Крячко, Іван
    Великое молчание Вселенной [Текст] / Іван Крячко // Вокруг света. - 2005. - № 5. - С,. 6-11
Рубрики: Космос--Неземні цивілізації





    Крячко, Іван.
    Цілі та задачі навчання астрономії в старшій загальноосвітній школі [Текст] / І. Крячко // Фізика та астрономія в школі. - 2011. - № 5. - С. 23-26 : схема. - бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Астрономія--Вивчення в школі
Кл.слова (ненормовані):
Ієрархія цілей астрономічної освіти, цілі, задачі
Анотація: В статті розглянуто загальні підходи до формування предметних цілей навчання астрономії у старшій загальноосвітній школі, сформульовано рівневі цілі в рамках компетентнісного підходу, а також запропоновано правила для змістовного наповнення та формулювання модульних цілей заняття.





    Крячко, Іван.
    Астрономія : методологічний портрет [Текст] / І. Крячко // Фізика та астрономія в школі. - 2011. - № 6. - С. 18-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Астрономія--Вивчення
Кл.слова (ненормовані):
Астрономія, астрологія, зоряне небо, всесвіт
Анотація: В статті йдеться про те, що астрономію віднесено до науки - однієї з форм суспільної свідомості.Тобто астрономія в когнітивному процесі людства посідає певне місце, а також має своє поле діяльності- світ неба. Астрономія має важливу особливість - це її вплив на культуру. Навіть побіжні оцінки внеску астрономії в культуру як окремих народів, так і цивілізації загалом указують на грандіозність.





    Крячко, Іван.
    Класифікація та використання астрономічних задач у старшій школі / І. Крячко // Фізика та астрономія в сучасній школі. - 2012. - № 8. - С. 27-32 : табл. - Бібліогр.: в кінці ст.
Рубрики: Вивчення астрономії
Кл.слова (ненормовані):
астрономія, задачі
Анотація: Розвязування задач має стати невідємною складовою процесу навчання астрономії. Адже без цього навчання як діяльність учня годі уявити. Через розвязування задач можна виховувати інтерес до навчального предмета, навчати застосовувати знання у практичних ситуаціях, уміння аналізувати явища довкілля.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Крячко, Іван Павлович.
    Мисливці за екзопланетами [Текст] : нобелівська премія з фізики 2019 року / Іван Павлович Крячко // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 12. - С. 28-32 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нобелівська премія--Лауреати--Фізики, 2019 р.
Анотація: 8 жовтня було оголошено імена лауреатів Нобелівської премії з фізики 2019 р. Половина премії дісталася канадсько-американському вченому Джеймсу Піблсу (James Peebles), «за теоретичні відкриття у фізичній космології», другу половину розділили між собою швейцарські астрофізики Мішель Майор (Michel Mayor) і Дідьє Кело (Didier Queloz) «за відкриття екзопланети, що обертається навколо сонцеподібної зірки». Нобелівський комітет при Королівській шведській академії наук зазначив, що «відкриття цих учених є революційними для астрономії». Статтю присвячено другій, «спостережній» частині премії - відкриттю екзопланети 51 Пегаса b.


Дод.точки доступу:
Піблс, Джеймс \про нього\; Майор, Мішель \про нього\; Кело, Дідьє \про нього\