східні поеми” П. Куліша на перехресті азіатського містицизму і європейського романтизму [Текст] / Мар'яна Лановик, Зоряна Лановик // Слово і час. - 2019. - № 8. - С. 56-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Романтизм в літературі
Кл.слова (ненормовані):
Іслам -- Суфізм -- Містицизм -- Кордоцентризм -- Філософія -- Поетика
Анотація: У статті проаналізовано поеми П. Куліша “Маруся Богуславка”, “Байда, князь Вишневецький”, “Магомет і Хадиза” з погляду їх орієнтального підґрунтя. Основними джерелами “Східних поем” є релігійні містичні системи (іслам, суфізм), твори європейського романтизму (Дж. Байрона, П. Б. Шеллі) та філософія Спінози. Найяскравіше це втілилося в кордоцентричній доктрині. Найбільше концепція Серця репрезентована в образі Жінки (категорія вічної жіночності). Східний ракурс увиразнюється на тематичному рівні (концепти Істини, Любові, Вічності). Особливості поетики виявляються в містичному мисленні. Мова поем алегорична, загадкова, таємнича, що провокує подвійний сенс чи багатозначність інтерпретації, спонукає до розкодування авторської образності та притчевості. Орієнтальний ракурс відкриває нові шляхи для розуміння Кулішевих поем, його філософської доктрини й особистої життєвої позиції.


Дод.точки доступу:
Лановик, Зоряна; Куліш, Пантелеймон Олександрович (укр. письм., фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик, редактор, видавець, філософ історії ; 1819-1897) \про твір\




    Лановик, Мар'яна Богданівна.
    "Смеркання Заходу" Освальда Шпенґлера: провіденційна модель науки [Текст] / Мар'яна Богданівна Лановик, Зоряна Богданівна Лановик // Питання літературознавства. - 2018. - Вип. 98. - С. 7-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософи Німеччини, 19-20 ст.
   Німецька література, 20 ст.



Дод.точки доступу:
Лановик, Зоряна Богданівна; Шпенглер, Освальд (нім. філософ, культуролог, історик, публіцист ; 1880-1936) \про твір\




    Лановик, Зоряна.
    Остап Тарнавський у двоколійному літературному процесі [Текст] : до 80-річчя від дня народження / Зоряна Лановик // Дзвін. - 1997. - № 4. - С. 139-143. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Письменники українські--Діаспора--Персоналії--Україна--США, 20 ст.


Дод.точки доступу:
Тарнавський, Остап Давидович (укр. поет, пер., літ. критик, журналіст, літературознавець, культ. діяч. Псевдоніми - Тарас Кульчицький, Лесь Юрчик. ; 1917-1992) \про нього\