Білоцерківець, Наталка
    Самособоюнаповнення [Текст] : інтерв'ю з Михайлиною Коцюбинської / Наталка Білоцерківець // Українська культура. - 2001. - № 11-12. - С. 2-4
Рубрики: Літературознавці України
   Українські письменники, 20 ст.--Літературознавці



Дод.точки доступу:
Коцюбинська, Михайлина \про неї\




    Коцюбинська, Михайлина
    Від бульвару Шевченка, 14 - до Грушевського, 4 [Текст] : із спогадів про Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка) / Михайлина Коцюбинська // Слово і час. - 2001. - № 11. - С. 34-40
Рубрики: Літературознавство України--Інститут літератури


Дод.точки доступу:
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України \про них\




    Коцюбинська, Михайлина.
    Ми на Майдані і Майдан у наших душах [Текст] / М. Коцюбинська // Сучасність. - 2005. - №2. - С. 5-9
Рубрики: Внутрішня політика України--Вибори президента, 2005
Кл.слова (ненормовані):
Помаранчова революція
Анотація: Висловленні враження від позитивних змін , що сталися в українському суспільстві. Підкреслено цивілізаційні моделі розвітку - соціально-економічні, культурно-національні, морально-психологічні.





    Тарнашинська, Людмила.
    Михайлина Коцюбинська: мистецтво залишатися собою [Текст] / Людмила Тарнашинська // Березіль. - 2005. - № 10. - 159-178. . - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Літературознавці України
   Шістдесятники--Літературознавці

Анотація: Михайлина Хомівна Коцюбинська-спадкоємиця великого роду Коцюбинських-дочка молодшого брата Михайла Коцюбинського Хоми Михайловича, відомий літературознавець, одна з когорти шістдесятників.


Дод.точки доступу:
Коцюбинська, Михайлина-літературознавець \про неї\




    Коцюбинська, Михайлина.
    Література факту: між "великою" і "малою" зонами (художня документалістика: мемуаристика, щоденники, листи) [Текст] / Михайлина Коцюбинська, // Березіль. - 2006. - № 9. - С. 157-173
Рубрики: Літературознавство України--ХУДОЖНЯ ДОКУМЕНТАЛІСТИКА
Анотація: Література факту-листи, щоденники, спогади, есеї-нині досягла рівня белетристики й переживає свій ренесанс. Уже сама форма літератури факту налаштована на передачу живого безпосереднього враження дійсності.





    Коцюбинська, Михайлина.
    Про секрети текстології - теоретичні й "персональні" [Текст] / М. Коцюбинська // Слово і час. - 2006. - № 5. - С. 81-83.
Рец. на кн.: Гнатюк М. Юрій Яновський: текст і авантекст : Монографія / М Гнатюк. - .- К., Ніжин: ТОВ Аспект - Поліграфія, 2006.- 328 с.

Рубрики: Текстологія--Тлумачення тексту
   Літературознавство

Анотація: Книга Мирослави Гнатюк "Юрій Яновський: текст і авнтекст" - одне з перших дослідження теоретичних проблем текстології і водночас зразок т. зв. "персональної текстології": реконструкція на цій базовій основі процесу становлення художньго тексту у творчості Ю. Яновського в зіставленні з авторським задумом.


Дод.точки доступу:
Яновський, Ю.




    Коцюбинська, Михайлина.
    Пам'ятка єднання двох культур: архів Зіни Геник-Березовської [Текст] / М. Коцюбинська // Слово і час. - 2006. - № 6. - С. 82-85. - Бібліогр. в підрядк. прим.
Рубрики: Літературні зв'язки
   Україністика--Чеська

Анотація: Подружжя відомих чеських україністів Зіни і Костя Геник-Березовських відігравало значну роль у культурному житті української Праги 20 століття. У 2003 році було передано архів подружжя до відділу рукописних фондів і текстології Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України. Архівний матеріал можна поділити на дві частини: документи і матеріали, безпосередньо пов'язані з життям і діяльністю подружжя Геник-Березовських, і синтетичне зібрання архівів різних українських культурних діячів, що жили і працювали в Чехії.





    Коцюбинська, Михайлина.
    Людина серед людей [Текст] : Роман Корогодський у колі друзів і однодумців / М. Коцюбинська // Кур`єр Кривбасу. - 2008. - № 218-219. - С. 207-218
Рубрики: Літературознавство--Літературний огляд
Анотація: Відомий культуролог, видавець та письменник Роман Корогодський у спогадах знакової постаті серед шістидесятників Михайлини Коцюбинської постає як свідок і учасник одного з найцікавіших періодів у історїї культури України 20ст. періоду шістидесятництва.


