Шевчук, Л. Т.
    Світовий і вітчизняний досвід створення і функціонування бізнес-інкубаторів [Текст] / Л. Т. Шевчук, А. В. Колодійчук // Регіональна економіка. - 2013. - № 1. - С. 178-184 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка підприємства--Організація виробництва --Управління--Господарські рішення
   Економіка підприємства--Інноваційна діяльність підприємства

Кл.слова (ненормовані):
комерціалізація інновацій -- венчурне фінансування -- інтелектуальна власність -- коучинг
Анотація: Проаналізовано зарубіжний досвід створення і функціонування бізнес-інкубаторів як новітніх організаційних структур розвитку промисловості.


Дод.точки доступу:
Колодійчук, А. В.




    Колодійчук, А. В.
    Сільський зелений туризм як невід"ємна частина матеріального виробництва [Текст] / А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україн. - 2016. - № 4. - С. 53-55. - Бібліогр. с. 55 (10 назв)
Рубрики: Екологічний туризм
   Туристична індустрія

Анотація: Визначена сутність основних понять, що використовуються при вивченні туристичної індустрії. Дано визначення поняття "екологічний туризм", наведено тлумачення сільського зеленого туризму. Обгрунтовано, що сільський зелений туризм належить до матеріального виробництва, оскільки споживач (турист) даного специфічного продукту цікавиться життям та виробництвом на селі, а саме сільським господарством та побутом. Окреслено відмінності між сільським туризмом та агротуризмом, між екотуризмом і традиційним туризмом.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колодійчук, А. В.
    Фактори впливу на конкурентоспроможність підприємств готельного бізнесу [Текст] / А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2016. - № 5. - С. 63-65. - Бібліогр. с. 65 (7 назв)
Рубрики: Ресторанно-готельний бізнес--Конкурентоспроможність
Анотація: Розглянуті чинники, що визначають конкурентоспроможність підприємства під кутом зору різних авторів. Окреслено зовнішні фактори, що забезпечують конкурентоспроможність підприємств готельного бізнесу, чинники макросередовища (економічні, науково-технічні, політичні, демографічні, соціокультурні, географічні, міжнародне оточення) і чинники мікросередовища (постачальники, посередники, контактні аудиторії, споживачі, конкуренти). Визначено й охарактеризовано внутрішні чинники забезпечення конкурентоспроможності підприємств готельного бізнесу, зокрема чинники, що характеризують підприємство; чинники, що характеризують послугу; чинники, що характеризують якість обслуговування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колодійчук, А. В.
    Готельні мережі як ефективний спосіб ведення бізнесу в індустрії гостинності: світовий досвід [Текст] / А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2016. - № 6. - С. 54-56. - Бібліогр. с. 56 (8 назв)
Рубрики: Гостинна індустрія
   Ресторанно-готельний бізнес

Анотація: Розглянуто чинники впливу на формування сучасного мережевого готельного бізнесу і лежать в основі глобалізаційних процесів. Виділено два види готельних мереж у міжнародній практиці готельного бізнесу. Охарактеризовано найбільш розповсюджені форми управління сучасними готельними мережами, зокрема договір франчайзингу і управління за контрактом. Наведено конкретні переваги готельних мереж на відміну від незалежних готелів і визначено, що найпрогресивнішою формою є франчайзинг.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колодійчук, А. В.
    Теорії інформатизації як складова теоретичного підгрунтя процесів впровадження інформаційно-комунікаційних технологій [Текст] / А.В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2016. - № 9. - С. 144-147. - Бібліогр.: с. 147 (5 назв)
Рубрики: Інформатизація
   Інформаційне суспільство

Анотація: У статті охарактеризовано групу теорій інформатизації та показана їх роль в процесах впровадження ІКТ. Зокрема, в рамках цих теорій визначено ознаки інформаційного, постіндустріального, суперіндустріального, єдиного індустріального і технотронного суспільства. Проаналізовано зміст теорії комп'ютерної демократії, а також позитивістської теорії морфогенезису. Наведено авторську класифікацію групи інформаційних теорій та концепцій. Визначені сильні та слабе сторони окреслених теорій. Виокремлені можливості розглянутих теорій для удосконалення існуючої на сьогодні макроінформаційної політики.





