Кощук, Тетяна.
    Прагматика формування та реалізації фіскальної політики в Україні [Текст] / Т. Кощук // Журнал європейської економіки. - 2008. - Т. 7 (№ 2). - С. 242 -256. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Україна
Анотація: Доведено, що в Україні збільшення фіскальної ефективності оподаткування може створити сприятливе податкове середовище господарювання без істотного зменшення поточних доходів бюджетів і забезпечити прискорення відтворювальних процесів із дедалі більшим зміцненням податкового потенціалу.





    Іваницька, Ольга.
    Методологічні засади і ідентифікації фіскальних ризиків [Текст] / О. М. Іваницька, Т. В. Кощук // Фінанси України. - 2018. - № 6. - С. 45-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фіскальні ризики--Ідентифікація
Анотація: У статті розкрито сутність фіскальних ризиків та обгрунтовано потребу в їх ідентифікації для вироблення дієвої податково-бюджетної політики. Доведено, що необхідно зважати на різні фіскальні ризики, зокрема експліцитні та імпліцитні, постійні й дискретні, екзогенні та ендогенні, фактичні й потенційні.


Дод.точки доступу:
Кощук, Тетяна




    Коротун, Володимир.
    Антидемпінговий механізм стабілізації податкових надходжень з тютюнових виробів [Текст] / В. І. Коротун, Т. В. Кощук // Фінанси України. - 2018. - № 9. - С. 60-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тютюнові вироби--Акцизний податок
Анотація: Розглянуто досвід країн ЄС щодо застосування фіскальних механізмів протидії демпінгу на ринку тютюнових виробів. Проаналізовано законодавчу ініціативу Міністерства фінансів України, спрямовану на обмеження легального продажу сигарет, максимальна роздрібна ціна яких за вирахуванням податків є нижчою від рівня мінімальних економічно обгрунтованих показників собівартості виробництва й витрат на реалізацію, норми прибутку, в контексті європейської практики.


Дод.точки доступу:
Кощук, Тетяна




    Іваницька, Ольга.
    Застосування рекомендацій МВФ і міжнародного досвіду в практиці управління фіскальними ризиками [Текст] / О. М. Іваницька, Т. В. Кощук // Фінанси України. - 2018. - № 11. - С. 39-53. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фіскальні ризики--Управління--Рекомендації
Анотація: У статті наведено результати аналізу міжнародних документів, розроблених із метою врегулювання питань, пов'язаних із управлінням фіскальними ризиками, зокрема звіту МВФ "Аналіз та управління фіскальними ризиками - найкращі практики". Розглянуто рекомендації міжнародних організацій щодо вжиття стратегічних і тактичних заходів для управління такими ризиками, а також забезпечення дотримання вимог стосовно оприлюднення звітів про ці ризики. Визначено напрями розвитку системи управління фіскальними ризиками для України.


Дод.точки доступу:
Кощук, Тетяна




    Кощук, Тетяна.
    Шляхи вдосконалення порядку сплати акцизного податку з тютюнових виробів в Україні [Текст] / Т. В. Кощук // Фінанси України. - 2019. - № 4. - С. 68-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Акцизний податок--Тютюнові вироби--Україна
Анотація: У статті зазначено, що запровадження в Україні сплати акцизного податку з тютюнових виробів у день отримання акцизних марок забезпечило зростання надходжень акцизу лише у 2013 р. за рахунок їх акумулювання за 13 місяців замість 12-и. Однак такий порядок сплати не відповідає сутності акцизного податку та європейській практиці акцизного оподаткування, що базується на вимогах Директиви Ради 2008/118/ЄС, суперечить низці положень Податкового кодексу України, призводить до відволікання обігових коштів платників податків і залучення ними додаткових кредитних ресурсів, є складним у адмініструванні.





    Крисоватий, Андрій.
    Податково-бюджетна підтримка виробників у контексті законодавства ЄС у сфері державної допомоги [Текст] / А. І. Крисоватий, Т. В. Кощук, М. І. Ватагович // Фінанси України. - 2019. - № 7. - С. 35-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна допомога--Підтримка виробників--Законодавство
Анотація: Проаналізовано вплив законодавства ЄС у сфері державної допомоги на застосування заходів податково-бюджетної підтримки виробників. Встановлено, що в Євросоюзі застосовується спрощений підхід до надання незначних обсягів державної допомоги й горизонтальної підтримки суб'єктів господарювання, а також обмеження в наданні галузевої державної допомоги.


Дод.точки доступу:
Кощук, Тетяна; Ватагович, Михайло




    Іваницька, Ольга.
    Аналіз підходів до управління фіскальними ризиками в контексті світового досвіду [Текст] / О. М. Іваницька, Т. В. Кощук // Фінанси України. - 2019. - № 9. - С. 64-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фіскальні ризики--Управління--Світовий досвід
Анотація: У статті, з огляду на зовнішні й внутрішні загрози стійкості державних фінансів України, визначено основні підходи до управління фіскальними ризиками, що застосовуються у вітчизняній практиці фінансового управління та в розвинутих країнах світу. Розкрито питання відображення в положеннях національного законодавства щодо оцінювання загроз розбалансованості державних фінансів та їх мінімізації основних фіскальних ризиків, описаних у міжнародних документах, і ризиків, які зумовлені особливостями функціонування української системи державних фінансів.


