Куліш, І. М.
    Проблеми та перспективи розвитку сільських територій України (на прикладі Карпатського регіону) [Текст] / І. М. Куліш // Регіональна економіка. - 2011. - № 4. - С. 225-228
Рубрики: Сільські території--Землекористування--Україна
   Сільські території--Соціально-економічний розвиток--Україна

   Економіка сільського господарства--Виробництво

Анотація: Висвітлено проблематику та перспективи розвитку сільських територій, розглянуті під час круглого столу, якій відбувся 26 жовтня 2011 р. у м. Львові в Інституті регіональних досліджень НАН України.





    Куліш, І. М.
    Екологічний туризм як чинник розвитку сільських територій України [Текст] / І. М. Куліш // Економіка АПК. - 2013. - № 2. - С. 80-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Туристична індустрія--Сільський зелений туризм--Маркетингова діяльність--Україна
   Туризм--Екотуризм

Кл.слова (ненормовані):
Природно-заповідний фонд -- Агротуристичний бізнес -- Робочі місця
Анотація: Розглянуто особливості екологічного туризму, зокрема його різновид - сільський туризм в загальнодержавному масштабі.





    Куліш, І. М.
    Особливості вирішення житлового питання в Україні [Текст] / І. М. Куліш // Регіональна економіка. - 2013. - № 1. - С. 138-145 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка будівництва--Житлове будівництво
   Житлово-комунальне господарство--Державне управління

Кл.слова (ненормовані):
комунальна квартира -- конкурентоспроможність -- регіон
Анотація: Розглянуто особливості формування житлової політики в Україні. Досліджено вплив наявності житлового фонду на привабливість проживання на певній території, яка, своєю чергою, є одним з аспектів конкурентоспроможності регіону.





    Куліш, І. М.
    Загроза сільським територіям від техногенної діяльності: світові уроки [Текст] / І. М. Куліш // Регіональна економіка. - 2014. - № 1. - С. 121-129. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологія--Техногенні ризики
   Сільське господарство--Родючість грунтів--Екологія

   Екологія--Антропогенне втручання--Наслідки

Кл.слова (ненормовані):
сільські території -- соціально-економічний розвиток -- техногенна діяльність -- історичні уроки
Анотація: Наведено факти з історії, коли техногенна діяльність призводила до катастроф. Проаналізовані причини та наслідки прийняття управлінських рішень цього напряму, які завдали невиправної шкоди сільським територіям. Проведена паралель між історичним минулим та сьогоденням і встановлено, що прямування до отримання максимального прибутку може повністю унеможливити майбутній розвиток сільських територій України.





    Куліш, І. М.
    Напрями підвищення конкурентоспроможності сільських територій: інноваційний контекст [Текст] / І. М. Куліш // Регіональна економіка. - 2014. - № 3. - С. 171-180 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільське господарство--Інноваційна діяльність
   Регіональна економіка--Конкурентоспроможність

Кл.слова (ненормовані):
інноваційність -- соціально-економічний розвиток -- Керівництво Осло
Анотація: Розглянуто основні напрями підвищення конкурентоспроможності сільських територій України. Наголошено, що в нинішніх умовах запорукою цього є наявність інноваційної складової розвитку території. Виділено переваги для сільських територій, що забезпечує науково-технічний прогрес.





    Куліш, І. М.
    Забезпечення сталого розвитку сільських територій країн-кандидатів на вступ до ЄС: на прикладі Польщі [Текст] / І. М. Куліш // Регіональна економіка. - 2015. - № 2. - С. 96-104 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка Польщі--Сільське господарство
   Сільські території--Розвиток

Кл.слова (ненормовані):
європейська інтеграція -- Європейський Союз -- Республіка Польща
Анотація: На прикладі Республіки Польща показаний процес підготовки сільських територій країни-кандидата до вступу у Європейський Союз. Виділено пріоритети, що стали головними під час розробки програм і дій, які ініціював ЄС для нівелювання диспропорцій у розвитку сільських територій Польщі і розкриті причини зміни цих пріоритетів.





    Куліш, І. М.
    Продовольча безпека в системі пріоритетів економічної політики держави: глобальний вимір [Текст] / І. М. Куліш // Регіональна економіка. - 2015. - № 4. - С. 177-185. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Продовольча безпека--Аграрна політика--Україна
   Сільські території--Розвиток--Аналіз--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Глобалізація -- Продовольче забезпечення -- Інновації -- Інтенсифікація виробництва
Анотація: Виділені категорії проблем продовольчого забезпечення населення держави: природні та політичні. Показано як вони переростають одна в одну і переходять з рівня окремої держави на глобальний.





    Куліш, І. М.
    Вплив новітніх тенденцій виробництва і споживання продуктів харчування на конкурентні переваги сільських територій [Текст] / І. М. Куліш // Регіональна економіка. - 2016. - № 2. - С. 112-120. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Сільський розвиток
   Сільські території--Розвиток--Аналіз--Україна

   Органічне землеробство--Розвиток--Україна--Світ

Кл.слова (ненормовані):
Продукти органічні -- Ферма дахова -- Локавор
Анотація: Показано причини виникнення та шлях становлення концепції органічного сільського господарства. Досліджено основні найновіші тенденції ведення сільського господарства та окреслено іх різновиди в країнах Заходу і Сходу.





    Куліш, І. М.
    Вплив неформальних інститутів на розвиток сільської кооперації в Україні [Текст] / І. М. Куліш // Регіональна економіка. - 2016. - № 4. - С. 75-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Сільський розвиток
   Агропромисловий комплекс--Інтеграція і кооперація

   Сільські території --Розвиток--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Конкурентоспроможність -- Соціум сільський -- Кооператори -- Громада
Анотація: В історичній ретроспективі розкриті особливості впливу неформальних інститутів на розвиток сільських територій України. Визначено, що головним неформальним чинником розвитку кооперації є справедливі умови конкурнції й престижність зайятості в галузі.