Лазарєва, О. В.
    Ключові орієнтири ведення земельного бізнесу в країнах ЄС: перспективи для України [Электронный ресурс] / О. В. Лазарєва, А. Ю. Мась, К. Ю. Борисевич. - Електрон. журн. // Економіка та держава. - 2021. - № 9. - С. 33-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землекористування--Бізнес--Зарубіжний досвід--ЄС--Україна
Анотація: Метою дослідження є вивчення орієнтирів ведення земельного бізнесу в країнах ЄС та обгрунтування його перспектив для українських реалій.??У статті вивчено досвіду ведення земельного бізнесу в таких країнах Європейського Союзу, як Швейцарія, Швеція, Угорщина, Бельгія, Австрія, Данія, Естонія, Іспанія, Нідерланди, Чехія, Польща, Кіпр, Румунія, Словенія та Франція. Висвітлено перспективи його ведення в України.Проаналізовано орієнтири для ведення земельного бізнесу, що є привабливими для українських реалій. Вивчено вплив компонентів макрооточення, бізнесу, влади та громад на ведення бізнесу на землі.Вивчені перспективи ведення земельного бізнесу для українських реалій, як-от: розробка проєктних заявок для участі у конкурсі з грантів міжнародних проєктів, розвиток туристичної діяльності на землі, розробка інструментів підтримки малого та середнього бізнесу, організація просування продукції місцевого бізнесу на зовнішні ринки, функціонування господарств, які б сприяли забезпеченню диверсифікації ринків збуту продукції та її виходу на нові ринки, налагодження нових форм кооперації між фермерами та особистими селянськими господарствами, розробка нових стратегій ведення бізнесу на землі.

Перейти к внешнему ресурсу: О.В. Лазарєва та ін.

Дод.точки доступу:
Мась, А.Ю.; Борисевич, К.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Лазарєва, О. В.
    Європейські шляхи розвитку землеустрою в системі управління земельними ресурсами [Текст] / О.В. Лазарєва, А.Ю. Мась, К.Ю. Борисевич // Економіка та держава. - 2022. - № 1. - С. 28-33. - Бібліогр.: 19 назв
Рубрики: Землеустрій
   Земельні природні ресурси

Анотація: Метою статті є вивчення європейських шляхів розвитку землеустрою та обгрунтування перспектив землеустрою в Україні. Вивчено досвід здійснення землеустрою у таких європейських країнах, як Німеччина, Фінляндія, Італія, Франція, Швеція, Англія, Нідерланди, Португалія. Європейський досвід ведення землеустрою дозволив обгрунтувати його перспективи і на Україні, основними з яких є обов'язкове ведення землеустрою в інтересах суб'єктів господарювання, розроблення в проєктах землеустрою чіткої системи сівозмін, обгрунтовуватися в них склад земельних угідь, передбачення обов'язкового розміщення елементів інженерної інфраструктури, зосередження зусиль на розробку схем використання землі територій місцевих громад, досягнення високого технологічного рівня розвитку інноваційної системи, впровадження інновацій у землекористуванні, унікальність та ефективність проєктів землеустрою, відповідність вимогам періодичності розміщення культур та кращих попередників, формування конкурентних переваг землекористування, відповідність землеустрою вимогам конкурентоспроможності.


Дод.точки доступу:
Мась, А.Ю.; Борисевич, К.Ю.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)