Колодко, Гжегож Вітольд.
    Досвід Польщі може бути корисним для України [Текст] / Гжегож Вітольд Колодко // Економіка України. - 2015. - № 6. - С. 38-40. - Бібліогр. 1 назва
Рубрики: Економіка Польщі--Реформування
Кл.слова (ненормовані):
постсоціалістичні перетворення -- неоліберальна регуляція -- інститути -- політика
Анотація: На основі узагальнення успішного досвіду реформування економіки Польщі, урахування тенденцій світового розвитку та авторської концепції «Нового прагматизму» визначено базові підходи до реформування української економіки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Балтовскі, М.
    Еволюція економічної науки та новий прагматизм Гжегожа В. Колодко [Текст] / М. Балтовскі // Економіка України. - 2016. - № 1. - С. 4-18. - Бібліогр. 20 назв
Рубрики: Економічна теорія--Течії--Новий Прагматизм
Кл.слова (ненормовані):
цілі економічної науки -- позитивна економіка -- економічні системи -- нормативна економіка -- Новий Прагматизм
Анотація: Викладено новаторський погляд Гжегожа В. Колодко на економічну науку та її сучасні цілі. Проаналізовано ключові елементи концепції Нового Прагматизму і зроблено висновок, що вона відповідає актуальним потребам мінливого світу і вписується у пізнавальну течію економічної науки, яка починається ще із А. Сміта.


Дод.точки доступу:
Колодко, Гжегож Вітольд (польський економіст ; р. н. 1949) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Геєць, В. М.
    «Новий прагматизм» як інструмент інклюзивної глобалізації [Текст] / А. А. Гриценко // Економіка України. - 2019. - № 1. - С. 3-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація
Анотація: Розкрито внесок Гж. В. Колодко в теорію і методологію пізнання та практичного перетворення сучасного світу. Показано, що основним суперечність сучасної епохи є протиріччя між глобалізацією, яка спирається на інформаційно-мережеві та фінансові механізми, і просторово-країновою локалізацією матеріальних і трудових ресурсів, які не можуть переміщатись у просторі з швидкістю інформаційних і фінансових потоків. Однією з форм поглиблення і загострення цієї суперечності стала глобалізація на неоліберальних засадах, яка багато в чому мала деструктивний характер. На зміну деструктивній повинна прийти інклюзивна глобалізація, яка веде не до диспропорцій у розвитку різних складових соціально-економічного простору, а до включеності всіх елементів системи у загальний процес розвитку. Показано, що інструментом досягнення інклюзивної глобалізації може слугувати «Новий Прагматизм» Гж.В. Колодко, який поєднує теоретичний, методологічний і практичний підходи до раціонально-етичного перетворення дійсності, в якому забезпечується інклюзивність при формуванні глобального простору, де екологічна, соціальна та економічна складові, держава, ринок і громадянське суспільство, цінності, інститути і політика перебувають у стані пошуку гармонійної взаємодії та забезпечення поступу в майбутнє


Дод.точки доступу:
Гриценко, А. А.; Колодко, Гжегож Вітольд (польський економіст ; р. н. 1949) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Економіст із світовим ім'ям [Текст] = The economist with world renow // Економіка України. - 2019. - № 1. - С. 92 : портр.
Рубрики: Економісти польські--Колодко Гж. В.--Ювілей, 2019 р.


Дод.точки доступу:
Колодко, Гжегож Вітольд (польський економіст ; р. н. 1949) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Колодко, Гжегож Вітольд.
    Економіка нового прагматизму: тотожність, мета, методи [Текст] / Гжегож Вітольд Колодко // Економіка України. - 2020. - № 2. - С. 3-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економiчна теорія--Новий прагматизм
Кл.слова (ненормовані):
глобалізація -- довгострокові суспільні інтереси -- економічна парадигма
Анотація: Наголошено, що сучасна економічна думка не повною мірою пропонує те, на що чекають від неї, оскільки вона незадовільно пояснює явища та процеси і не надає ефективних методів боротьби з виниклими проблемами. Доведено, що ключовими елементами зміни економічної парадигми є відхід від диктату максимізації прибутку та кількісного зростання виробництва як мети економіки та її нове формулювання з урахуванням імперативу підпорядкування короткострокових інтересів приватного капіталу довгостроковим суспільним інтересам.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)