    Колодійчук, А. В.
    Туризм як вид підприємницької діяльності на селі [Текст] / А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2017. - № 1. - С. 47-51. - Бібліогр. с. 51 (6 назв)
Рубрики: Підприємництво--Туризм
Анотація: У статті наведено різні підходи щодо трактування сутності поняття "туризм". Наведено основні класифікаційні види туризму, зокрема: за організаційними формами та за цільовими ринками. Дано визначення сільського аграрного туризму та виділено три різновиди нинішнього сільського аграрного туризму в Україні, зокрема: агротуризм, сільський зелений туризм, екотуризм. На основі узагальнення різних наукових підходів визначено основні функції підприємницької діяльності в туризмі. Окреслено основні напрями державної політики в галузі туризму в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колодійчук, А. В.
    Іноземний досвід становлення та розвитку сільського аграрного туризму: уроки для України [Текст] / А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2017. - № 4. - С. 57-62. - Бібліогр. с. 61-62 (5 назв)
Рубрики: Екологічний туризм
   Сільські території--Туристична індустрія--Світовий досвід

Анотація: Виділено чотири основні моделі розвитку і становлення сільського туризму зарубіжних країн в сучасному світі: західноєвропейську, що поширена у Франції, Італії, Іспанії, Німеччині, Данії та інших країнах Західної Європи: східноєвропейську, яка має поширення у країнах Східної Європи -Кіпр, Греція, Болгарія, Польща, Чехія, Литва, Угорщина та Румунія: азійську - Шрі-Ланка, Малайзія, Японія та англо-американську з поширенням у США і Великобританії. Наведено фактори успішного розвитку і функціонування західноєвропейської моделі сільського аграрного туризму. Для сучасних соціально-економічних умов України та способу організації туристичної галузі найбільш прийнятною для ряду регіонів країни є західноєвропейська модель розвитку і становлення сільського туризму.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гавриленко, П. П.
    Базові орієнтири забезпечення конкурентоспроможності підприємств готельного бізнесу [Текст] / П. П. Гавриленко, А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2017. - № 9. - С. 71-75. - Бібліогр.: с. 75 (9 назв)
Рубрики: Ресторанно-готельний бізнес--Конкурентоспроможність
Анотація: У статті наведена класифікація засобів розміщення, яка передбачає їхнє перегрупування за критерієм пріоритетності послуг, що вони надають. Визначена сутність підприємств готельного бізнесу. Виділено основні властивості готельних послуг. Окреслено основні проблеми сучасного готельного бізнесу. Визначено, що готельні мережі є найбільш перспективний інноваційний напрямок розвитку готельного бізнесу і розкрито сутність поняття "готельна мережа". Розглянуто три підходи до визначення категорії "конкурентоспроможність підприємства", зокрема компаративний, ресурсний та системний. Дано визначення також сутності поняття "конкурентоспроможність підприємства готельного бізнесу". Обґрунтовано два основні типи конкурентних переваг низькі витрати і спеціалізація.


Дод.точки доступу:
Колодійчук, А.В.




    Колодійчук, А. В.
    Політично-правові ризики впровадження ІКТ в національній економіці [Текст] / А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2018. - № 3. - С. 120-124. - Бібліогр.: с. 13 (3 назви)
Рубрики: Національна економіка--Інформаційно-комунікаційні технології
Анотація: Розглянуто зміст і структуру законодавчих суспільно-політичних ризиків впровадження інформаційно-комунікаційних технологій, а також класу політичних загроз від проведення інформатизації.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Важинський, Ф. А.
    Шляхи покращення фінансового забезпечення розвитку територіальних громад [Текст] / Ф. А. Важинський, А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2018. - № 12. - С. 133-137. - Бібліогр.: с. 136-137 (9 назв)
Рубрики: Сільські території--Фінансове забезпечення
Анотація: У статті розглянуто проблеми розвитку сільських територій, визначено принципові засади й умови функціонування територіальної громади. Запропоновано застосування трьох джерел фінансування розвитку територіальних громад: державний бюджет, місцевий бюджет, фонд розвитку сільських територій та зазначено конкретні напрями використання кожного із вказаних джерел.


