Колошук, Надія.
    Часопис "Зона": вияв народної пам'яті про репресії та ГУЛАГ [Текст] / Надія Колошук // Слово і час. - 2010. - № 1. - С. 18-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Часопис "Зона"--Україна, 1992 р.
   Радянський тоталітаризм--Історія, 1917-1980 рр.

Кл.слова (ненормовані):
Політв'язні -- Наслідки репресій -- Нефікційна література
Анотація: У статті йдеться про часопис "Зона", видаваний Всеукраїнським товариством політичних в'язнів і репресованих з 1992 р. в Києві. Здебільшого він публікує спогади, мемуарні свідчення, вірші, а також документи, нариси, публіцистичні й наукові статті, котрі розповідають про життєвий досвід колишніх в'язнів радянського ГУЛАГу, про долі українців - колишніх радянських громадян, репресованих тоталітаринм режимом у різні чоси радянської історії - від 1917 р. до 1980-х рр.





    Єременко, О. Р.
    І він вернувся - словом... : Колошук Н. Г. Іван Багряний: домінанти творчості та проблеми вивчення : навч. посібник для студентів ВНЗ / Н. Колощук. - Луцьк: Твердиня, 2010. - 104 с. (Рекомендовано МОН України) / О. Р. Єременко // Українська література в загальноосвітній школі. - 2010. - № 9. - С. 42
Рец. на: Колошук, Надія Георгіївна. Іван Багряний: домінанти творчості та проблеми вивчення : навч. посібник для студентів ВНЗ / Н. Г. Колошук. - Луцьк: Твердиня, 2010. - 104 с.

Рубрики: Українська література--Літературна критика, 20 ст.
   Літературна критика--Українська література, 20 ст.



Дод.точки доступу:
Колошук, Надія Георгіївна (д-р філол. наук, проф. кафедри теорії літ., зарубіж. літ. та журналістики Волин. нац. ун-у ім. Л. Українки) \о произв.\
Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)


801
П 352


    Колошук, Надія.
    Нефікційна література (документалістика) як маргінальне явище мультикультурного процесу сучасності: українська ситуація [Текст] / Надія Колошук // Питання літературознавства : наук. зб. - Чернівці : ЧНУ, 2009. - Вип. 78. - С. 215-223. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Українська література--Документалістика
Кл.слова (ненормовані):
література факту -- табірний текст -- еґо-текст -- екстремальні свідчення -- художня біографія

Є примірники у відділах:
1 Інв.Б 518995 - Б.ц. (вільний)




    Колошук, Надія.
    "Щоденники" Ольги Кобилянської як еґо-текст епохи декадансу: нарцисизм жіночого "Я" [Текст] / Надія Колошук // Слово і час. - 2012. - № 4. - С. 63-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України--Буковина, 19-20 ст.
   Українська література--Мемуаристика

Кл.слова (ненормовані):
щоденник -- нарцисичний образ -- тілесність -- жіноча дружба-любов
Анотація: У статті йдеться про нарцисичний характер образу головної героїні в щоденниковому тексті молодої О. Кобилянської. Декадансна епоха подає мемуарний текст як такий, що формує дискурс тілесності, еротичних бажань, жіночої дружби-любові й цим дисонує з культурною традицією.


Дод.точки доступу:
Кобилянська, Ольга Юліанівна (1863-1942) \про неї\




    Колошук, Надія.
    "Ми бідні і страшенно глупі, але ми не "мізерні азіяти"...": українське і чуже у щоденнику Юрія Луцького [Текст] / Надія Колошук // Слово і час. - 2014. - № 7. - С. 26-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Літературознавці України, 20 ст.
   Українська література--Мемуаристика, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
самоідентифікація -- етнічний образ -- імагологічна проблематика -- патріотизм -- космополітизм -- опозиція Свій - Чужий
Анотація: Ідеться про головну проблемно-конфліктну лінію в мемуарній книжці Юрія Луцького "Роки сподівань і втрат. Щоденникові записи 1986-1999 років" - визначення українства в зіставленні з іншими народами; самовизначення себе як "космополіта" у протиставленні націоналістам, традиційно "патріотично" налаштованій еміграції, у відносинах із далекою батьківщиною та новою країною, що стала місцем не лише проживання, а й самореалізації. Вияв цих конфліктних опозицій у сповідальній книжці знаного й авторитетного в колах світової славістики вченого-українця дає можливість зробити висновки про ідентифікацію українців у ХХ ст.


Дод.точки доступу:
Луцький, Юрій (літературознавець, перекладач ; 1919-2001 рр.) \про нього\




    Колошук, Надія.
    "Роман & Роман" та його творець [Текст] : [рецензія] / Надія Колошук // Українська літературна газета. - 2020. - 31 січ. (№ 2). - С. 19
Рец. на кн. : Слапчук В. Роман & роман : роман-цитатник / Василь Слапчук. - Київ : Рідна мова, 2019. - 595 с. (Серія "Великий роман")

Рубрики: Художня література--Проза--Роман--Україна, 20-21 ст.--Рецензія на книгу


Дод.точки доступу:
Слапчук, Василь Дмитрович (укр. поет, прозаїк, літ. критик. Лауреат Нац. премії України ім. Тараса Шевченка (2004), заслуж. діяч мистецтв України (2001) ; р. н. 23.12.1961) \про твір\




    Колошук, Надія.
    Поетичне трикнижжя Івана Гнатюка початку 1990-х років: чому Україна не почула пророка "нового літочислення" [Текст] / Надія Колошук // Слово і час. - 2021. - № 2. - С. 68-82. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 20-21 ст.
   Українська література--Поезія

Кл.слова (ненормовані):
табірна поезія -- андеґраунд у радянській українській поезії -- трагічне покоління
Анотація: І. Гнатюк увів в українську поезію теми та проблематику, пов'язані з масовими злочинами сталінської тиранії, з націоналістичним рухом опору, із загрозами імперської агресії з Москви в час незалежності.


Дод.точки доступу:
Гнатюк, Іван (український письменник ; 1929-2005) \про твір\