Колот, Анатолій
    Реалізація основних принципів Болонської декларації [Текст] / Анатолій Колот // Бухгалтерський облік і аудит. - 2005. - № 10. - С. 3-11
Рубрики: Болонський процес--Освіта--Економічний профіль





    Колот, Анатолій.
    Підвищення якості економічної освіти [Текст] / А. Колот // Бухгалтерський облік і аудит. - 2007. - № 11. - С. 66-70
Рубрики: Економічна освіта
   Вищі навчальні заклади--КНЕУ

Анотація: У статті йдеться про необхідність змін, які мають відбутися в освіті під впливом глобалізації та нових вимог до інтелектуального капіталу. Підкреслено, що в умовах глобалізації забезпечити стійкий і ефективний розвиток вищої освіти можливо лише на засадах інноваційного мислення, впровадження інноваційних підходів у сфері освітньої діяльності.





    Колот, Анатолій.
    Трансформація чинників розвитку вищої освіти: причини, природа, змістові характеристики [Текст] / Анатолій Колот // Вища школа. - 2008. - № 1. - С. 47-55 : фото. - Бібліогр.: 3 назви.
Рубрики: Вища школа--Освіта і суспільство
   Освіта і суспільство--Вища школа

   Вища школа--Економіка вищої освіти

   Економіка вищої освіти--вища школа

Кл.слова (ненормовані):
компетентність -- компетенції -- соціальна структура
Анотація: Дослідження проблеми економіки праці, соціально-трудових відносин та соціальних аспектів глобалізації розвитку економіки освітньої галузі.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Колот, Анатолій.
    Інституційні засади та інноваційні технології забезпечення якості економічної освіти / Анатолій Колот // Вища школа. - 2011. - № 12. - С. 16-38 : табл.
Рубрики: Вища освіта--Економічна
Кл.слова (ненормовані):
економіка знань -- людський капітал -- фундаменталізація -- індивідуалізація -- інноваційний розвиток
Анотація: У статті розглядаються складові забезпечення якості економічної освіти, імплантація яких у практику освітньої діяльності університету дала змогу набути незаперечних конкурентних переваг.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




    Колот, Анатолій.
    Людина і нова економіка: теоретико-методологічний аналіз взаємодії та домінант розвитку [Текст] / А. Колот, О. Кравчук // Економічна теорія. - 2015. - № 1. - С. 5-25. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Політекономія--Дослідження
   Економічна теорія--Людина і суспільство

Кл.слова (ненормовані):
нова економіка -- економіка людини -- соціально-трудовий вимір -- людський розвиток -- мережева людина
Анотація: Стаття містить авторський концепт людини як стратегічного ресурсу і мети соціально-економічного розвитку та теоретико-методологічний аналіз взаємодії людини і нової економіки, домінант їх розвитку. Проведене дослідження переконує в тому, що трансформація індустріальної економіки в нову економіку, відкриває нові можливості для розвитку людини, її самореалізації. Водночас ця трансформація пов’язана з дією цілої низки чинників, за якої розбудова нової економіки здійснюється вкрай суперечливо, через відтворення старих та появу нових суперечностей. Автори доводять необхідність перенесення акценту з констатації "кінця знайомого світу" до окреслення контурів і опрацювання механізмів функціонування "незнайомого світу", яким він стає для більшості населення.


Дод.точки доступу:
Кравчук, Оксана




    Колот, Анатолій.
    Соціальна нерівність доходів: глобальний вимір [Текст] / А. Колот, О. Герасименко // Економічна теорія. - 2017. - № 4. - С. 76-107
Рубрики: Міжнародна економіка
   Глобальна економіка--Соціально-економічні відносини--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
соціальна нерівність -- нерівність за доходами -- нерівність і економічний розвиток
Анотація: Подано наукове обґрунтування явища соціальної нерівності. Розкрито сутність дефініції "соціальна нерівність", окреслено спектр виявів соціальної нерівності, серед яких ключовою виокремлено нерівність у доходах. Досліджено тенденції соціальної нерівності доходів, доведено її вплив на провідні соціально-економічні процеси – економічний розвиток, соціальне буття, трансформації стану середнього класу. Окреслено тренди розвитку глобальної нерівності доходів в майбутньому. Здійснено оцінку сучасного стану глобальної нерівності доходів з акцентуванням уваги на її складових. Обґрунтовано феномен концентрації доходів і статків у верхніх сегментах в умовах глобалізації світової та зростання відкритості національних економік. Підкреслюється, що концентрація доходів і статків у верхніх сегментах є нічим іншим, як складовою провалів глобальної економіки. Досліджено вплив нерівності на провідні соціально-економічні явища.


Дод.точки доступу:
Герасименко, Оксана




    Колот, Анатолій Михайлович.
    Соціально-трудова реальність – XXI: філософія становлення, можливостей та викликів [Текст] / Анатолій Михайлович Колот // Економіка України. - 2021. - № 2. - С. 3-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зайнятість--Соціально-трудові відносини--Стан і проблеми--Україна, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
нова економіка -- соціоекономічна реальність -- концепт “Праця 4.0” -- глобальні виклики
Анотація: Квінтесенція статті – наукове пояснення філософії становлення соціально-трудової реальності – ХХІ, ядром якої є інститут “Праця 4.0” як відповідь на виклики технологічного укладу «Індустрія 4.0». Досліджено нові грані праці та зайнятості перших десятиліть ХХІ ст., розкрито прирощення знань у цій сфері шляхом з’ясування сутності породжених коронакризою змін та їх наслідків для соціально-трудової платформи “Праця 4.0”. Виявлено й обґрунтовано детермінанти становлення соціально-трудової реальності – ХХІ. Доведено необхідність переосмислення перспектив соціально-трудового розвитку в контексті демографічних зрушень, аргументовано зиски і втрати за настання “кінця праці” в класичному її розумінні, виокремлено зміни в соціально-трудовій сфері за становлення нового феномену – постглобальної економіки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)