Дод.точки доступу:
Корогодський, Роман \про нього\




    Денисюк, Іван.
    Кінофільм душі [Текст] / І. Денисюк // Дзвін. - 2007. - № 9. - С. 145-147.
Рец. на кн.: Коцюбинська М. Книга споминів / Коцюбинська М . - К.: Акта, 2006. - 287 с.

Рубрики: Літературний процес--Шістдесятництво--Україна, ХХ століття
   Українська література--Історія, ХХ ст.

Анотація: Основна сюжетна пружина у "Книзі споминів" - показ отієї весни, що настала "по довгім важкім отупінні", - руху шістдесятництва, а друга - коцюбинознавча. Ці перехресні стежки сходяться в особі Михайлини Хомівни - з письменницької династії й талановитого літературознавця і перекладача, "зухвалої" дисидентки років шістдесятих і пізніших.


Дод.точки доступу:
Коцюбинська, Михайлина \про неї\




    Сверстюк, Євген.
    Над книгою М. Коцюбинської [Текст] : литературный обзор / Є. Cверстюк // Кур`єр Кривбасу. - 2007. - № 212 - 213. - С. 338 - 339.
Рубрики: Українська література--Проза--Літературний процес
Анотація: Спогади Євгена Сверстюка про Михайлину Коцюбинську та її життя.


Дод.точки доступу:
Коцюбинська, Михайлина Хомівна (1931 р.н.) \про неї\




    Павленко, Наталія.
    Над "Книгою споминів" з Михайлиною Коцюбинською [Текст] / Н. Павленко // Дзвін. - 2008. - № 5-6. - С. 152-154.
Рец. на кн.: Коцюбинська М. Книга споминів / М Коцюбинська. - .- 2006.

Рубрики: Рецензії на книги з літератури
   Українська література--Письменники України, 20 ст.

Анотація: В рецензованій статі йдеться про твір письменниці М. Коцюбинської, в якій відкривається дивовиний світ, у якому тісно переплетено родини Коцюбинських з долями інших українських і неукраїнських культурних діячів...


Дод.точки доступу:
Коцюбинська, Михайлина




    Коцюбинська, Михайлина.
    Шевченкові листи [Текст] / М. Коцюбинська // Слово і час. - 2008. - № 7. - С. 15-23. - Бібліогр.: 4 назв.
Рубрики: Шевченкознавство
   Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.

Кл.слова (ненормовані):
Публікація -- Епістолярна спадщина -- Коло адресатів -- Стилістичні домінанти -- Психологія творчості
Анотація: Висвітлено основні етапи збирання, збереження й публікації епістолярної спадщини Шевченка, її осмислення принципів наукового подання текстіві. Накреслено періодизацію листування, коло адресатів, стилістичні домінанти, специфіку українсько-російської двомовності в листах. Шевченкові листи як епістолярний автопортрет, "біографія душі", ключ до психології творчості. Як свідчення насущних духовних потреб і недремного зв'язку з Україною. Як документ доби й мистецький феномен.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\




    Коцюбинська, Михайлина.
    Тихий стоїцизм Григорія Кочура [Текст] / Михайлина Коцюбинська // Слово і час. - 2009. - № 6. - С. 68-75. - Бібліогр.: с.
Рубрики: Українська література--Проза, 20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
Повноструктурність -- Свідомість
Анотація: Двотомник "Література і переклад" засвідчує активну духовну присутність Г. Кочура в сьогоднішньому культурному бутті, його доробок багато в чому визначив стратегію розвитку української літератури другої половини ХХ ст. У статті показано його подвижницьке ставлення до перекладацтва, виняткову широту діапазону і тематичне розмаїття, значення його внутрішніх видавничих рецензій, зусилля, спрямовані на вирощування перекладацької зміни.


Дод.точки доступу:
Кочур, Григорій Порфирович (український поет-перекладач, історик, лауреат літ. премії ім. М.Рильського, Державної премії ім.Т.Г.Шевченка ; 17.11.1908 - 15.12.1994) \про нього\




    Коцюбинська, Михайлина.
    Іван [Текст] : до 80-річчя Івана Світличного / М. Коцюбинська // Дивослово. - 2009. - № 10. - С. 34-39
Рубрики: Письменники українські--Персоналії--Україна, 20 cт.
   Шістдесятники--Література--Персоналії--Україна, 20 ст.

