Кустріч, Л. О.
    Удосконалення економічної роботи як фактор підвищення соціально-економічної результативності розвитку аграрних формувань [Текст] / Л.О. Кустріч // Економіка АПК. - 2004. - № 1. - С. 152-154
Рубрики: Аграрні формування--Розвиток
Анотація: Аналіз основних економічних показників роботи аграрних формувань Черкаської області.





    Кустріч, Л. О.
    Соціально-економічне становлення як стадія розвитку сільськогосподарських підприємств [Текст] / Л.О. Кустріч // Економіка АПК. - 2007. - № 8. - С. 142-147. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Територіальний розвиток--Приватний сектор--Україна
   Агроформування--Організаційні форми

Кл.слова (ненормовані):
Аграрна політика -- Капітал
Анотація: Проаналізовано удосконалення структури виробництва агроформувань, активізацію участі підприємства у розвитку сільської території, на якій воно функціонує.





    Кустріч, Л. О.
    Моделювання оцінки ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств [Текст] / Л. О. Кустріч // Економіка та держава. - 2017. - № 12. - С. 52-55 : табл. - Бібліогр. с. 55 (14 назв)
Рубрики: Сільськогосподарські підприємства--Ефективність--Ресурсний потенціал
Анотація: У статті досліджено та визначено поняття терміну "ресурсний потенціал сільськогосподарського підприємства". Проаналізовано теоретико-методичні підходи щодо методи оцінки використання ресурсного потенціалу підприємства. Розглянуто оціночні показники і параметри якісної оцінки складових ресурсного потенціалу підприємства. Визначено, що оцінка використання ресурсного потенціалу підприємства дозволяє виявити резерви в його виробничо-господарської діяльності.??Встановлено, що процес використання ресурсного потенціалу характеризують такі параметри, як продуктивність і ефективність. Продуктивність забезпечує оцінку використання кожної групи ресурсів конкретним показником, а ефективність допомагає оцінити рівень його системного використання. ??Запропоновано інноваційну модель оцінки ресурсного потенціалу сільськогосподарського підприємства. Принцип, запропонованих нами методичних основ оцінки ресурсного потенціалу, полягає в розрахунку інтегральної кількісної оцінки із застосуванням таксонометричного методу, що показує ступінь відхилення реальних показників організації від віртуальної еталонної моделі.??Розроблено методику проведення оцінки фактичного рівня ресурсного потенціалу сільськогосподарського підприємства для удосконалення ефективності використання ресурсного потенціалу з метою оптимального соціально-економічного розвитку сільськогосподарського підприємства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кустріч, Л. О.
    Сучасний стан системи управління ресурсним потенціалом сільськогосподарських підприємств [Текст] / Л. О. Кустріч // Економіка та держава. - 2018. - № 1. - С. 40-44 : табл. - Бібліогр. с. 44 (16 назв)
Рубрики: Сільськогосподарські підприємства--Ресурсний потенціал--ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСТЬ
Анотація: У статті проведено дослідження систем управління ресурсним потенціалом сільськогосподарських підприємств Черкаської області. Окреслено фактори та чинники, що впливають на подальший розвиток галузі сільського господарства. Проведено кореляційно-регресійний аналіз з метою виявлення впливу окремих чинників, які пов'язані з особливістю організації сільськогосподарського виробництва, на ефективність останнього. За критерій ефективності було взято виручку від реалізації сільськогосподарської продукції.??Визначено взаємозв'язок організаційно-правових форм сільськогосподарських підприємств Черкаської області та результати їх функціонування. Встановлено, що основними організаційно-правовими формами сільськогосподарських підприємств, є товариства з обмеженою відповідальністю. Результати проведених досліджень засвідчують низький рівень ефективності функціонування практично всіх організаційно-правових форм господарювання в сільському господарстві. З'ясовано, що на формування динаміки ефективності управління ресурсним потенціалом сільськогосподарських підприємств Черкаській області вплинула негативна динаміка ресурсного забезпечення, що є наслідком зниження інвестиційної активності та відсутність державної підтримки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кустріч, Л. О.
    Логістичні інновації як основа управління підприємством [Текст] / Л. О. Кустріч // Економіка та держава. - 2020. - № 2. - С. 10-14 : табл.; граф. - Бібліогр. с. 14 (14 назв)
Рубрики: Підприємства--Менеджмент--Логістика (екон.)
Анотація: У статті досліджено особливості сучасного рівня логістичної підтримки в системі менеджменту підприємств. Зазначено, що в умовах прискорених темпів розвитку суспільства в усіх сферах підприємницької діяльності виникає потреба у формуванні та удосконаленні системи інновацій та впровадження інноваційних процесів у складову господарювання.У ході дослідження встановлено просторові аспекти взаємозв'язку логістики з інноваційною діяльністю підприємств. Виокремлено найбільш важливі фактори, що впливають на рівень результативності логістичних процесів. Визначено проблеми розвитку інноваційної складової в діяльності підприємств. Надано практичні рекомендації з реалізації ефективної логістичної підтримки інноваційної діяльності вітчизняних підприємств. Визначено основні положення логістичної концепції при побудові та управлінні інноваційною діяльністю підприємств. З'ясовано, що одним з найважливіших завдань інноваційного логістичного управління є елімінування (скорочення) часу операцій, які не додають вартості продукту чи послузі, досягаючи тим самим скорочення логістичного циклу. Побудовано схематичну складову впливу часового фактору на ефективність логістичної діяльності підприємства.У підсумку зазначено, що реалізація інноваційної діяльності підвищує ступінь адаптованості підприємств до зовнішнього середовища, розширює його можливості щодо виходу на нові ринки діяльності, створює умови економічної стабільності. Використання логістичних інновацій в системі управління надасть можливість підприємству підвищити ефективність своєї діяльності та забезпечить його конкурентні переваги у динамічному ринковому середовищі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кустріч, Л. О.
    Інновації в системі управління персоналом [Текст] / Л.О. Кустріч, В.І. Кустріч // Економіка та держава. - 2022. - № 4. - С. 34-38. - Бібліогр.: 13 назв
Рубрики: Підприємницька діяльність--Цифрові технології
   Персонал--Управління--Інновації

Анотація: Реалізація інноваційних рішень є важливою складовою розвитку підприємства. Одним з інноваційних рішень підприємницької діяльності є цифровізація робочого процесу. Упровадження цифрових технологій спричиняє необхідність реформування усіх бізнес-процесів підприємства, і насамперед, - трансформацію процесів управління персоналом. У статті проаналізовано інноваційні форми управлінської діяльності у системі кадрового менеджменту підприємства. Окреслено ключові аспекти інноваційної діяльності у системі управління персоналом. Визначено фактори мотивації праці при виборі потенційного роботодавця. З'ясовано, що у більшості українських підприємств служби управління персоналом обмежуються реалізацією програм управління кадровим резервом, призначених для цілеспрямованої підготовки керівників вищої та середньої ланки на підставі складання індивідуальних планів розвитку. Реалізація ефективно функціонуючих процесів менеджменту персоналу, перехід від точкових рішень до системних у рамках цифрового середовища сучасного підприємства дасть змогу підвищити якість та продуктивність праці, більш раціонально використовувати кадрові та інші види ресурсів, що позитивно відобразиться на економічній складовій підприємства. Надано пропозиції щодо удосконалення системи управління персоналом на підприємстві та окреслено напрямки кадрової роботи, які потребують інноваційних рішень.


Дод.точки доступу:
Кустріч, В.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)