Супутниковий агромоніторинг в Україні [Текст] : перспективи участі в європейських програмах / Наталія Миколаївна Куссуль [та ін.] // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 2. - С. 96-102 : карти. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Геодезія--Аерокосмічні знімання--Сільськогосподарські культури
   Агрономія--Нові технології--Супутникові спостереження--Україна

   Геоінформаційні системи--Моніторинг для АПК

Анотація: У контексті міжнародної співпраці та перспектив участі України в європейських програмах проаналізовано сучасний стан досліджень у сфері прикладних проблем дослідження Землі. З метою вирішення проблеми обробки великих об’ємів геопросторових та супутникових даних українські науковці розробили нові методи, на основі яких було створено високоефективні інформаційні технології глибинного навчання та аналізу даних, що сьогодні використовуються в багатьох міжнародних проектах. За результатами міжнародного симпозіуму з питань супутникового агромоніторингу Joint Workshop on Information Needs in Crop Monitoring (22–23 жовтня 2015 р., Київ) відкриваються нові перспективи євроінтеграції української науки у сфері дослідження Землі та прикладних сервісів супутникового моніторингу.


Дод.точки доступу:
Куссуль, Наталія Миколаївна; Шелестов, Андрій Юрійович; Колотій, Андрій Всеволодович; Лавренюк, Микола Сергійович; Бутко, Ігор Миколайович




   
    Супутниковий агромоніторинг в Україні [Текст] : міжнародний симпозіум за проектом Європейського космічного агенства "Sentinei-2 for Agriculture" / Наталія Миколаївна Куссуль [та ін.] // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 12. - С. 99-104 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Геоінформаційні системи--Агрономоніторинг--Україна
   Міжнародний симпозіум--Супутникові системи

Кл.слова (ненормовані):
Європейське космічне агенство
Анотація: Проаналізовано сучасний стан досліджень, що проводяться в Україні у сфері прикладних проблем дослідження Землі, в контексті виконання Україною демонстраційного проекту Європейського космічного агентства «Sentinel-2 for Agriculture» (Sen2-Agri), участі в проекті SIGMA Сьомої Рамкової програми за підтримки Єврокомісії, експерименті JECAM та моніторинговій ініціативі GEOGLAM групи GEO. Основною науковою проблемою є великі об’єми геопросторових та супутникових даних, які потребують розроблення сучасних методів і технологій автоматизованої високопродуктивної обробки. Значний доробок у сфері супутникового агромоніторингу, прогнозування врожайності, оцінки валового збору основних сільськогосподарських культур та тісна співпраця з європейськими партнерами відкривають нові можливості для подальшого інноваційного розвитку нашої держави.


Дод.точки доступу:
Куссуль, Наталія Миколаївна; Шелестов, Андрій Юрійович; Лавренюк, Микола Сергійович; Колотій, Андрій Всеволодович; Яйлимов, Богдан Ялкапович; Яйлимова, Ганна Олексіївна




    Куссуль, Наталія Миколаївна.
    Моніторинг сільськогосподарських земель в Україні: міф чи реальність? [Текст] / Наталія Миколаївна Куссуль // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 2. - С. 57-63 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ринок землі--Україна
   Сільськогосподарські землі--Землекористування--Моніторинг--Україна

Кл.слова (ненормовані):
прозоре землекористування -- Світовий банк -- супутниковий моніторинг землі -- великі об’єми даних -- аналіз даних
Анотація: Україна стоїть на порозі запровадження ринку землі, відкриття якого заплановане на 2020 р. Для забезпечення прозорості та надійності цього процесу потрібна достовірна інформація про реальне землекористування, його історію, стан сільськогосподарських культур у кожному сезоні та інші показники, які істотно впливають на ринкову вартість землі. Сьогодні в Україні немає відкритої системи з інформацією про реальне землекористування та власників земель, є лише державна кадастрова система, що містить певні помилки та неточності. Тому на часі створення правових, технічних і законодавчих передумов для відкриття ринку землі та розроблення геопросторової інформаційної системи реального землекористування в Україні. Саме на вирішення цих завдань спрямована програма Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», яка виконується за фінансової підтримки ЄС.





    Куссуль, Наталія Миколаївна.
    Формування українського сегменту європейського дослідницького простору у сфері спостереження Землі [Текст] : за матеріалами наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 29 січня 2020 року / Наталія Миколаївна Куссуль // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 3. - С. 39-45 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Астрономія--Астрономічні спостереження
   Програми--Державні--Україна

Анотація: У доповіді наведено інформацію про перспективи інтеграції української науки до європейського дослідницького простору та основні напрями діяльності з досягнення цієї мети. Розглянуто результати співпраці з європейським дослідницьким простором у контексті реалізації проєкту ERA-PLANET в рамках програми «Горизонт-2020», виокремлено найбільш перспективні напрями подальшого формування українського сегменту європейського дослідницького простору у сфері спостереження Землі.