81.2Укр-3
К75


    Кочан, І. М.
    Інтернаціональні компоненти у структурі слів-термінів [Текст] / І.М. Кочан // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2007. - №15. - С. 2-7. - Библиогр. в конце ст.: 11 назв.
ББК 81.2Укр-3 + 81.2Укр-4
Рубрики: Українська мова--Лексика--Термінологія
   Українська мова--Лексикографія

Анотація: У статті подається лексикографічний аналіз слів-термінів із інтернаціональними компонентами.





    Кочан, І. М.
    Сучасна українська мова: оновлення лексичного складу [Текст] / І. М. Кочан // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2009. - № 19-20. - С. 9-12. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Українська мова--Мовознавство--Лексикологія
Анотація: Запропонована методична стаття, містить проаналізовані семантико-словотвірні особливості лексем- новотворів з міжнародними елементами, визначена доцільність їх функціонування в побутовому мовленні українців, а також їх поширеність через здатність влучно позначити поняття сучасного життя.





    Кочан, І. М.
    Велика подія в біологічній термінографії [Текст] : рецензия / І. М. Кочан // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 10. - С. 86-88
Рец. на кн. : Словник української біологічної термінології. - К. : КММ, 2012. - 744 с.

Рубрики: Українська мова--Термінологія--Біологічна
   Лексикографія--Словники термінологічні

Анотація: Рецензований словник - це "перша в українській лексикографії праця, що охоплює найуживанішу українську біологічну термінологію та її відповідники в російській та англійській мовах".





    Кочан, І. М.
    Українське термінознавство вчора, сьогодні, завтра [Текст] / І. М. Кочан // Мовознавство. - 2017. - № 6. - С. 44-53. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Українська мова--Термінознавство
Анотація: У статті проаналізовано здобутки українського термінознавства в організаційному (проведення конференцій, нарад, семінарів, співпраця з міжнародними термінологічними організаціями), науковому (захист кандидатських дисертацій, написання монографій), навчальному (наявність підручників, посібників з термінознавстіва), лексикографічному (видання термінологічних словників) аспектах у зіставленні з набутками, починаючи від середини ХХ ст. та з перспективою на майбутнє. Зіставляючи показники, можна констатувати зародження теоретичного і практичного термінознавства в середині ХХ ст., його утвердження в часи незалежності і перспективи подальшого розвитку. Водночас відзначено певні недоліки термінологічного процесу, вказано на шляхи їх подолання.