Костенко, Наталія.
    Про риму і строфіку Шевченка [Текст] / Наталія Костенко // Слово і час. - 2011. - № 1. - С. 23-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Літературознавство--Віршування

Анотація: Статтю присвячено розгляду особливостей рими та строфіки Тараса Шевченка у процесі еволюції його індивідуального стилю.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\




    Костенко, Наталія.
    Геополітичний вимір залучення країн у глобальну торгівлю [] / Н. Костенко // Економіст. - 2011. - № 1. - С. 17-19
Рубрики: Світова торгівля--Залучення країн--Індекси
Анотація: Визначена роль індексу залучення країн у глобальну торгівлю. Наведено характеристику складових показників індексу. Сформовано кластерну модель на основі рейтингових оцінок Всесвітнього економічного форуму. Визначені позиції країн у геоекономічному просторі за інструментами торговельної політики та їх роль у формуванні регіональних торговельних блоків.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Костенко, Наталія.
    Знання про смисли: методології глибини та поверхні / Н. Костенко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2011. - № 4. - С. 3-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціолгія--Поняття--Смисл--Методологія
Анотація: Розглянуто методологічні проблематизації у вивченні феномена смислу в соціології, його продукування і трансляції в культурі та суспільстві.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Костенко, Наталія.
    Тестування шкали культурної компетентності (CQS): українська аудиторія / Наталія Костенко, Людмила Скокова // Соціологія: теорія, методи, маркетинг : Науково-теоретичний часопис. - 2012. - № 4. - С. 159-193
Рубрики: Тестування--Крос-культурна компетентність--Дослідження
Анотація: Наведено повний звіт про дослідження валідизації шкали культурного інтелекту в Україні.


Дод.точки доступу:
Скокова, Людмила
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Кафедра теорії літератури, компаративістики і літературної творчості [Текст] // Слово і час. - 2013. - № 8. - С. 3-11 : фот. - Зміст: За полудень віку / Людмила Грицик. Філологічний семінар / Ніна Бернадська. Віршознавчий семінар / Наталія Костенко. Літературна студія імені Максима Рильського / Наталія Костенко, Олександр Яровий. Студентські літературні альманахи / Анатолій Ткаченко, Олександр Яровий.
Рубрики: Національна Академія Наук України--Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
методологія -- історико-філологічна школа -- монографія -- редколегія
Анотація: Стаття присвячена п'ятдесятиріччю кафедри теорії літератури, компаративістики і літературної творчості Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. У статті йдеться про історію кафедри, її наукову та видавничу діяльність.





    Костенко, Наталія.
    Авангардистський тип українського дольника (Дк3, Дк4): метрика й ритміка [Текст] / Наталія Костенко // Слово і час. - 2013. - № 8. - С. 97-111. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавство--Віршування--Метрика
   Українська література--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
авангард -- тонічний вірш -- урбаністична лірика -- ритмічна форма
Анотація: У статті розглядаються типологічні моделі українського 3-іктового та 4-іктового дольника, зокрема авангардистський тип дольника у творчості українських футуристів і пролетарських поетів.





    Костенко, Наталія.
    Нотатки про українське віршознавство на сторінках журналу "Слово і Час" [Текст] / Наталія Костенко // Слово і час. - 2013. - № 12. - С. 20-23 : фот. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Періодичні видання--Журнали--Україна, 20-21 ст.
   Літературознавство--Віршознавство

Кл.слова (ненормовані):
віршування -- метрика -- теорія українського вірша
Анотація: Стаття присвячена дослідженням українського віршознавства на сторінках журналу "Слово і Час".





    Костенко, Наталія.
    Строфіка Шевченка [Текст] / Наталія Костенко // Слово і час. - 2014. - № 3. - С. 101-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники--Персоналії--Україна, ХІХ ст.
   Літературознавство--Віршування--Строфіка

Кл.слова (ненормовані):
творчість -- вірш -- строфа -- рима -- поезія
Анотація: У статті розглянуто особливості строфічного компонування у творах Шевченка у процесі еволюції його індивідуального стилю.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\




    Костенко, Наталія.
    3 приводу спостереження за примхами культури [Текст] / Наталія Костенко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2014. - № 4. - С. 113-132. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологія культури
Кл.слова (ненормовані):
культурсоціологія -- соціокультурні процеси -- постбурдіанські напрями в дослідженнях культури -- соціокультурна динаміка -- культурна репродукція -- культурна мобільність
Анотація: У статті розглянуто ключові напрями поточного теоретичного дискурсу про культуру як генеральний виміру культурсоціологічних (Д. Александер, И. Арнасон) і структурних (П. Бурдьє, П. Ваґнер) версіях і як специфічний сектор рухливих соціумів (Т. Бенет, cultural studies, Л. Тевено, Л. Болтанскі, Р. Петерсон) з їхніми особливими артикуляціями і перетинами стосовно першорядності чинника культури, потягами до ідеї "множинних модерностей", моделей антропології і STS. На підставі значимих концептуальних пропозицій наостанок подано картографію внесків у сучасну соціокультурну динаміку, що розуміється як взаємодія процесів, станів і результатів культурної репродукції та культурної мобільності. Запропоновано операціюналізацію розподілу дослідницької уваги у вивченні культурної рухливості та змін.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Костенко, Наталія.
    З приводу соціології недовіри [Текст] / Наталія Костенко, Сергій Макеєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2014. - № 3. - С. 3-15
Рубрики: Соціологія--Функції недовіри--Онтологічний статус--Дослідження
Анотація: Обговорюються джерела і причини поширення недовіри в сучасних суспільствах, а також культурна складова живильного середовища відчуженості громадян та інститутів від загальних завдань.