Дод.точки доступу:
Колодійчук, А.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колодійчук, А. В.
    Процеси впровадження цифрових технологій і літосфера: взаємовплив і загрози взаємодії [Текст] / А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 1. - С. 110-115. - Бібліогр. с. 114 (8 назв)
Рубрики: Цифрові технології
Анотація: У статті охарактеризовані і проаналізовані на конкретних прикладах літосферні ризики впровадження ІКТ, зокрема вулканічні, геолого-ґрунтові, гідрогеологічні, геодезичні, рельєфні, а також тектонічні ризики. Розглянуто взаємозв'язок та взаємовплив між спеціалізованими новітніми комп'ютерними технологіями, геологічним середовищем та техногенними процесами. Виявлено, що нові цифрові технології можуть бути не лише інструментом здійснення науково-прикладних досліджень, але й джерелом механічного, хімічного і навіть радіаційного забруднення ділянок земної кори.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Важинський, Ф. А.
    Перспективні напрями використання інформаційних технологій в діяльності туристичних підприємств в Україні [Текст] / Ф. А. Важинський, А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 2. - С. 64-69. - Бібліогр. с. 67-68 (8 назв)
Рубрики: Туристична індустрія--Інформаційні тихнології
Анотація: Предметом дослідження є ключові напрями використання сучасних інформаційних технологій в господарській діяльності підприємств туристичного бізнесу. Метою дослідження є визначення перспектив та можливих напрямків використання інформаційних технологій в діяльності туристичних підприємств. У статті виділено основні перспективні напрямки використання сучасних інформаційних технологій діяльності туристичних підприємств та окреслено засоби застосування сучасних інформаційних технологій в господарській діяльності туристичних підприємств.


Дод.точки доступу:
Колодійчук, А.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колодійчук, А. В.
    Інформаційно-технологічні системи фондового ринку і загрози фінансового кібершахрайства [Текст] / А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 3. - С. 19-23. - Бібліогр. с. 23 (6 назв)
Рубрики: Фондовий ринок--Інформаційні системи
Анотація: У статті розглянуті ключові особливості сучасних фондових інформаційно-комунікаційних технологій ("РеиЬегБ 3000 ХЬга", "МеЬаТгабег", "ООіК", "ЙеЬТгабеХ", "ТгабегБЬаг" тощо). Робиться акцент на необхідності врахування їх модульної будови при виборі відповідного пакету програмного забезпечення для вирішення конкретно-оперативних задач на електронному ринку цінних паперів. Визначені і охарактеризовані найбільш поширені види фінансового кібершахрайства в Україні та світі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Важинський, Ф. А.
    Антикографінний туризм на Півдні України: стан, передумови й специфіка [Текст] / Ф. А. Важинський, А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2019. - № 7/8. - С. 81-85. - Бібліогр. с. 85 (6 назв)
Рубрики: Туризм--Україна
Анотація: У статті визначено проблеми розвитку антикографічного туризму на півдні нашої держави, розглянуто передумови його виникнення в ретроспективі й окреслені нинішня специфіка і особливості подальшого розвитку в перспективі. Детально розглянута і описана туристична інфраструктура даного виду туризму. Доведена необхідність розвитку історичного дайвінг-туризму у цьому регіоні на прикладі зарубіжного досвіду.


