Кораблін, С. О.
    Валютно-курсова політика України: стабілізаційні ефекти та можливі перспективи розвитку [Текст] / С. О. Кораблін // Фінанси України. - 2007. - № 9. - С. 112-123. - Бібліогр.: 2 назви
Рубрики: Валютно-курсова політика України
Анотація: Розглянуто окремі умови визначення валютно-курсової політики у 2004-2007 роках, її макроекономічні ефекти та загальні чинники подальшого розвитку.Аналізується високий рівень невизначеності, що домінував в українській економіці впродовж останніх трьох років, та його негативний вплив на ринкові передбачення.





    Кораблін, С.
    Валютний курс гривні: деякі ефекти та обмеження [Текст] / С. Кораблін // Економіка України. - 2010. - № 4. - С. 76-87
Рубрики: Валютний курс--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інфляція -- обмінний курс -- дефляція
Анотація: Розглянуто динаміку курсових коливань гривні протягом 1998-2009 рр. Визначено причини та рівень інфляції протягом цих років, її залежність від ситуації у фінансовому секторі. Пропонується досвід Китаю щодо регулювання курсу національної валюти.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Кораблін, С. О.
    Модель "відстаючого зростання": економічні фактори та наслідки для України [Текст] / С. О. Кораблін // Економіка і прогнозування. - 2016. - № 2. - С. 74-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Розвиток--Циклічні коливання
Анотація: Запропоновано підходи до аналізу та прогнозування циклічних коливань національної економіки України. Як незалежний фактор змін фаз циклу розглядається світова кон'юнктура на сировину. Проаналізовано квартальну динаміку реального ВВП України, доходів її Зведеного бюджету та його дефіциту, а також валютного курсу гривні до долара США за період 1996-2016 рр. Зовнішню кон'юнктуру досліджено за показниками цін на сталь, пшеницю, олію та азотні добрива, що експортуються Україною.





    Кораблін, С. О.
    Неоліберальний мейнстрім: коли Америка проти [Текст] / С. О. Кораблін // Економіка України. - 2017. - № 5/6. - С. 90–105
Рубрики: Економічні доктрини--Неолібералізм
Анотація: Проаналізовано економічні причини привабливості неоліберальної доктрини у міжнародних відносинах. Показано, що, як правило, принципи вільної конкуренції та саморегульованих ринків відстоюють країни, які мають на них явні конкурентні переваги. Коли ж ці переваги зникають, заінтересованість у вільній конкуренції теж зникає. На зміну їй приходять ті чи інші види протекціонізму (включаючи жорсткі адміністративні заборони).

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кораблін, С. О.
    Вашингтонський консенсус: тоді та тепер [Текст] / С. О. Кораблін // Економіка України. - 2017. - № 11. - С. 17-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Модернізація--Міжнародні рекомендації
Кл.слова (ненормовані):
"реформи першого покоління" -- "реформи другого покоління" -- сировинна економіка -- сировинна кон’юнктура -- технологічний розвиток
Анотація: Проаналізовано принципи “реформ першого покоління” і “реформ другого покоління”, рекомендовані міжнародними організаціями країнам, які звертаються до них по фінансову підтримку. Розглянуто критику зазначених рекомендацій у рамках Вашингтонського консенсусу. Показано специфіку малих, сировинних економік, прив’язаних до глобальних циклів сировинної кон’юнктури. Підкреслено, що національні фінанси таких економік критично залежать від фаз світової кон’юнктури, але це не враховується Вашингтонським консенсусом. Зроблено висновок, що нівелювання сировинної уразливості вимагає технологічного розвитку і виробничої модернізації малих економік.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кораблін, С. О.
    Глобальна фінансова нестабільність і монетарна влада в сучасному світі [Текст] : рецензия / С. О. Кораблін // Економіка і прогнозування. - 2018. - № 1. - С. 154-155
Рец. на Монетарная власть в современном мире. Кто бросит вызов доллару? : монография / Вишневский В. П., Вишневская Е. Н., Матюшин А. В., Шелудько Н. М.; ГУ "Институт экономики и прогнозирования НАН Украины". - Киев: Академперіодика, 2017.-200с.