Дод.точки доступу:
Макеєв, Сергій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Костенко, Наталія.
    Новини часів війни й виборів [Текст] / Наталія Костенко, Сергій Макеєв // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - № 2. - С. 3-23 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Телевізійна публіцистика--Політичні новини--Моніторинг
Кл.слова (ненормовані):
новини -- телебачення -- війна -- журналістика відданості -- медіа-ландшафт
Анотація: Викладені дані моніторингу політичних новин, який здійснюється Академією української преси та науковцями Інституту соціології НАН України методом кількісного контект-аналізу новинних програм провідних українських телеканалів. Війна на сході країни та перебіг кампанії з виборів президента у травні 2014 р. подаються у новинах у перспективі "журналістики відданості" – зафіксована мономодальність і моновалентність медіа-ландшафту. На відміну від президентських, вибори до Верховної Ради у жовтні 2014 р. підвищили градус політичного життя й увиразнили неоднорідність політичних уподобань громадян. Відтворюється нова сегментація політичного поля України. Новини орієнтуються на лідерів передвиборних перегонів і тих, хто активно створює інформаційні приводи.


Дод.точки доступу:
Макеєв, Сергій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Костенко, Наталія.
    У стані “emergency”: культурні ефекти [Текст] / Наталія Костенко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2016. - № 4. - С. 102-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Суспільно-політичні процеси--Дестабілізація--Україна, 2014-2016 рр.
Кл.слова (ненормовані):
суспільний стан “emergency” -- афективні атмосфери фінансової нестабільності -- культурні ефекти -- культурні техніки -- трансмісія національного в культурі та повсякденності -- медіатизація “emergency”
Анотація: Кілька останніх років українське суспільство перебуває у стані, що за умов сис­темної турбулентності й війни на Сході небезпідставно підпадає під дефініцію “emergency”, котра вказує на зростання соціальної непевності та зміни у способі життя людей. Стан “emergency” концептуалізується в сучасній соціологічній літературі, відповідно до комплементарності центрального тропа “винятковості” й уявлень про її квотовані імплікації, зумовлені трансформаціями різних суспільних порядків. Реальність “emergency” одночасно продукує множинні топології й темпоральності, конституюючи афективні атмосфери невідкладності й очікування рівномірних ритмів загального та приватного існування. У статті розглянуто культурні ефекти, що були ініційовані ціннісною енергетикою подій зими 2013-2014років, такі як “трансмісія національного”, інтенція “відкритих шлюзів”, медіатизація “emergency”, осмислення яких потребує як дискурсивних, так і нон-дискурсивних підходів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Костенко, Наталія.
    Любовні і скорботні елегії Дмитра Кременя [Текст] : [рецензія] / Наталія Костенко // Слово і час. - 2017. - № 5. - С. 105-111
Рец. на кн. : Кремінь Дмитро. Скрипка з того берега. Лірика / Дмитро Кремінь. - Миколаїв: Іліон, 2016. - 88 с.

Рубрики: Українська література--Поезія--21 ст.
   Українська література--Критика

Кл.слова (ненормовані):
поезія -- українська література -- інтертекстуальність -- християнське співстраждання
Анотація: Рецензент відносить Дмитра Кременя до кращих сучасних українських поетів, відзначаючи його багатство мови, майстерність віршової форми. Підкреслює також особливість поета, у якого є не лише інтертекстуальність, інтелектуалізм та освіченість, але й відчуття співстраждання, що поширюється на всіх людей.





    Костенко, Наталія.
    Поетична географія Людмили Скирди [Текст] : рецензия / Наталія Костенко // Слово і час. - 2017. - № 11. - С. 102-113. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Наєнко М. Поетична карма Людмили Скирди. Літературно-критичні спостереження / М. Наєнко. - Київ : Освіта України, 2016. - 115 с.

Рубрики: Письменники України--Діаспора, 20 ст.
Анотація: Книжка про "поетичну карму" Л. Скирди наводить на широкі роздуми про літературно-мистецькі шукання в Україні, принаймні останнього півстоліття.


Дод.точки доступу:
Скирда, Людмила Михайлівна (укр. поетеса, есеїст, літературознавець, пер., культоролог ; 1945-) \про неї\




    Костенко, Наталія.
    Елементарні частки ґлобальної комунікації / Наталія Костенко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2018. - № 4. - С. 206-211
Рец. на кн. : Зернецька, О. В. Ґлобальна комунікація / О. В. Зернецька. - Київ : Наукова думка, 2017. - 349 с.