Дод.точки доступу:
Кощук, Тетяна




    Кощук, Тетяна.
    Шляхи вдосконалення оподаткування цифрових компаній [Текст] / Т. В. Кощук // Фінанси України. - 2019. - № 10. - С. 73-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цифрові компанії--Оподаткування
Анотація: У статті окреслено проблеми, пов'язані з ухиленням від сплати податків і уникнення оподаткуванням, які виникають з огляду на особливості надання послуг великими цифровими компаніями та зміну моделей ведення цифрового бізнесу в умовах динамічного технологічного прогресу. Досліджено новації країн ЄС щодо вирівнювання податкового навантаження на цифровий і "традиційний" бізнес, що обговорюються або вже впроваджені в односторонньому порядку. Розроблено рекомендації стосовно врахування глобальних і європейських трендів оподаткування цифрових компаній в Україні.





    Іваницька, Ольга Михайлівна.
    Управління фіскальними ризиками в умовах пандемії COVID-19 [Текст] / О. М. Іваницька, Т. В. Кощук // Фінанси України. - 2020. - № 7. - С. 47-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фіскальні ризики--COVID-19--Макроекономічні шоки--Фіскальна стабільність
Анотація: Статтю присвячено управлінню фіскальними ризиками, спричиненими пандемією COVID-19. Проаналізовано дослідження фахівців МВФ, які містять рекомендації та застереження щодо управління державними фінансами в умовах значних екзогенних шоків і важкопрогнозованих дискретних фіскальних ризиків. Окреслено податкові, бюджетні й позабюджетні заходи, а також інструменти, зокрема державні гарантії та квазіфіскальні операції, до котрих вдаються уряди для розв’язання завдань, що постають через пандемію COVID-19. Аргументовано доцільність запровадження змін у оподаткуванні, які не призводитимуть до істотної розбалансованості державних фінансів, застосування специфічних процедур ухвалення рішень щодо збільшення невідкладних видатків держави й контролю їх реалізації. Проаналізовано окремі положення Меморандуму про економічну та фінансову політику в межах співпраці України з МВФ.


Дод.точки доступу:
Кощук, Тетяна Василівна




    Кощук, Тетяна Василівна.
    Угоди між податковими органами та платниками податків у контексті законодавства ЄС про державну допомогу [Текст] / Т. В. Кощук // Фінанси України. - 2021. - № 1. - С. 64-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Співробітництво--Державна допомога--Законодавство--Європейський Союз
Анотація: Проаналізовано вплив застосування законодавства ЄС у сфері державної допомоги на укладення угод між податковими органами та платниками податків. Встановлено, що зазначені заходи можуть кваліфікуватись як така допомога лише за умови їх відповідності її критеріям, котрими є: наявність економічної переваги для отримувача, надання державою або з використанням державних ресурсів, вибірковість, спотворення конкуренції та негативний вплив на торгівлю. Крім того, операції галузей сільського господарства й заходи, які держава зобов’язана виконати за міжнародними договорами, належать до сфер, на котрі не поширюються загальні правила державної допомоги.





    Ionitse, Vyacheslav.
    Fiscal and regulatory efects of the tobacco excise duty reform in Moldova: lessons for Ukraine [Текст] / Vyacheslav Ionitse, Tetiana Koshcuk // Фінанси України. - 2021. - № 3. - С. 46-59. - Текст на англ. мові. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Тютюнові вироби--Акцизний податок--Молдова
Анотація: У статті проаналізовано практику реформування акцизного податку з тютюнових виробів у Молдові з метою формування інформаційної бази щодо зарубіжного досвіду впровадження податкових новацій та його врахування в Україні. Встановлено, що в Молдові реалізовувалася радикальна фіскально орієнтована акцизна політика, а реформування акцизу на окремі види тютюнових виробів часто було не­однозначним у контексті забезпечення відповідності стандартам ЄС і досягнення цілей наповнення бюджету та охорони здоров’я. Зроблено висновок про те, що досвід Молдови у сфері реформування акцизного податку з тютюнових виробів не можна вважати позитивним.


Дод.точки доступу:
Koshcuk, Tetiana; Кощук, Тетяна Василівна; Іоніце, Вячеслав П.




    Іваницька, Ольга Михайлівна.
    Методологічні проблеми аналізу розмивання податкової бази та виведення прибутку з-під оподаткування (BEPS) [Текст] / О. М. Іваницька, Т. В. Кощук // Фінанси України. - 2021. - № 6. - С. 55-71. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Оподаткування--Вивидення прибутку
Анотація: Статтю присвячено питанням методології аналізу розмивання податкової бази та виведення прибутку з-під оподаткування (BEPS) із метою розроблення управлінських підходів щодо протидії цим негативним явищам в Україні. Розглянуто типи джерел даних, які можуть бути використані для аналізу BEPS. Показано, що джерела інформації переважно мають істотні обмеження, котрі полягають у їх відсутності чи недостатній репрезентативності в окремих країнах, обмеженні доступу до даних, відсутності більшості фінансових даних про діяльність міжнародних груп компаній та їхніх підрозділів. Проаналізовано індикатори, за допомогою яких ОЕСР пропонує вивчати масштаби й форми прояву BEPS, виявлено їх недоліки.


Дод.точки доступу:
Кощук, Тетяна Василівна




    Іваницька, Ольга.
    Організаційні засади автоматичного обміну інформацією в податкових цілях за стандартом CRS [Текст] / О. М. Іваницька, Т. В. Кощук, Л. Г. Олейнікова // Фінанси України. - 2022. - № 6. - С. 54-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Податкова політика--Обмін інформацією--Стандарт CRS--Україна
Анотація: Надано оцінювання організаційних засад автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки в податкових цілях за стандартом CRS і розроблення рекомендацій щодо запровадження такого обміну в Україні.


Дод.точки доступу:
Кощук, Тетяна; Олейнікова, Людмила