Рубрики: Монетарна політика--Досвід проведення--Економіки світу





    Кораблін, С. О.
    Макроекономіка : підручник. Тема 37 : Валютний курс [Текст] / С. О. Кораблін // Економічна теорія. - 2018. - № 2. - С. 77-91. - Зміст: 37.1. Загальні поняття ; 37.2. Теорія єдиної ціни. Паритет купівельної спроможності ; 37.3. Фактори формування та зміни валютного курсу ; 37.4. Номінальний ефективний обмінний курс. Реальний ефективний обмінний курс ; 37.5. Валютний режим
Рубрики: Макроекономіка--Навчальні видання
   Економічна теорія--Методика викладання

   Валютна політика--Валютний режим--Валютний курс






    Кораблін, С. О.
    Структурна вразливість та фінансова нестабільність України: глобальний контекст [Текст] / С. О. Кораблін, С. С. Шумська // Економіка і прогнозування. - 2018. - № 4. - С. 7-37 : дод. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансова нестабільність--Економічна динаміка--Монетарна політика--Україна
Анотація: Українська економіка роками страждає від фінансової настабільності, що проявляється у хронічній девальвації гривні, регулярних фінансових, бюджетних, боргових та банківських кризах, циклічних сплесках інфляції тощо. У статті доводиться, що вплив на реальний ВВП України світових цін на сировину та курсу долара США до євро виявляється, за певних обставин, більш значущим, ніж інфляції в Україні (ціни виробників промислової продукції) та курсу гривні до долара США. Це дає змогу інтерпретувати зовнішні монетарні ефекти як вагомий чинник економічної та фінансової динаміки України - вагомий настільки, що за певних умов його дієвість є більш значущою, ніж грошово-кредитна та валютно-курсова політика власне НБУ.


Дод.точки доступу:
Шумська, С. С.




    Білорус, Олег.
    Долаючи економічні пастки [Текст] : [рецензія] / О. Г. Білорус // Фінанси України. - 2019. - № 2. - С. 124-126
Рец. на моногр. : Кораблін С. О. Макроекономічна динаміка України: пастка сировинних ринків : монографія / НАН України, ДУ "Ін-т економіки та прогнозування". - Київ, 2017. - 308 с.

Рубрики: Макроекономіка--Україна, Рецензія на монографію
Анотація: Автор статті описує монографію Сергія Корабліна "Макроекономічна динаміка України: пастка сировинних ринків", 2017 р.


Дод.точки доступу:
Кораблін, Сергій Олександрович (укр. економіст, д-р екон. наук ; 1958-) \про моногр.\




    Кораблін, С. О.
    Китай: інвестиційні амбіції, обмеження та можливості [Текст] / С. О. Кораблін // Економіка і прогнозування. - 2019. - № 3. - С. 138-157. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інвестиції іноземні--Можливості--Китай
Анотація: Розглянуто фінансові аспекти реалізації міжнародної ініціативи КНР "Один пояс, один шлях". Показано вражаючі економічні успіхи Китаю упродовж останніх 30 років, завдяки яким країна перетворилась на найкрупнішого глобального експортера та інвестора, набувши при цьому статус другої у світі за обсягом національного ВВП та імпорту. Але сама країна потребує подальшого освоєння іноземних інвестицій та технологій через відносно невисокий рівень фондоозброєності своєї робочої сили.





    Кораблін, С. О.
    Щодо окремих аспектів взаємовідносин України з МВФ [Текст] / С. О. Кораблін // Економіка України. - 2019. - № 5. - С. 3-5. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародний валютний фонд--Співробітництво--Програми фінансування--Україна
Анотація: З огляду на неоднозначність і важливість питань співробітництва України з МВФ, дуже актуальними є напрацювання провідних науковців з цієї теми. Саме цим проблемам і був присвячений Міжнародний науковий семінар, який проводився в ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» 10 жовтня 2018 р.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)