Рубрики: Ґлобалізація--Ґлобальна комунікація

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Комунікація і політика за доби постправди [Текст] : круглий стіл журналів "Філософська думка" та "Соціологія: теорія, методи, маркетинг" // Філософська думка. - 2018. - № 5. - С. 6-35. - Зміст: Українські медіа: ущільнення контекстів недовіри / Наталія Костенко. Об'єктивність і цінності за доби постправди / Віктор Степаненко. (Не)довіра до ЗМІ: що робити? / Галина Петренко. "Історія знову перетворилася на ідеологічний фронт" / Георгій Касьянов. Продукт споживання vs інформаційний продукт / Тимофій Милованов. Про канали та способи маніпуляції громадською думкою / Микола Княжицький. Як можлива істина в "ситуації постправди"? / Анатолій Єрмоленко. "Безособового висловлювання не існує" / Юрій Макаров. Режими істини / Олег Білий.
Рубрики: Засоби масової інформації--Вплив на масову свідомість
Анотація: Ідея круглого столу - загальна ситуація розуміння особливості сучасної комунікації через конвенційнй ЗМІ та, особливо, через універсалізацію, глобалізацію інформаційних потоків у соціальних мережах, сайтах, месенджерах, через контакти завдяки інтернетові; центральне поняття постправди, доби постправди як загальної характеристики часу, в якому ми перебуваємо зараз.





    Костенко, Наталія.
    Публічне і приватне: реконфігурація взаємодій у громадянському акті / Наталія Костенко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 2. - С. 53-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологія--Поняття--Публічне--Приватне
Кл.слова (ненормовані):
класичні моделі публічної сфери -- деліберативна демократія
Анотація: Предмет дослідницького інтересу – рух соціологічної рефлексії в плані взаємодії публічних і приватних царин у соціальному, політичному та індивідуальному житті. У фокусі – граничні конструкти втілення публічності: насамперед, класичні моделі "простору появи" вільних громадян поліса (Г. Лрендт) та публічної сфери, що організується комунікативною раціональністю (Ю.Габермас).

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Костенко, Наталія.
    Модифікація публічності у громадянському акті та медіа / Наталія Костенко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 3. - С. 22-23
Рубрики: Громадянське суспільство--Модифікація публічності
Анотація: Виступ на круглому столі "Методологічні та методичні аспекти соціологічного дослідження громадянського суспільства в Україні", що відбувся 24 травня 2019 р. в в конференц-залі Інституту соціології НАН України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Костенко, Наталія.
    Нова книжка про Сергія Полуяна [Текст] : рецензия / Наталія Костенко, Микола Сулима // Слово і час. - 2020. - № 3. - С. 122-127
Рец. на кн. : Палуян Сяргей. След, вечна жывы Творы. Успаміны. Прысвячэнні. Даследаванні / Сяргей Палуян; укладанне, падрыхтоўка тэксту, аглядныя аналітычныя артыкулы, прадмова i каментар Таццяны Кабржыцкай, Вячаслава Рагойшы. - Мінск: Кнігазбор, 2018. 336 с. (Бібліятэка Саюза беларускіх пісьменнікаў «Кнігарня пісьменніка»; выпуск 114)

Рубрики: Вчені--Білорусія, 19-20 ст.
Анотація: Видання базується на творчій спадщині оригінального публіциста, критика, прозаїка та поета Сергія Палуяна (1891–1910), старанно знайденого дослідниками в українській та білоруській періодиці. У книзі вперше найповніше представлені спогади письменника, його родичів та знайомих, присвячені йому художні твори, матеріали про генеалогію Палуян.


Дод.точки доступу:
Сулима, Микола; Палуян, Сергій \про нього\




    Костенко, Наталія.
    Мережева комунікація: алгоритмічний і ризикований зв’язок [Текст] / Наталія Костенко // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2020. - № 2. - С. 5-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Засоби масової комунікації--Мережеві технології
Кл.слова (ненормовані):
алгоритмічна культура -- антропоцентризм -- технодетермінізм -- медіа -- соціальні мережі -- “технічний менталітет”
Анотація: У статті описано способи міркування про сучасну алгоритмічну культуру, яка визначається комунікативними режимами мереж. Підкреслюється, що незалежно від зміщень та акцентуації теоретичної думки щодо інформаційного середовища і цифрових комунікацій, перетворень статусів операторів і механіки обмінів, концептуальний простір дедалі більше схиляється до варіацій моделювання взаємодії human і nonhuman аґентів. При цьому віддають належне і тим, і тим, поєднуючи дискурси систем влади, ієрархічних структур і громадянського суспільства з розумінням “технічного менталітету” (Симондон) як онтогенетичної здатності складних машин до автономного та самореферентного розвитку, яку було б неправомірно іґнорувати або, навпаки, перебільшувати.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)