Кушнір, І. М.
    Сутність і необхідність запровадження контролінгу в банківській системі [Текст] : (на прикладі ЗАТ "ПУМБ") / Кушнір І.М., Адноралова Т.А. // Актуальні питання економіки. - 2005. - № 8. - С. 143 - 149. - Бібліогр.: с. 149 (11 назв)
Рубрики: Економіка України--Банківська система--Контролінг--Перший Український Міжнародний банк (ПУМБ)


Дод.точки доступу:
Адноралова Т.А.




    Кушнір, І. М.
    Оцінка ефективності державного контролінгового регулювання економіки: зарубіжний досвід і національні аспекти / І. М. Кушнір // Актуальні проблеми економіки. - 2009. - № 3. - С. 28- 35 : форм., табл. - Бібліогр.: 25 назв
Рубрики: Державне регулювання економіки--Контролінгове регулювання--Департамент державного контролінгу
Анотація: У статті визначено особливості зарубіжного досвіду оцінки ефективності контролінгового регулювання економіки, розроблено механізм управління та кошторис передбачуваних витрат Департаменту державного контролінгу і його структурних підрозділів, проаналізовано очікувану окупність витрат із впровадження системи контролінгу в Україні тощо.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Кушнір, І. М.
    Методичні аспекти реалізації системи оподаткування підприємств на контролінгових засадах [Текст] / І. М. Кушнір // Економіка. Фінанси. Право. - 2012. - № 9. - С. 26-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Підприємства--Оподаткування прибутку





    Кушнір, І. М.
    Особливості формування контролінгового механізму державного регулювання національної економіки [] / Кушнір І.М. // Економіка та держава. - 2013. - № 2. - С. 20-23. - Бібліогр. с.23 (10 назв)
Рубрики: Національна економіка--Контролінг--Державне регулювання
Анотація: Досліджено сутність концептуальних засад державного контролінгового регулювання економіки. Розглянуто особливості побудови механізму регулювання національної економіки державою на контролінгових засадах.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кушнір, І. М.
    Правові механізми фінансування будівництва через призму публічної фінансової діяльності: питання теорії та практики [Текст] / І. М. Кушнір // Юридична Україна. - 2017. - № 5/6. - С. 102-110. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Будівництво--Фінансування--Правовий механізм
Кл.слова (ненормовані):
житлове будівництво -- механізм фінансування -- оподаткування будівництва
Анотація: У статті досліджується проблема визначення мети і завдання нотаріату України на сучасному етапі. Зазначається, що основними тенденціями правового регулювання нотаріальної діяльності в Україні є орієнтація української законотворчості на латин¬ську систему нотаріату, зменшення імперативності та меж державного впливу на но¬таріальну діяльність, вжиття заходів для переходу до єдиної форми нотаріальної діяльності та розширення повноважень професійного об’єднання нотаріусів. Окреслю¬ється, що процес реформування нотаріальної діяльності має грунтуватися на поперед¬ніх розробках концептуальних засад функціонування нотаріальних органів держави та потреб формування правової системи України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кушнір, І. М.
    Удосконалення господарського законодавства України у сфері будівельної діяльності (на прикладі скасування пайового внеску) [Текст] / І. М. Кушнір // Юридична Україна. - 2018. - № 5/6. - С. 96-104. - Бібліогр. 16 назв
Рубрики: Будівництво--Господарське законодавство--Удосконалення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
будівельна галузь -- інвестиційна діяльність -- пайовий внесок -- обов'язковий збір -- податкове законодавство
Анотація: У статті пропонується комплексне дослідження напрямів удосконалення чинного законодавства України у сфері будівельної діяльності в частині скасування пайового внеску в його наявному вигляді. Наголошується на наявній тенденції до зростання будівництва в Україні, що спостерігається в останні роки. Позитивно оцінюється державна по¬літика у сфері містобудування, що здійснюється в останні роки, спрямована на спрощення дозвільних процесів та процедур. Така політика позитивно впливає на індекс конкурентоспроможності країни та її інвестиційну привабливість. Аналіз чинного податкового законодавства, теорії податкового права, світова практика дають підста¬ви зробити висновок про невідповідність норм законодавства про містобудівну діяльність щодо справляння пайового внеску чинному Податковому кодексу України та принципам побудови податкової системи. Пайовий внесок виступає, по суті, податком на інвестиційну діяльність, встановлює істотні бар’єри для бізнес-діяльності, збільшує витрати на адміністративні процедури у будівництві. Це погіршує економічний стан забудовників та інноваційну привабливість національної будівельної галузі в очах інвесторів. Робиться узагальнюючий висновок, що справляння пайового внеску у тому вигляді, в якому він визначений у чинному законодавстві, вимагає скасування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кушнір, І. М.
    Особливості оподаткування будівельних операцій податком на додану вартість в Європейському Союзі [Текст] / І. М. Кушнір // Юридична Україна. - 2018. - № 7. - С. 26-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Будівництво--Оподаткування--Європейський Союз
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію
Анотація: У статті здійснюється комплексне дослідження засад справляння податку на додану вартість з операцій у галузі будівельної діяльності за законодавством Європейського Союзу. Наголошується на ролі будівельної галузі у розвиткові національної економіки. Підкреслюється, що гармонізація європейських стандартів до національного законодавства є завданням, що має реалізовуватися у багатьох сферах, зокрема й фінансовій. Аналіз європейського законодавства, що регулює порядок та умови справляння ПДВ, дає підстави його поширення на будівельну діяльність. У статті аналізуються положення європейських директив, що мають бути гармонізовані до національного законодавства, в частині запровадження правового механізму справляння ПДВ. Розкриваються особливості справляння цього податку для будівельних операцій. Наголошується на закладеній можливості державам-членам ЄС застосовувати поряд із загальними правилами справляння ПДВ також й пільгові режими, які полягають як у зниженні базової ставки, так і у повному звільненні від оподаткування певних операцій у будівельній діяльності, а також операцій, пов’язаних із нерухомістю. Наводиться приклад європейських країн у частині використання таких альтернатив. Робиться висновок про можливість використання даних альтернатив у національному законодавстві України, виходячи з положень Угоди про асоціацію України з ЄС.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Музика-Стефанчук, О. А.
    Актуальне дослідження проблем оподаткування будівельної діяльності в Україні [Текст] / О. А. Музика-Стефанчук // Юридична Україна. - 2018. - № 11/12. - С. 88-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на Кушнір І. М. Теоретичні та практичні проблеми оподаткування будівельної діяльності в Україні / І. М. Кушнір. - Київ : Юрінком Інтер, 2018. - 432 с.

Рубрики: Будівництво--Оподаткування--Рецензії на книги

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)