Дод.точки доступу:
Колодійчук, А.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колодійчук, А. В.
    Методи дослідження ризиків впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в умовах розвитку національної економіки [Текст] / А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 2. - С. 45-50. - Бібліогр.: с. 50 (7 назв)
Рубрики: Інформаційні технології
Анотація: У статті виокремлено і охарактеризовано загальні та спеціальні методи наукового дослідження ризиків процесів впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в умовах розвитку національного господарства.??Визначено напрямки використання вищеокреслених груп методів й методичних прийомів, зважаючи на запропоновану автором модель структурно-функціонального управління ризиками розвитку національної економіки в умовах глобалізації. В контексті застосування визначених методів вивчення ризиків інтрузійних ІКТ-процесів наведено механізм їх впровадження в умовах розвитку національної економіки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колодійчук, А. В.
    Економіко-математичне моделювання ризиків впровадження інформаційно-комунікаційних технологій [Текст] / А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 3. - С. 56-61. - Бібліогр.: с. 60-61 (9 назв)
Рубрики: Господарська діяльність--Математичне моделювання
Анотація: Метою дослідження є визначення параметрів економіко-математичного моделювання ризиків впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. У роботі використані діалектичний метод наукового пізнання, метод аналізу і синтезу, порівняльний метод, метод узагальнення даних. В статті виділено класи методів і моделей економіко-математичного моделювання ризиків на макроекономічному рівні, зокрема методи елементарної математики, методи математичного аналізу і математичної статистики, методи математичного програмування та низку прикладених математичних теорій моделювання ризиків ІКТ. Приділено особливу увагу особливостям застосування статистичних методів і моделей у вищеокресленій сфері.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колодійчук, А. В.
    Програмування інвестиційних і кредитних ризиків впровадження ІКТ за допомогою Pascal, Java та Visual Basic [Текст] / А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 4. - С. 97-101. - Бібліогр.: с.101 (6 назв)
Рубрики: Економічні ризики--Інформаційні технології--Мови програмування
Анотація: Предметом дослідження є програмування інвестиційних та кредитних ризиків впровадження ІКТ. Мета статті - розглянути методи програмування інвестиційних і кредитних ризиків впровадження ІКТ за допомогою Pascal, Java та Visual Basic. Методи дослідження. У праці використані діалектичний метод наукового пізнання, метод аналізу і синтезу, порівняльний метод, метод узагальнення даних.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колодійчук, А. В.
    Маркетографінні особливості Visual FoxPro-C#-програмування ризиків інвестиційних проектів ІКТ-профілю спрямування [Текст] / А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 6. - С. 55-59. - Бібліогр.: с. 58-59 (7 назв)
Рубрики: Інформаційні технології--Інвестиційні проекти
Анотація: Мета статті - визначити маркетографінні особливості Visual FoxPro -C#-програмування ризиків інвестиційних проектів ІКТ-профілю направленості. У дослідженні застосовано діалектичний метод наукового пізнання, метод аналізу і синтезу, порівняльний метод, метод узагальнення даних. У статті окреслено та показано на прикладах особливості Visual FoxPro-С#-програмування ризиків інвестиційних ІКТ-проектів. Визначено головні оператори у тілі програм та їх призначення. Охарактеризовано механізм циклічності у складі функціонального забезпечення виконання програм.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колодійчук, А. В.
    Нейтралізація соціальних ризиків впровадження ІКТ в об'єктно-орієнтованих програмних середовищах C++ та JAVA [Текст] / А.В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2020. - № 12. - С. 71-75. - Бібліогр.: с. 75 (10 назв)
Рубрики: Інформаційні технології
Анотація: Предметом дослідження є процеси нейтралізації соціальних ризиків впровадження ІКТ в середовищах програмування C++ та Java. Мета статті - розглянути процедуру нейтралізації соціальних ризиків впровадження ІКТ за допомогою C++ та Java.??Методи дослідження. У праці використані діалектичний метод наукового пізнання, метод аналізу і синтезу, порівняльний метод, метод узагальнення даних. У дослідженні на практичних засадах описано систему соціальних ризиків впровадження інформаційних та комунікаційних технологій та механізм їх нейтралізації за допомогою програмних середовищ C++ та Java.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колодійчук, А. В.
    Прикладне використання моделі міжгалузевого балансу Леонтьева для вирішення задач нейтралізації ризиків впровадження ІКТ [Текст] / А. В. Колодійчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2021. - № 4. - С. 39-43. - Бібліогр. с. 42-43 (9 назв)
Рубрики: Інформаційна безпека
   Інформаційно-комунікаційні технології

Анотація: Предметом дослідження є питання прикладного використання моделі міжгалузевого балансу Леонтьева для вирішення задач нейтралізації ризиків впровадження ІКТ. Мета статті - проаналізувати різносторонні аспекти практичного використання моделі міжгалузевого балансу Леонтьева для вирішення задач управління ризиками ІКТ-технологій. В праці використані діалектичний метод наукового пізнання, метод аналізу і синтезу, порівняльний метод, метод узагальнення даних. У дослідженні охарактеризовано різні аспекти прикладного використання моделі міжгалузевого балансу Леонтьева для вирішення задач нейтралізації ризиків впровадження ІКТ. Зокрема, відповідно до структури моделі складено, по-перше, систему рівнянь міжгалузевого балансу з використанням коефіцієнтів прямих витрат, по-друге, визначено міжгалузеві поставки, по-третє, розраховано залежність зміни значення кінцевого попиту відповідно до зміни обсягу випуску продукції для галузі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)