Анотація: Визначний представник українського покоління шістдесятників за свою мужню позицію зазнав репресій. Значна частина доробку Івана Світличного, критика, поета, перекладача була створена у неволі. У 1994 р. творчість Івана та Надії Світличних було відзначено Державною премією України ім. Т.Г. Шевченка


Дод.точки доступу:
Світличний, Іван Олексійович (укр. рад. літературознавець, мовознавець, літ. критик, поет, перекладач, діяч укр. руху опору 1960-1970-их років, репресований ; 1929-1992) \про нього\
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Коцюбинська, Михайлина.
    Голос духу [Текст] : рецензия / М. Коцюбинська // Кур`єр Кривбасу. - 2010. - № 242-243. - С. 349-353.
Рец. на Самвидавний журнал "Пороги" (Київ: "Смолоскип", 2009)

Рубрики: Літературознавство--Літературний огляд





    Коцюбинська, Михайлина.
    У відділі рукописних фондів Інституту літератури: архів Володимира Дрозда [Текст] / М. Коцюбинська // Слово і час. - 2010. - № 6. - С. 117-119.
Рубрики: Українська література--Письменники--Персоналії
   Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка--Відділ рукописних фондів

Кл.слова (ненормовані):
Молода проза -- Епістолярій -- Спогади
Анотація: Автор розповідає про одне з останніх цікавих надходження до Відділу рукописних фондів і текстології Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України - архів В. Дрозда. Це великий документальний архів, що досить повно відображає життєвий і творчий шлях талановитого прозаїка.





   
    Михайлина Хомівна Коцюбинська [Текст] // Слово і час. - 2011. - № 2. - С. 120-121
Рубрики: Видатні діячі--Коцюбинська Михайлина Хомівна (1931-2011)
Анотація: У статті йдеться про Михайлину Хомівну Коцюбинську - український філолог та літературознавець, активна учасниця руху шістдесятників.


Дод.точки доступу:
Коцюбинська, Михайлина Хомівна (український філолог та літературознавець, активна учасниця руху шістдесятників ; 1931-2011)




    Жулинський, Микола.
    Жила з Богом в душі [Текст] / Микола Жулинський // Слово і час. - 2011. - № 2. - С. 122-124
Рубрики: Видатні діячі--Коцюбинська Михайлина Хомівна (1931-2011)
Анотація: У статті йдеться про Михайлину Хомівну Коцюбинську - український філолог та літературознавець, активна учасниця руху шістдесятників.


Дод.точки доступу:
Коцюбинська, Михайлина Хомівна (український філолог та літературознавець, активна учасниця руху шістдесятників ; 1931-2011)




    Мірошниченко, Лариса.
    "Чиств хвилини впізнань і розуміння..." [Текст] / Лариса Мірошниченко // Слово і час. - 2011. - № 2. - С. 125-126
Рубрики: Видатні діячі--Коцюбинська Михайлина Хомівна (1931-2011)
Анотація: У статті йдеться про Михайлину Хомівну Коцюбинську - український філолог та літературознавець, активна учасниця руху шістдесятників.


Дод.точки доступу:
Коцюбинська, Михайлина Хомівна (український філолог та літературознавець, активна учасниця руху шістдесятників ; 1931-2011)




    Вознюк, Володимир.
    Згадуючи Михайлину Коцюбинську [Текст] / Володимир Вознюк // Дзвін. - 2011. - № 7. - С. 127-131
Рубрики: Літературознавство--Видатні діячі--Україна, 20-21 ст.
   Мовознавці України, 20-21 ст.

Анотація: 7 січня на 80-му році життя померла Михайлина Коцюбинська, український філолог та літературознавець покоління шістдесятників. Вона була почесним доктором Національного університету «Києво-Могилянська академія». Лауреат Премії імені Василя Стуса та Національної премії України імені Тараса Шевченка. Володимир Вознюк згадує деякі моменти життя М. Коцюбинської.


Дод.точки доступу:
Коцюбинська, Михайлина Хомівна (український філолог та літературознавець, активна учасниця руху шістдесятників. ; 1931-2011) \о ней\; чернівецький автор, про Чернівці (Чернівецьку область)