Лавріщева, К. М.
    Програмна інженерія — спадкоємиця програмування [Текст] / К. М. Лавріщева // Комп'ютер у школі та сім'ї. - 2008. - № 3. - С. 7-13. - Бібліогр.: 13 назв. - Зміст: Визначення програмної інженерії як наукової дисципліни ; Визначення програмної інженерії як інженерної дисципліни ; Практичне застосування предмету ; Про підручник із програмної інженерії і програму її навчання
Рубрики: Інформатика--Теорія навчання
   Інформатика--Програмування

   Інформатика--Досвід вчителів

Кл.слова (ненормовані):
програма
Анотація: Автор має великий досвід у викладанні програмної інженерії, тому хоче ознайомити викладачів навчальних закладів освіти з призначенням цієї дисципліни і підходом до її навчання.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Лавріщева, К. М.
    Інструментально-технологічний комплекс для розроблення й навчання прийомам виробництва програмних систем [Текст] / К. М. Лавріщева // Вісник Національної академії наук України. - 2012. - № 3. - С. 67-79 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Комп'ютерна наука і технологія--Програмне забезпечення--Засоби розробки програмного забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
програмні системи -- компоненти повторного використання -- генерувальне програмування -- фабрика програм -- технологія програмування -- скандальна технологія -- взаємодія середовищ -- інтерфейс -- лінія продуктів -- репозитарій -- дистанційне навчання -- електронний підручник
Анотація: Інструментально-технологічний комплекс (ІТК) призначений для розроблення й навчання технології виробництва програмних систем (ПС) із готових ресурсів і компонентів повторного використання (КПВ). У ньому реалізовані нові теоретичні засади технології програмування, які подано сукупністю теоретичних методів, засобів і інструментів.





    Лавріщева, К. М.
    Розвиток ідей академіка В. М. Глушкова з питань технології програмування [Текст] / К. М. Лавріщева // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 9. - С. 66-83 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вчені--Кібернетики--Україна
   Комп'ютерна наука і технологія--Програмне забезпечення

Анотація: Статтю присвячено 90-річчю від дня народження академіка НАН України і АН СРСР Віктора Михайловича Глушкова, його внеску в розвиток інформаційних технологій і технології програмування з лініями виробництва програмних продуктів. Ще в 70-ті роки минулого століття В. М. Глушков вважав, що незабаром з'являться фабрики програм, які працюватимуть за принципом збирання, як в автомобільній промисловості, і з часом його передбачення повністю виправдалися. У статті в історичній послідовності розглянуто етапи розвитку технології програмування, приділено увагу створенню за концепцією В. М. Глушкова першої студентської фабрики програм та окреслено перспективи подальшого розвитку цього напряму.


Дод.точки доступу:
Глушков, Віктор Михайлович \про нього\