Колюх, Валерій.
    Актуальні напрямки реформування Конституції України в контексті політичних викликів сучасності [Текст] / Валерій Колюх // Віче. - 2012. - № 8. - С. 10-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституція України--Реформування
Анотація: Автор аналізує основні положення Конституції України, які потребують реформування, тому що нинішній політичний устрій України не відповідає загальним тенденціям розвитку європейського конституційного процесу, які пов’язані з посиленням виконавчої влади, зумовленим подальшим ускладненням інституціональної структури розвинених суспільств.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Колюх, Валерій.
    Інститут президенства в Україні як об’єкт конституційного процесу [Текст] / Валерій Колюх // Віче. - 2012. - № 11. - С. 5-7. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Президенство--Інститут президенства--Україна
Анотація: Формування дієвої та відповідальної президентської влади в Україні вже не перший рік є актуальним предметом наукових пошуків і чинником суспільно-політичного життя. Під час переходу від будь-якої форми автократії до представницького врядування питання визначення конституційного статусу глави держави посідає особливе місце у сфері нормативно-правового забезпечення державного будівництва. Автор розглядає питання розвитку інституту президенства в Україні та проблеми оптимізації системи влади.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Колюх, Валерій.
    Депутатська недоторканість: зарубіжний досвід і українські проблеми [Текст] / В. Колюх // Віче. - 2015. - № 3. - С. 52-56. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Депутати--Недоторканість





    Колюх, Валерій.
    Представник Президента чи уряду? [Текст] / Валерій Колюх // Віче. - 2014. - № 14. - С. 9-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Органи місцевого самоврядування України--Інститут представництва
Анотація: Проаналізовано конституційні зміни, запропоновані Президентом України, в частині, що стосується реформування конституційно-правового статусу органів місцевого самоврядування. Обгрунтовано можливі наслідки впровадження інституту представника Президента на місцях у контексті його взаємовідносин з органами місцевого самоврядування в умовах парламенсько-президетської форми правління в Україні. На основі дослідження конституційних актів Франції, Польщі та Румунії доводиться доцільність запровадження на місцях урядового, а не президентського державного представництва, що допоможе частково усунути дуалізм виконавчої влади в Україні. Відзначається, що така модель відповідатиме європейській практиці й цілком сумісна з парламентсько-президентською формою правління.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Колюх, Валерій.
    Звуження через розширення: правовий статус Президента України в контексті конституційних змін [Текст] / Валерій Колюх // Віче. - 2014. - № 23. - С. 9-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Президент України--Повноваження--Конституція України
   Президенство--Інститут президенства--Україна

Анотація: Проаналізовано зміни в конституційному статусі Президента України в процесі реформування Конституції України. Відзначено зменшення обсягу конституційних повноважень Президента України в результаті здійсненого Законом України № 2222-IV "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 року переходу від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління. На основі порівняння норм пректу закону "Про внесення змін до Конституції України", внесеного до Верховної Ради України Президентом України Петром Порошенком 26 червня 2014 року, та чинних конституційних положень констатовано передбачене згаданим законопроектом значне розширення повноважень Президента України.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Колюх, Валерій.
    Регіоналізм як одна з форм децентралізації влади [Текст] / В. Колюх // Віче. - 2015. - № 7. - С. 34-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційна реформа--Україна
   Влада--Децентралізація






    Колюх, Валерій.
    Конституційне DEJA-VU [Текст] / В. Колюх // Віче. - 2015. - № 10. - С. 13-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституція України--Зміни





    Колюх, Валерій.
    Бюджетно-фінансова функція в системі контрольних повноважень парламенту (міжнародна практика та українські реалії) [Текст] / В. Колюх // Віче. - 2015. - № 13. - С. 30-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Парламент--Діяльність--Повноваження
   Бюджетний процес--Україна






    Шляхтун, Петро.
    Децентралізація по-українськи в контексті європейського досвіду місцевого самоврядування [Текст] / П. Шляхтун, В. Колюх // Віче. - 2015. - № 18. - С. 27-31. - Бібліогр. в кінці глав
Рубрики: Влада--Децентралізація--Україна


Дод.точки доступу:
Колюх, Валерій




    Шляхтун, Петро.
    Конституційний Суд України як надпарламентський орган законодавчої влади [Текст] / Петро Шляхтун, Валерій Колюх // Право України. - 2021. - № 1. - С. 215-228
Рубрики: Конституційний Суд України--Законодавча влада--Конституційний контроль--Корупція
Анотація: Метою дослідження є з’ясування впливу рішень Конституційного Суду України (КСУ) на систему права України та окреслення правових засобів обмеження можливих негативних наслідків їх ухвалення з урахуванням відповідного зарубіжного конституційного досвіду. Рішення КСУ з питань антикорупційного законодавства аналізуються під кутом зору їхньої відповідності принципам правової держави та завданням щодо протидії корупції в Україні.


Дод.точки доступу:
Колюх, Валерій




    Колюх, Валерій.
    Перший академічний підручник із правової політології в Україні [Текст] : [рецензія] / Валерій Колюх // Право України. - 2021. - № 2. - С. 186-188
Рец. на підруч. : Правова політологія. Академічний курс : підручник / за ред. Ірини Кресіної. - Київ : Ін-т держави і права імені В. М. Корецького НАН України, 2021. - 480 с.

Рубрики: Правова політологія--Рецензія на підручник--Україна
Анотація: Підручник "Правова політологія. Академічний курс" містить тексти базових лекцій, в яких висвітлюються найважливіші теоретичні положення про сутність політичних і правових явищ, політико-правових процесів і проблем та сучасних підходів щодо їх вирішення, про особливості функціонування основних інститутів політики та права.





    Шляхтун, Петро.
    Множинне громадянство в Україні: чи відкриємо "скриньку Пандори"? [Текст] : [дискусії та обговорення] / Петро Шляхтун, Валерій Колюх // Право України. - 2022. - № 1. - С. 190-202
Рубрики: Громадянство--Множинне громадянство--Подвійне громадянство--Наслідки--Україна
Анотація: Стаття надає з'ясування причин, правових механізмів та прогнозування наслідків запровадження в Україні подвійного громадянства, передбаченого законопроєктом "Про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України".


Дод.точки доступу:
Колюх, Валерій